مراقبت آفتاب

اخیرا سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اعلام کرده که نرخ مبتلایان به سرطان پوست به شدت افزایش یافته است.

تحقیقات نشان می دهد که حفاظت از پوست بدن مهم‌ترین اقدام برای مراقبت در برابر بیماری‌های پوستی می باشد و در ادامه چند پیشنهاد مهم و مفید پزشکی برای مراقبت پوست در برابر آفتاب به شما خواهیم گفت:

از نور خورشیدِ ظهر پرهیز کنید :

از ساعت 11 صبح تا سه بعدازظهر از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنید، چرا که پرتو فرابنفش خورشید  در این زمان در بیشترین حد خود می باشد . در این مدت زمان، حتی نشستن در سایه نیز بی‌خطر نمی باشد، چون بازتاب نور خورشید این پرتوها را به بدن منتقل خواهد کرد.

پوشش مناسب داشته باشید

با پوشیدن لباسی مناسب به خصوص اگر در مناطقی رندگی می کنید که آفتاب مستقیم دارد، خود را از شر پرتو فرابنفش خورشید حفظ کنید. شلواری بلند به همراه پیراهنی آستین بلند بپوشید و پوششی کلاه مانند بر سر داشته باشید.

کرم‌های پوست مناسب استفاده کنید

کرم‌های ضد آفتاب پوست مناسب برای خود تهیه کنید. انتخاب کرم متناسب با شرایط زندگی محل زندگیِ شما، نیازمند مشورت با یک متخصص دارد.

از عینک آفتابی استفاده کنید

تابش آفتاب شدید باعث می‌شود که چشم‌ها شما آسیب جدی ببینند. این آسیب‌ها در طول زمان به شبکیه چشم صدمات جدی وارد می کند یا به کدر شدن عدسی منجر خواهد شد.

در آب هم مواظب پوست خود باشید

توجه داشته باشید که در آب هم تابش خورشید ادامه دارد. سطح آب، پرتو فرابنفش خورشید را افزایش می دهد . می توتن گفت در نیم‌متری سطح آب 60 درصد به پرتو فرابنفش خورشید و 85 درصد به پرتو فرابنفش A اضافه می‌شود. چون بدن در سطح آب خنک است، احساس سوختگی بدن چندی بعد محسوس می‌شود. به همین جهت باید با کرم از بدن خود قبل از شنا محفاظت کنید.

برنزه کننده (5)

پس از آفتاب (3)

ضد آفتاب بدن (4)

ضد آفتاب صورت (310)

ضد آفتاب کودکان (17)

نمایش 1–12 از 339 نتیجه

کرم ضد آفتاب SPF50 پوست چرب اترنوسل بی رنگ 40 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۷۵۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶۴۵.۱۵۰ تومان است.

کرم ضد آفتاب SPF50 پوست خشک اترنوسل بی رنگ 40 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۷۵۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶۴۵.۱۵۰ تومان است.

اسپری ضد آفتاب SPF50 ویتالیر حاوی ویتامین سی 150 میلی لیتر

قیمت اصلی ۳۹۸.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۳۸.۳۰۰ تومان است.