مکمل انرژی زا

مکمل های انرژی زا

مکمل های انرژی زا حاوی مواد تحریک کننده ای هستند که به منظور افزایش سطح انرژی بدن و کاهش ضعف و خستگی افراد ارائه می گردند. احساس خستگی مزمن می تواند به دلایل کم کاری تیروئید، کم خونی، کمبود ویتامین B12، عفونت، چاقی، دیابت، ایدز و کمبود خواب باشد. رفع استرس فیزیکی، ذهنی، احساس افسردگی، ضعف و بی حالی و خستگی، افزایش قدرت تحمل، بهبود سندروم خستگی مزمن، از وظایف مکمل های انرژی زا می باشد.

استفاده از مکمل های انرژی زا در جامعه پر مشغله و کار امروزی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و نسبت به قبل طرفداران بیشتری پیدا کرده است. نوشیدنی های مکمل زا برای تولید اترژی بیشتر و رفع خستگی مورد مصرف قرار می گیرند. این مکمل های دارای ترکیبات و مواد مختلفی هستند از جمله : کربوهیدرات‌ها (قندها)، ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد محرکی مثل کافئین، تورین (یک اسید آمینه، پیش ساز پروتئین) و گلوکورونولاکتون (یک ماده طبیعی که در بدن از تجزیه قند ساده گلوکز ایجاد می‌شود).

وقتی صحبت از افزایش سطح انرژی بدن می‌شود فکر همه ناخودآگاه به سمت کافئین می رود، ولی کافئین تنها ماده‌ای نیست که سطوح انرژی را در بدن افزایش می‌دهد. مواد دیگری نیز وجود دارند که در افزایش انرژی بدن نقش دارند: ویتامینهای گروه ب، جنسینگ، کراتین، کربوهیدرات‌ها، رویال ژلی و …

ترکیبات مکمل های انرژی زا :

کافئین

در کاهش خستگی جسمی و جلوگیری از خواب آلودگی موثر است. این ماده با تحریک سیستم عصبی احساس خستگی را رفع کرده و باعث افزایش تمرکز و هوشیاری در مغز می شود.

ویتامین های گروه B

ویتامینهای گروه ب عبارتند از : ب1 یا تیامین، ب2 یا ریبوفلاوین، ب3 یا نیاسین، ب4 یا کولین، ب5 یا اسید پانتوتنیک، ب6 یا پیریدوکسین، ب7 یا بیوتین، ب9 یا فولیک اسید و ب 12 یا کوبالامین.

این ویتامین ها به افزایش سطوح انرژی بدن کمک می‌کنند و استرس را از بین میبرند. طبق مطالعات، یکی از علایم کمبود ویتامین B12 خستگی دایم است. همچنین کمبود اسید فولیک در بدن سبب می‌شود فرد به بیماری کم‌خونی دچار شود و همین امر انتقال اکسیژن را در بدن کاهش داذه و در نتیجه سطوح انرژی پایین می‌آیند.

جنسینگ

از ویژگیهای اصلی این گیاه بهبود حافظه و جلوگیری از پایین آمدن انرژی در بدن است. به همین دلیل جنسینگ گیاه جوانی نیز نامیده می‌شود. مطالعات متعددی در این زمینه صورت گرفته اند و نتایج همگی آنها نشان می‌دهند که این گیاه، با افزایش توانایی بدن، طول عمر را افزایش می‌دهد. همچنین با کاهش آسیب اکسیداتیو به برطرف کردن خستگی و افزایش انرژی کمک می کند.

تائورین

در مکمل های انرژی زا در تنظیم انتقال دهنده های عصبی و تقویت قوای جسمی نقش دارد. همچنین برای از بین بردن استرس اکسیداتیو ناشی از ورزش موثر است.

گوارانا

عصاره این گیاه در رفع سریع خستگی، استرس و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها نقش دارد. گوارانا در خستگی ناشی از ام اس و شیمی درمانی ریال بیماری های مزمن و خستگی های روزانه موثر است.

رویال ژلی

غذای ویژه ملکه زنبور عسل می باشد و یک انرژی زای طبیعی است. ایمونوگلوبین، DHA و آینو لسد های موجو در این ترکیب شگفت انگیز باعث افزایش قوای جسمی، از بین بردن خستگی و بهبود رشد ذهنی کودک است.

کراتین

کراتین ماده‌ایست که به طور طبیعی در عضلات وجود دارد. از لحاظ ساختاری کراتین شباهت زیادی به آمینواسیدها دارد. این ماده به افزایش سطوح انرژی در بدن کمک می‌کند. همچنین کراتین از بروز بیماریهای مغزی و سیستم عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر جلوگیری به عمل می‌آورد.

کربوهیدارت‌ها

این مواد انرژی اصلی بدن را تامین می‌کنند. کربوهیدارت‌ها در بدن به گلیکوژن تبدیل می‌شوند و انرژی را به ارگانهای بدن می‌رسانند.

سایر موارد

جینکو، منیزیم، کارنیتین، سیترولین نیز در کاهش خستگی و افزایش سطح انرژی نقش دارند. مصرف آب کافی، ورزش منظم، خودداری از مصرف الکل، خواب کافی و اصلاح سبک زندگی می توانند در برطرف کردن خستگی مزمن موثر باشند.

فواید مکمل انرژی زا بر بدن

کمبود انرژی باعث می‌شود نتوانیم فعالیتهای روزانه خود را به خوبی انجام دهیم. در این شرایط دایما تمایل به خوابیدن داریم و همین امر بر زندگی خصوصی و اجتماعی ما تاثیر می‌گذارد. همچنین اگر انرژی کافی به بدن نرسد فعالیت ارگان های بدن دچار مشکل شده و موب بروز بیماریهای مختلف می‌گردد. کمبود انرژی تمرکز ذهنی افراد را نیز کاهش می‌دهد. انواع مکمل انرژی زا با افزایش سطوح انرژی در بدن احساس خستگی دایم را از بین می‌برند و به افزایش انرژی جسمانی و ذهنی کمک می‌کنند.

به همین دلیل بعد از مصرف مکمل انرژی زا احساس خوشایندی دارید و بهتر می‌توانید به فعالیت خود ادامه دهید. این موضوع برای افرادی که ورزش می‌کنند اهمیت زیادی دارد. در ورزش فرد به تمرکز ذهنی و بدنی نیاز دارد. استفاده از این مکمل به بهبود عملکرد ورزشکاران کمک می‌کند.

خرید مکمل های انرژی زا

خرید آنلاین انواع مکمل های انرژی زا با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت از برندهای معتبر ایرانی و خارجی در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی موجود و در دسترس است. شما می‌توانید این محصولات را به آسانی یک کلیک خریداری نموده و درب منزل تحویل بگیرید. از آنجایی که مکمل را نباید از هرجایی تهیه کرد، اصالت کالا می‌تواند راهنمای شما در خرید باشد.

نمایش 1–12 از 25 نتیجه