به طور کلی موهای هر فردی به شکل و فرم طبيعي خود سالم و زيبا می باشد، ولی فعاليت‌های روزمره، آلودگی‌ها، استرس‌ها و پرتوهای ماورا بنفش نور خورشيد می تواند باعث تخريب ساختمان مو و مخصوصا ريشه موها به مقدار زیادی ‌شوند.

می توان گفت مراقبت مو و نگهداری از مو دغدغه افرادی است که به سلامت مو‌های خود تا حد زیادی اهمیت می‌دهند.

همچنین می توان گفت که ژنتیک نقش اساسی در حفظ سلامت مو‌ها دارد. عواملی مثل رژیم شما، آب و هوا، آلودگی و رویکرد کلی شما در مراقبت از مو برای حفظ سلامت مو‌های شما بسیار در مراقبت مو مهم است. در ادامه به راه کار هایی برا حفظت و مراقبت از موها می پردازیم.

یکی از قدم ها برای مراقبت از م این است که شامپوی مناسب موهای خود را انتخاب کنید تا از آسیب های احتمالی استفاده از موهای دیگر محفوظ باشید.

از رفتار‌هایی مثل : مصرف بیش از حد الکل، رژیم‌های کم کالری و شدیدا سخت، عدم توجه به مشکلات تیروئید، استرس بیش از حد ، مصرف خودسرانه دارو‌ها و  خودداری شود.

از موارد مهم دیگر در حفاظت از موی سر رژیم غذایی مناسب است. یک رژیم غذایی مناسب عامل مهمی در سلامت مو و پوست سر می باشد. مو در درجه اول از پروتئین تشکیل شده، بنابراین می توان گفت حتما روزانه حداقل ۴۵ گرم پروتئین مصرف کنید.

منابع خوب پروتئین شامل: گوشت بدون چربی ، مرغ، ماهی ،لوبیا، محصولات لبنی کم چرب و روی می باشد.

کمبود روی یا زینک می‌تواند باعث ریزش مو در افراد شود. برای مبارزه با ریزش مو، آجیل‌هایی مثل آجیل برزیلی، گردو، بادام هندی و بادام را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

غذاهایی مثل : سبزیجات ، میوه ، مقدار زیادی آب ، سالاد سبز برگ دار، یک مکمل مولتی ویتامین یا روی و اسید‌های چرب امگا ۳ به مقدار فراوان بخورید و بنوشید.

افزایش مصرف اسید‌های چرب امگا ۳ ممکن است باعث شود که فولیکول‌های مو و غدد چربی پوست سر تحریک شود. اگرچه این باعث رشد مو‌های شما نخواهد شد، ولی ممکن است سلامت پوست سر را بهبود بخشد.

اسید‌های چرب امگا ۳ در ماهیانی مانند ماهی آزاد، ساردین و شاه ماهی به مقدار زیادی وجود دارد.

استایلینگ و رنگ مو (59)

تقویت مژه و ابرو (28)

روغن مو (12)

سرم و کرم مو (132)

شامپو (467)

ضد ریزش (189)

ضد شپش (15)

ضد شوره مو (104)

ضد مو خوره (8)

ماسک مو (95)

نرم کننده مو (31)

گروه محصول
    بر اساس قیمت

      نمایش 1–12 از 870 نتیجه