مسواک

فیلـتر

نمایش 1–24 از 71 نتیجه

مسواک زدن دندان نقش بسيار موثری در بهداشت دهان و دندان روزانه افراد دارد و می توان گفت مهمترین کار برای بهداشت دهان و دندان است . مسواک زدن، غذا و پلاک دنداني را از روي سطوح دندان پاک کرده. پلاک دنداني لايه چسبنده اي متشکل از ميکروب می باشند که باعث آزردگي و التهاب لثه مي شود.
اگر پلاک های دندان تميز نشود، سخت و آهکي می شوند و جرم دندان را به وجود مي آورند. هنگامی که جرم در قسمت بالاي خط لثه اي جمع می شود، مسواک زدن دشوار مي شود که در نتيجه آن لثه آسیب می بیند و دچار التهاب و خونريزي مي شود. اين حالت التهاب لثه، ژنژيويت نام دارد و مرحله ابتدايي بيماري پريودنتال  محسوب خواهد شد.
به طور کلي مسواک به دو دسته مسواک دستي و مسواک برقي تقسیم می شود . انجمن دندانپزشکي آمريکا توصيه مي کند مسواکي را خريداري کنيد که براي شما کاربرد دارد و برچسب تائيد ADA را بر روی خود داشته باشد. يک شرکت توليد کننده محصولات و فرآورده هاي دهان و دندان در صورتي برچسب تائيد ADA را دريافت خواهد کرد که بتواند شواهد علمي مبني بر کارآيي مناسب محصولش را ارائه بدهد.

براي اينکه يک شرکت توليد کننده بتواند برچسب تائيد ADA را براي محصولات خود داشته باشد، بايد موارد زیر را به ADA ارائه کند:

  • تمامي اجزاء مسواک بايد براي استفاده در دهان، ايمن باشد.
  • پرزهاي مسواک بايد عاری از لبه هاي تيز و ناصاف باشد.
  • ماده بکار رفته در دسته مسواک بايد مورد آزمايش قرار گرفته باشد و ميزان پايداري و ماندگاري آن در استفاده معمول معلوم باشد.
  • پرزهاي مسواک نبايد در استفاده معمولی از حالت اصلي خود خارج شوند.
  • مسواک اين قابليت را داشته باشد که کاربرد بدون نظارت آن در بزرگسالان باعث کاهش چشمگير پلاک دنداني و علايم بيماري خفيف لثه شود. به بيان ديگر اغلب افراد بتوانند با استفاده از مسواک به نحو مؤثري دندانهای خود را تميز کنند و در نتيجه علايم بيماري خفيف لثه را برطرف کنند.
اطلاعات بیشتر ...