مراقبت دندان مصنوعی

اگر تعدادی یا تمام دندان‌های دائمی خود را از دست داده‌اید، ممکن است تصمیم بگیرید از دندان مصنوعی  استفاده کنید. اگر تمام دندان‌های طبیعی خود را از دست داده‌اید، باید از دندان مصنوعی کامل استفاده شود. اگر فقط یک دندان یا تعداد کمی از دندان‌های خود را از دست داده‌اید، دندان مصنوعی جزئی برای شما قابل استفاده می باشد . در ادامه این مطلب چند نکته مهم برای مراقبت از دندان‌های مصنوعی را به شما خواهیم گفت.

اگر از دندان مصنوعی استفاده می کنید قبل از رفتن به رختخواب دندان‌های مصنوعی خود را دراورید. پس از یک روز استفاده از دندان مصنوعی، به دهان و لثه خود استراحت دهید.

از آن جا که دندان مصنوعی می‌تواند به راحتی بشکند، شما باید سعی کنید مراقب لازم را از آن انجام دهید . برای این کار باید دندان مصنوعی خود را با استفاده از یک حوله یا درون کاسه‌ای آب تمیز کرده تا از افتادن آن جلوگیری شود.

دندان مصنوعی خود را با استفاده از یک برس نرم مثل هنگامی که دندان‌های واقعی خود را مسواک می‌زنید، تمیز کنید. صابون دست معمولی، مایع ظرفشویی ملایم و خمیر دندان‌های ملایم انتخاب‌های خوبی برای تمیز کردن دندان مصنوعی شما می باشد. امروزه محصولات مختلفی برای تمیز کردن دندان مصنوعی در داروخانه‌ها موجود می باشد.

دندان مصنوعی را در طول شب در سرکه قرار دهید تا ضد عفونی شود.

اطمینان پیدا کنید که شما دارای یک رژیم غذایی مناسب هستید. دندانپزشکان می گویند که تغذیه مناسب روند پیشرفت بیماری دندان را آهسته تر خواهد کرد، بنابراین رژیم غذایی سالم‌تر می‌تواند به معنای دهان سالمتر نیز باشد.

اگر دندان مصنوعی شما مناسب نمی باشد یا به درستی فیکس نمی‌شود، باید به دندانپزشک مراجعه شود. لثه‌ها و استخوان‌ها در دهان و فک ما با گذشت زمان تغییر می‌کنند، که این امر می‌تواند منجر به فیکس نبودن دندان مصنوعی شود. دندان مصنوعی نامناسب باعث بروز مشکلاتی مانند زخم، درد و سوزش خواهد شد. دندان مصنوعی حتی در صورت فیکس نبودن می‌تواند از طریق بلع هوا گاز شکمی ایجاد کند.

دندانپزشک می‌تواند دندان مصنوعی را به خوبی برا شما تنظیم کند. فیکس نبودن دندان مصنوعی ممکن است نشانه‌ای از بیماری لثه یا پریودنتال نیز باشد، بنابراین بررسی این مشکل بسیار اهمیت دارد.

چسب دندان مصنوعی (1)

در حال نمایش 4 نتیجه