مکمل کودکان

ضرورت استفاده از مکمل کودکان

بدن کودکان نیز مانند بزرگسالان به ویتامین و مواد معدنی نیاز دارد که لازم است از طریق رژیم غذایی به آنها دست یابد. در صورتی که رژیم غذایی به تنهایی قادر به تامین این نیازها نباشد، لزوم استفاده از مکمل کودکان مطرح می شود. مکمل های کودکان در کنار برنامه غذایی آنها در جهت حفظ سلامت عمومی کودک ضروری است. امروزه نیز به دلایل مختلف از قبیل مشغله کاری زیاد والدین و عدم رسیدگی صحیح آنها به کودک خود، و یا مصرف غذاهای ناسالم، احتمال دچار شدن کودک به کمبود انواع ویتامین، آهن و کلسیم زیاد است. از بهترین روش های پیشگیری از این مسئله و کنترل کمبود ریزمغذی‌ها در کودکان، استفاده از مولتی ویتامین کودکان می باشد.

خرید مکمل کودکان

سایت داروخانه آنلاین دکتر دانیالی برای سهولت انتخاب شما عزیزان، محصولات مکمل کودکان را بر حسب کاربرد در دسته بندی های مختلفی تقسیم کرده تا به راحتی بتوانید با توجه به شرایط و نیاز تغذیه ای کودک خود، محصول مورد نظر را از گروه مربوطه انتخاب و به آسانی یک کلیک و با اطمینان خریداری نمایید. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا و با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشند. همچنین قبل از خرید نیز می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

مکمل های کودکان زیر 2 سال

کودک زیر دو سال ممکن است بیشتر در معرض کمبود ویتامین ها و مواد معدنی قرار بگیرد و به کمبود مواد مغذی چون آهن، ید، ویتامین آ و ویتامین دی دچار شود. بنابراین برای رشد بهتر کودک لازم است مکمل‌هایی را به او بدهید که این مواد را در بدن او تامین نماید. کودک بالای یک سال در صورت داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل، نیاز به هیچ مکملی ندارد اما اطفال شیرخوار گاهی لازم است مکمل هایی را برای رفع کمبود غذایی خود از جمله نیازشان به ویتامین D دریافت کنند.

قطره مولتی ویتامین را از چه زمانی به نوزاد خود بدهیم ؟

بیشتر پزشکان مصرف مکمل تقویتی و انواع مکمل رشد کودکان را از ۱۵ روزگی برای نوزادان تجویز می کنند. زمان مناسب برای آزمایش خون ۹ تا ۱۲ ماهگی است. در صورتی که کم خونی نوزاد تشخیص داده شود پزشکان استفاده از قطره آهن را تجویز می‌کنند. والدین از بدو تولد نوزاد نگران رشد جسمی و ذهنی نوزاد خود هستند، حال آنکه ممکن است این دلسوزی به ضرر نوزاد تمام شود. استفاده بی رویه مولتی ویتامین‌ها و بدون مشورت پزشک می‌تواند آسیب جبران ناپذیری به بدن شیرخوار وارد کند. بنابراین لازم است قبل از مصرف هرگونه فرآورده‌ای، ابتدا با پزشک مشورت کنید. بدن نوزاد بسیار ضعیف است و از مصرف خودسرانه مکمل بپرهیزید.

مولتی ویتامین خارجی یا ایرانی ؟

برخی از والدین تصور می کنند مولتی ویتامین های خارجی برای بدن نوزاد خود مفیدترند و بیشتر به رشد و سلامت شیرخوار کمک می کنند. در حقیقت این درست نیست! هر کشوری بر حسب شرایط جوی و آب و هوایی خود، دستورالعمل‌های خاصی دارد. بیشتر مولتی ویتامینهای خارجی طبق استانداردهای مشخص شده توسط وزارت بهداشت نیستند. بنابراین علاوه بر هزینه گزافی که خانواده ها برای خرید آنها ملزم به پرداخت می شوند، محصولی با مقادیر کم و نامناسب از ویتامین‌ها و مواد معدنی را به کودکشان می دهند. در حالی که بهترین مولتی ویتامین کودکان را می‌توانید از برندهای ایرانی خریداری نمایید.

اشتها آور کودکان (13)

امگا 3 کودکان (1)

بهبود خواب کودک (9)

تقویت سیستم ایمنی کودکان (45)

تقویتی و رشد کودکان (78)

شیر خشک و غذای کودک (19)

ضد سرفه سرماخوردگی کودکان (25)

مکمل بهبود حافظه و تمرکز کودکان (3)

مکمل سلامت گوارش کودکان (36)

مکمل کم خونی کودکان (58)

ویتامین و مولتی ویتامین (69)

بر اساس قیمت

    نمایش 1–12 از 312 نتیجه