بهداشت عمومی

بهداشت عمومی به معنای علم و هنر پیشگیری از بیماری، طولانی کردن عمر و ارتقاء سلامت انسان از طریق تلاش‌ و انتخاب آگاهانه جامعه، سازمان‌ها، دولتی و خصوصی که درجوامع و افراد دارد می باشد.

تجزیه و تحلیل سلامت جمعیت و عوامل تهدید کننده این موضوع پایه ای برای بهداشت عمومی می باشد.

در این مسئله عموم هم می تواند کوچکتر از یک مشت مردم، یک روستای سالم یا می‌تواند به بزرگی چندین قاره در یک مورد همه گیر را شمل شود.

بهداشت و سلامت به معنی خوب بودن فیزیکی، ذهنی و اجتماعی است و نسبت به تعریف سازمان بهداشت جهانی سلامتی تنها به معنی کمبود بیماری یا ضعف نمی باشد.

همجنین بهداشت عمومی یک علم بین رشته‌ای است . به طور مثال همه گیرشناسی، آمار زیستی و خدمات بهداشتی و تمامی وابسته‌های آنه ،سلامت محیط، سلامت جامعه، سلامت رفتاری، سلامت اقتصادی، سیاست‌های عمومی، سلامت ذهنی، امنیت شغلی، مسائل جنسیتی در سلامت و سلامت باروری  از موارد مهم در بهداشت عمومی می باشد.

امروزه بهداشت عمومی نیازمند تمرین بین تیم‌های چند رشته‌ای توسط کارکنان سلامت عمومی و دانشمندان دارد.

دسترسی به مراقبت‌ بهداشتی و بهداشت عمومی باعث رقابت‌های سختی در رشد کشورها شده است. امروزه زیرساخت‌های بهداشت عمومی در این کشورها در حال شکل‌گیری می باشد.

بهداشت عمرمی افراد به دولت ها و خود فرد بستگی دارد ، بخشی از بهداشت عمومی وظیف دولت و جامعه ای که در آن زندگی می کنیم اسن و بخشی از آن هم به خود افراد بستگی دارد.

نظافت و توجه به سلامت شخصی با توجه به اصول بهداشتی مثل : حمام کردن ، توجه به آراسته بودن ، چکاپ های سالیانه و موارد دیگر جز بهدشت عمومی هستند که هر فرد باید آن ها آموزش ببیند و در طی دوران زندگی به آن پایبند باشد تا از طول عمر و سلامت بالایی برخوردار باشد.

از بین برنده موهای زائد (37)

دستمال و پنبه (34)

ضد میخچه و زگیل (5)

محصولات ضد تعریق (42)

نمایش 1–12 از 126 نتیجه