مراقبت چشم و دور چشم

می توان گفت چون پوست اطراف چشم تقریباً نصف پوست قسمت های دیگر بدن ضخامت دارد، به همین خاطر مستعد افتادگی و التهاب است . همچنین پوست این ناحیه در مقایسه با نقاط دیگر، دارای غدد چربی کمتریاست.

کم بودن میزان سبوم در این ناحیه اطراف چشم باعث خشکی و در نهایت ایجاد چروک در پوست اطراف چشم می شود. این قضیه به نوع پوست شما ربطی نخواهد داشت و همه نوع پوستی رو در بر می گیرد. توصیه میشود مراقبت از پوست دور چشم رو از  20 سالگی شروع کنید.

بهترین ترکیبات برای دور چشم چیست ؟

کافئین

اگر بیشتر اوقات ورم و پف در قسمت چشم ها دارید، کافئین در این شرایط بخوبی میتواند موثر باشد. بطور خلاصه به کاهش پف و تسریع گردش خون کمک خواهد کرد.

لوبیای قرمز

لوبیای قرمز به زبان کره ای ، یک ماده غذایی بسیار محبوب در انواع دسرهای سنتی کره جنوبی می باشد . که با لوبیای قرمز ما در ایران متفاوت است ، و در بسیاری از محصولات مراقبتی وجود دارد.

ویتامین A و E

اشعه های UV باعث از بین رفتن کلاژن اطراف چشم می شود. همان طور که می دانید پوست این ناحیه بسیار نازک تر از دیگر قسمت ها می باشد، به نسبت حساس تر نیز می باشد. ویتامین ها در این زمینه به شما کمک می کند.

نباید های مراقبت از پوست دور چشم

پوست اطراف چشم رو تحریک نکنید : توجه داشته باشید هنگام پاک کردن آرایش یا وقتی از خواب بیدار میشوید، چشم ها را تا چایی که می توانید نمالید. چرا که اینکار چروک های بیشتری به دور چشمتان اضافه خواهد کرد.

نحوه استفاده کرم دور چشم : به طور کلی دو نوع اصلی محصولات مراقبت از پوست اطراف چشم موجود است : بافت ژل مانند و بافت کَره ای.

بافت ژله ای:

بعد از مرحله تونر و آماده سازی پوست، کرم ژله ای را در اطراف چشم بزنید و آرام با انگشت حلقه ضربه بزنید تا جذب شود. خیلی محکم این ناحیه رو فشار ندهید، چرا که این کار باعث ایجاد چروک می شود.

بافت کَره ای:

این نوع کرم دور چشم، در آخرین مرحله از روتین مراقبت از پوست باید استفاده شود. باز هم روی پوست پخش کنید و برای جذب بهتر به آرامی به آن ضربه بزنید.

شستشوی چشم و پلک (5)

کرم دور چشم (172)

مایع لنز (9)

مرطوب کننده چشم (1)

نمایش 1–12 از 187 نتیجه

کرم ژل ضد چروک دور چشم اترنوسل 15 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی 1.859.000 تومان بود.قیمت فعلی 1.580.150 تومان است.

کرم ژل دور چشم ویتامین سی اترنوسل 15 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی 987.000 تومان بود.قیمت فعلی 838.950 تومان است.

سرم دور چشم کافئین گیداری – ضد پف و تیرگی 30 میلی لیتر

قیمت اصلی 589.000 تومان بود.قیمت فعلی 471.200 تومان است.

ژل کرم دور چشم پیلاری مولتی فانکشن 15 میلی لیتر

قیمت اصلی 731.000 تومان بود.قیمت فعلی 584.800 تومان است.

کرم دور چشم ویتامین سی ام کیو 30 میل

قیمت اصلی 409.000 تومان بود.قیمت فعلی 359.920 تومان است.