همان طور که می دانید روش مسواک زدن از اهمیت زیادی برخوردار است و وارد آوردن فشار نامناسب بر روی دندان و لثه سلامت دهان و لثه ها را را در معرض خطر قرار خواهد دادد. یک مسواک ساده هم می تواند در رعایت بهداشت دهان و دندان هایتان به شما کمک کند اما اولویت با انتخاب مسواک برقی می باشد. مسواک های برقی با حرکت آسان و سرعت بالا و منظم خود نقش مهمی را در رفع جرم و پلاک های دندانی ایفا خواهد کرد.

روش استفاده از مسواک برقی

برای استفاده کردن از مسواک برقی باید آن را بر روی آخرین دندان خود قرار دهید تا به آهستگی به سمت جلو حرکت کند. بهتر است که سر مسواک در زاویه ای هفتاد درجه با لثه داشته باشد. در استفاده از این مسواک ها نیازی به اعمال فشار و یا حرکت دادن سر مسواک لازم نیست چرا که خود این مسواک ها به طور خودکارا نظافت دندان های شما را انجام می دهند.

یکی از مراحل مهم در درمان ارتودنسی مراقبت صحیح از براکت ها و رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد  به همین خاطر متخصصین ارتودنسی پیشنهاد می کند که برای رعایت کامل بهداشت دهان و دندان از مسواک برقی استفاده شود.

مسواک برقی و ارتودنسی

وجود سیم بر روی دندان های افرادی که ارتودنسی می کنند باعث می شود تا فرد نتواند پس از آن به طور صحیح و کامل پلاک و جرم های بین دندان ها را پاک سازی کند، در نتیجه باقی مانده های غذایی در ناحیه پشتی براکت ها باقی خواهد ماند.

مزایای مسواک برقی :

  • بالا رفتن سرعت مسواک زدن
  • مسواک زدن آسان
  • نظافت عمقی دندان ها
  • حذف لکه های دندان
  • خوشبویی دهان

در حال نمایش 6 نتیجه