آمینو و بی سی ای ای

نمایش 1–12 از 69 نتیجه

آمینو اسیدها

مکمل‌های اسیدآمینه، آمینو اسید تکمیلی یا مکمل‌های آمینو اسید به صورت ترکیب با فرمولهای مولتی ویتامین گوناگون، مخلوط‌های پروتئینی، انواع گوناگونی از مکمل‌های غذایی و تعدادی از فرمول‌های اسیدهای آمینه در دسترس می‌باشد. این مواد را می‌توان به صورت کپسول، قرص، مایع و پودر خریداری نمود. اغلب مکمل‌های اسیدهای آمینه از پروتئین حیوانی، پروتئین مخمر، یا پروتئین گیاهی به دست می‌آید.

مهمترین خواص مکمل های آمینو اسید ریکاوری و افزایش استقامت بدن است. به علاوه، در افزایش سنتر پروتئین و عضله سازی نیز تاثیرگذار می باشند. انواع مختلفی از آمینو اسیدها با شاخه های متنوع وجود دارد، اما عموما به ۲ دسته ضروری و غیر ضرروی تقسیم می شوند. آمینو اسیدهای غیر ضرروی در بدن تولید می‌شوند اما آمینو اسیدهای ضروری را بایستی از طریق رژیم غذایی و مصرف مکمل ها تامین نمود.

انواع آمینو اسید

آمینو اسیدها به ۳ دسته کلی آمینو اسید ضروری، آمینو اسید غیر ضروری و آمینو اسید نیمه ضروری تقسیم می‌شوند. آمینو اسیدهای ضروری آمینوهایی هستند که بدن برای حفظ سلامتی خود در تمام طول حیات به آنها نیاز دارد. همچنین این آمینو اسیدها در بدن ساخته نمی‌شوند و باید از طریق رژیم غذایی روزانه آنها را دریافت کرد. اسیدهای آمینه ضروری عبارتند از: هیستیدین، ایزولوسین، لوسین، لیزین، متیونین، فنیل آلانین، ترئونین، تریپتوفان و والین.

آمینو اسیدهای غیر ضروری آمینواسیدهایی هستند که بدن بدون آنها می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. این اسید آمینه‌ها توسط بدن تولید می‌شود. اسیدهای آمینه غیر ضروری عبارتند از: آلانین، آرژنین، آسپارژین، اسید اسپارتیک، سیستئین، اسید گلوتامیک، گلوتامین، گلیسین، پرولین و سرین. اسید آمینه‌های نیمه ضروری هم که بدن در دوران رشد به آنها نیاز دارد.

BCAA

آمینو اسیدهای شاخه‌دار (Branched-Chain Amino Acids, BCAAs)، از ۳ نوع آمینو به نام‌های لوسین، ایزولوسین و والین تشکیل می‌شود. مصرف این مواد با جذب آمینواسید تریپتوفان (پیش ساز سروتونین) در مغز رقابت کرده و مانع سنتز سروتونین در مغز می‌گردد. سروتونین در ایجاد احساس خستگی نقش مهمی دارد. BCAA باعث رشد ماهیچه‌ها  شده و می‌تواند 14 درصد آمینو ماهیچه را تامین کند.

مزایای BCAA برای چربی سوزی

بی سی ای ای در بین ورزشکاران بدنسازی که به دنبال کم کردن وزن بدون تحلیل رفتن عضلات هستند بسیار محبوب است. بی سی ای ای خصوصاً برای دوران کات بسیار کمک‌کننده بوده و ورزشکاران از آن به وفور استفاده می‌کنند. کبد به‌طور مداوم بی سی ای ای ها، را برای حفظ قند خون و مدیریت آن آزاد می‌کند. این امر کمک خواهد کرد که قند خون تثبیت شود و شما میلی به فست فودها و نوشیدنی‌های قندی فرآوری شده نداشته باشید بنابراین با حفظ سلامت کبد و سم زدایی به راحتی وزن کم می‌کنید. مصرف بی سی ای ای قبل از تمرینات باعث کاهش خستگی شده و بدین ترتیب باعث می‌شود شما با ادامه دادن تمرینات چربی سوزی کنید. این آمینواسیدها با تحریک هورمون رشد و حفظ سطح هورمون کورتیزول و تستوسترون باعث می‌شوند در حین چربی سوزی، توده عضلانی شما تحلیل نرود.

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی محصولات این دسته از مکمل های ورزشی را از برندهای مطرح و کمیاب در این مجموعه برای راحتی شما عزیزان قرار داده است. تمامی محصولات اورجینال بوده و دارای تاييديه وزارت بهداشت است.