خمیر دندان

فیلـتر

نمایش 1–24 از 40 نتیجه

استفاده از خمیر دندان مناسب می تواند نقش مهمی در بهداشت و سلامت دهان و دندان داشته باشد. همچنین شناخت بهترین نوع خمیر دندان برای خرید و استفاده یکی از تکنیک های مهم مراقبت از دهان و دندان به حساب می آید.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از خمیر دندان‌های ضدجرم  تا حدی زیادی می‌تواند جرم دندان‌ها را از بین ببرد و تغییر رنگ در دندان ایجاد کندو اما این محصولات، مقادیر زیادی مواد ساینده دارند که دندان پزشکان استفاده همیشگی از آنها را توصیه نمی‌کنند، چرا که به مرور زمان به مینای دندان آسیب می‌رسانند و  باعث بروز حساسیت‌های دندانی خواخد شد.

برخی افراد عقده دارند که خرید مسواک زبر و خمیر دندان سفیدکننده و همچنین فشار دادن مسواک روی دندان ‌سفید شدن دندان را باعث می شود و جرم و باکتری را از بین می برد در حالی که این باور اشتباه است و مهم‌ترین عامل انتخاب مسواک، نرم بودن آن و مهم‌ترین ملاک انتخاب خمیر دندان، ترکیبات و  شرکت سازنده آن می باشد.

متخصصین دندان پزشکی همواره می گویند که با مسواک زدن فقط می‌توانید سطوح بیرونی، درونی و روی دندان‌ها را تمیز کرد، اما برای تمیز کردن میان دندان‌ها و قبل از مسواک باید حتما از نخ دندان استفاده شود. توجه داشته باشید که استفاده نادرست از نخ دندان، لثه میان دندان‌ها را زخم نکند.

روند زرد شدن و تغییر رنگ دندان‌ها به مرور زمان اتفاق می‌افتد و نمی‌توان از یک خمیر دندان انتظار داشت دندان‌ها را مانند زمان اول سفید کند. هر نوع دندان متناسب با جنس آن کاملا سفید نیست و جرم دندان باعث زردی دندان‌ها خواهد شد . بنابراین خمیر دندان نباید جایگزینی برای جرمگیری دندان‌ها شود.

برخی از افراد نیز فکر می کنند که جرمگیری، مینای دندان‌ها را از بین خواهد برد و زمینه بروز پوسیدگی‌ را فراهم می‌کند در حالی که جرم دندان برای لثه و بافت‌های نگهدارنده دندان مضر می باشد و محلی برای تجمع و تکثیر میکروب‌ها است که سلامت دندان و لثه را به خطر می اندازد ، این جرم ها تنها با جرمگیری از بین می رود . بنابراین این جرم است که مضر است ن جرم گیری،

اطلاعات بیشتر ...