محصولات کمک دیابتی

دیابت نوعی بیماری مزمن ، خطرناک و شایع است. میزان قند خون افراد توسط انسولین، هورمونی که توسط پانکراس تولید می شود کنترل خواهد شد. بعد از خوردن غذا، غذا تجزیه می شود و گلوکز وارد جریان خون شما می شود. انسولین، گلوکز را از جریان خون می گیرد و آن را وارد سلول ها خواهد کرد که در آنجا تجزیه شده تا به سوخت تبدیل شوند.

اگر افراد به دیابت دچار شوند، به این معنی که یا انسولین کافی ندارید و یا انسولین برای دریافت گلوکز از خون و ورود به سلولها عملکرد صحیح ندارد. این موضوع نشان دهنده قند خون بیش از حد نرمال می باشد.

زمانی که بدن یک شخص نتواند به اندازه‌ی مورد نیز انسولین تولید کند یا انسولین تولید شده را درست استفاده کند، آن شخص به دیابت مبتلا خواهد شد.

انسولین هورمونی می باشد که لوزه‌المعده در بدن تولید می‌کند. این هورمون، قند را از خون می گیرد و به داخل سلول‌های بدن منتقل خواهد کرد تا بدن از آن قند به عنوان انرژی استفاده کند.

در افراد مبتلا به دیابت معمولا یا میزان انسولین کم است یا انسولین به دلایل مختلفی تأثیر کافی نخواهد داشت و سلول‌ها نمی‌توانند قند موجود در خون را به درستی جذب نخواهد کرد. در نتیجه، میزان قند یا گلوکز در خون بالا می‌رود و با گذشت زمان، این موضوع باعث آسیب به برخی اعضای بدن خواهد کرد.

انواع دیابت

  1. دیابت نوع یک
  2. دیابت نوع دو

در دیابت نوع یک یا دیابت وابسته به انسولین که شیوع کمتری دارد، دلایل ژنتیکی و محیطی علت شروع بیماری می باشد که هنوز به طور کامل هم شناسایی نشده‌اند.

افراد در هر سنی ممکن است که به دیابت نوع یک مبتلا شوند، چنان که این نوع دیابت در کودکان و جوانان شایع‌تر می باشد.

دیابت نوع دو یا دیابت غیر وابسته به انسولین ، شایع‌ترین نوع دیابت در جهان می باشد که معمولاً به دلیل مقاومت سلول‌های بدن نسبت به انسولین خواهد داشت.

دیابت نوع دو در بزرگسالان معمولا دیده می‌شود ولی به دلیل اضافه وزن، کاهش تحرک و تغذیه‌ نامناسب شیوع آن در جوانان و نوجوانان هم رو به افزایش اخواهد بود.

گاهی ممکن است دیابت در گروه خاصی مثل زنان رخ دهد که به آن دیابت بارداری می گویند. در دیابت بارداری، فرد باردار برای اولین بار با افزایش قند خون روبرو خواهند شد. هرچند علائم و نشانه‌های دیابت بارداری پس از زایمان از بین خواهد رفت، اما این زنان در آینده مستعد ابتلا به دیابت نوع دو خواهد بود.

دستگاه قندخون (2)

لنست (13)

نوار قند خون (4)

نمایش 1–12 از 19 نتیجه