مکمل بانوان

مکمل بانوان

مکمل همانطور که از نامش پیداست، تکمیل کننده رژیم غذایی افراد است. یکی از انواع مکمل ها، فراورده هاییست که برای ارتقای سلامت بانوان در نظر گرفته شده است. ساختار و سیستم بدن خانم‌ها با آقایان از بسیاری جهات کاملا فرق دارد. با اینکه تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی برای بدن انسان حیاتی هستند ولی مقدار نیاز بدن خانم‌ها و آقایان به آنها با یکدیگر متفاوت است؛ به طور مثال بانوان به مقدار بیشتری آهن نیاز دارند و بدیهی است که در مولتی ویتامین مخصوص خانم‌ها مقدار این ماده بیشتر از مولتی ویتامینی است که ویژه آقایان فرموله شده است.

مکمل بانوان برای تقویت سیستم ایمنی چه در دوران بارداری و چه در دوران قاعدگی و یائسگی از اهمیت بالایی برخوردار است. تقویت کننده‌های میل جنسی و انواع مولتی ویتامین‌ها نیز در این دسته بندی جای دارند. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه محصول قبل از خرید، اطلاعات کامل و جامع در مورد محصولات را در قسمت توضیحات خوانده و سپس بر حسب نیاز خرید نمایید. جهت دسترسی آسان شما عزیزان، مکمل بانوان در چند زیر مجموعه دسته بندی شده است:

مولتی ویتامین های بانوان

بهترین منبع تامین ویتامین‌ها و املاح معدنی مواد غذایی هستند که هر فرد روزانه مصرف می‌کند. اما سبک نا درست زندگی باعث شده تا کمبود ویتامین‌ها به خصوص در میان خانم‌ها بیش از گذشته نمود پیدا کند. خانم‌های باردار و شیرده، بانوانی که رژیم غذایی سالمی ندارند و یا برای جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن خود با اختلال مواجه هستند، باید حتما از مکمل مولتی ویتامین جهت تامین نیازهای بدن خود کمک بگیرند. همچنین با افزایش سن بدن بانوان به موادی مثل کلسیم بیشتر نیاز پیدا می‌کند و شاید نتوان تنها از طریق رژیم غذایی به این ماده به میزان کافی دست یافت.

تعداد زیادی مکمل برای زنان باردار، دختران نوجوان، کمتر از 50 سال، بزرگتر از 50 سال و زنان در دوران یائسگی در داروخانه ها وجود دارد. زنانی که رژیم متعادل و سالمی مصرف می کنند ممکن است نیازی به مکمل های بانوان نداشته باشند، اما 3 گروه وجود دارد که می توانند از این مزایا استفاده کنند:

زنان یائسه

بعد از یائسگی، زنان به دلیل تغییرات هورمونی سریعتر از مردان تراکم استخوان خود را از دست می دهند. از آنجایی که بسیاری از زنان از رژیم غذایی خود به اندازه کافی کلسیم و ویتامین دی دریافت نمی کنند، ممکن است برای جلوگیری از پوکی استخوان به مکمل هایی از این دست نیاز داشته باشند.
گیاهخواران:

بسیاری از افراد برخی از ویتامین ها را به راحتی از محصولات گیاهی دریافت می کنند اما بعض از مواد مغذی و ویتامین ها مانند ویتامین B12 در گیاهان یافت نمی شود. گیاهخواران ممکن است ویتامین های B2 ، B12 و D را تنها به واسطه غذا دریافت نکنند. بنابراین لازم است از مکمل های جبران کننده کمبود این ویتامین ها استفاده کنند.

بانوان باردار:

افراد باردار یا خانم هایی که قصد بارداری دارند برای جلوگیری از برخی نقایص مادرزادی نیازمند اسیدفولیک می باشند.

خرید مکمل های بانوان

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی ارائه دهنده متنوع‌ترین مکمل بانوان در برندها و قیمت‌های مختلف است. این مکمل‌ها شامل محصولات تقویتی، پیش از بارداری، بارداری و پس از بارداری و شیردهی، محصولات تقویت جنسی و افزایش باروری، سلامت دوران قاعدگی و یائسگی می باشند. شما می‌توانید با یک کلیک این مکمل‌ها را تهیه نموده و درب منزل تحویل بگیرید.

افزایش باروری بانوان (22)

تقویت قوای جنسی زنان (21)

شیرافزا (6)

محصولات سلامت قاعدگی (15)

مکمل بارداری و شیردهی (49)

مکمل یائسگی (28)

مولتی ویتامین بانوان (45)

نمایش 1–12 از 169 نتیجه