بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان و رعایت کردن این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر حفظ سلامت بدن خواهد داشت . اگر می‌خواهید از دندان‌های خود در برابر خطر پوسیدگی حفظ کنید، باید مسائل مربوط به رعایت بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرید و به آن اهمیت دهید و از بهترین فراورده‌های بهداشتی دهان و دندان استفاده کنید. یادگیری روش صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از عوامل مهم در حفظ سلامت دهان و دندان است، همچنین افراد باید در فواصل تعیین شده به دندانپزشک مراجعه کنند تا از سلامت دندان های خود اطمینان حاصل کنند. در ادامه به برخی عوامل مهم و تاثیر گذار در بهداشت دهان و دندان اشاره می‌کنیم:

مسواک زدن

مسواک زدن در هر صبح و شب تمام مراقبتی نیست که دندان‌ها به آن نیاز دارند ولی نباید از تاثیر عادت‌های نامناسب غافل شد. ولی یادگیری روش صحیح و مناسب مسواک زدن راه کار قدرتمند و مناسبی برای مقابله با پوسیدگی دندانها می باشد.

تعویض مسواک

برس مسواک شما به مرور با استفاده از آن پوسیده خواهد شد و قدرت تمیزکنندگی آن از بین می‌رود، بنابراین بهتر است مسواک را بین 3 تا 4 ماه یک بار تعوض کنید.

نخ دندان

استفاده از نخ دندان نیز همانند مسواک باید به شیوه درست و اصولی انجام شود تا لثه ها آسیب نبینند. با کشیدن نخ دندان‌، جرم و میکروب‌های انباشته‌شده در این فضا به خوبی خارج می‌شود. بهتر است هر بار حدود 18 اینچ از نخ دندان را جدا کرده تا بتوانید قسمت تمیز و استفاده‌نشده‌ای را بین هر دو دندان وارد کنید تا دوباره جرم ها بین دندان‌ها برگشته نشود. نخ دندان را باید رو به جلو و عقب در حرکتی C شکل به گونه‌ای روی دندان بکشید که نخ دور دندان قرار گیرد.

تمیز کردن زبان

پاک سازی با ساینده زبان در پشت برخی از مسواک‌های جدید وجود دارد. باید بدانید که مسواک زدن باکتری‌های روی زبان را از بین نمی‌برد و باید حتماً زبان را پس از مسواک زدن تمیز کرد تا هم باکتری‌ها از دهان به بیرون فرستاده شود و هم دهانی خوشبو داشته باشید.

دهان شویه

محلول دهان‌شویه در فضاهایی از دهان نفوذ می‌کند که با مسواک و نخ دندان نمی‌شود آن نقاط را تمیز کرد و همچنین دهان‌شویه ذرات تحریک‌کننده‌ی خط لثه و عامل بروز ناراحتی‌های لثوی را به خوبی از بین می‌برد. بنابراین بهتر است که دهان‌شویه را حتی زمانی که عجله دارید فراموش نکنید.

خمیر دندان (81)

خوشبو کننده دهان (8)

دهان شویه (34)

سفید کننده دندان (5)

ضد تبخال (3)

محصولات آفت دهان (7)

مراقبت ارتودنسی (5)

مراقبت دندان مصنوعی (4)

مراقبت لثه (2)

مسواک (110)

مسواک برقی (6)

نخ و خلال دندان (13)

نمایش 1–12 از 268 نتیجه