آرژنین و ال آرژنین

آرژنین یک آمینو اسید نیمه ضروری است که ماده اولیه گاز نیتریک اسید می باشد که باعث گشادی عروق می‌شود. این موجب تسهیل فرایند خون رسانی به اندام‌هایی درگیر در فعالیت ورزشی شده و کارایی ورزشکاران را بهبود می بخشد. این آمینو اسید همچنین قادر به پاکسازی رادیکال‌های آزاد از خون، بهبود عملکرد سیگنال‌های سلول‌های عضلانی، رهاسازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول خوب، تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن می‌شود. به طور کلی، ال آرژنین باعث افزایش جریان خون، افزایش استقامت و کارایی ورزشکار و کمک به تولید پروتئین و عضله سازی می گردد.

مکمل ورزشی ال آرژنین

این مکمل در بین بدنسازان به علت خاصیت تعدیل نمک محبوب است. چرا که از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن ایجاد می شود، باعث می‌شود بدن ظاهری پف کرده داشته باشد و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر برسند. آرژنین بر روی بافت‌های بدن، اثر ترمیم بخشی دارد که با مصرف این مکمل مدت ریکاوری عضلات بعد از تمرین کاهش یافته و با افزایش حجم ماهیچه‌ها برای بدنسازان تبدیل به یک مکمل محبوب بین ورزشکاران شده است.

ال آرژنین قوای جنسی مردان را تقویت می کند :

ال آرژنین درون بدن به ترکیب اکسید نیتریک تبدیل شده که باعث گشاد نمودن رگ‌ها می شود. ناتوانی در نعوظ تا حدودی متاثر از اختلال گردش خون در آلت تناسلی مردان می باشد. اکسید نیتریک ماده ایست که موحب گشاد شدن رگ‌های خونی مردان شده و منجر به بهبود در نعوظ می گردد. مصرف این مکمل قوای جنسی را تقویت کرده و مشکلات نعوظ در آقایان را برطرف می سازد. از این رو به عنوان مکمل جنسی نیز شناخته می شود.

آرژنین برای چه افرادی بیشتر مورد نیاز می باشد؟

افرادی که بیشترین میزان نیاز را به آرژنین دارند عبارتند از نوجوانان، بچه‌های کمتر از ۷ سال، قهرمانان، اشخاصی که سعی دارند وزن خود را کاهش دهند و افراد مسن. این مکمل در افراد بزرگسال یک آمینو اسید غیر ضروری محسوب می‌شود. برای کودکان در مقایسه با بزرگسالان یک آمینو اسید ضروری جهت تقویت سیستم ایمنی در دوران بلوغ محسوب می‌شود.

مصرف همزمان ال آرژنین با ویتامین C

ویتامین C در ترکیب با آرژنین اثرات بیشتری بر روی افزایش نیتریک اکسید دارد. همچنین این ویتامین با خنثی کردن رادیکال‌های آزادی که مخرب بوده و باعث تجزیه No می‌شود، باعث می‌شود تا سطح آن در بدن افزایش پیدا کند. اگر به دنبال خشک کردن عضلات و رگی کردن بدن خود هستید از مکمل آرژنین استفاده کنید. ورزشکارانی که این دو رو با هم مصرف می‌کنند، پیشرفت چشمگیری در تقویت عضلات خود دارند.

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی محصولات این دسته از مکمل های ورزشی را از برندهای مطرح و کمیاب در این مجموعه برای راحتی شما عزیزان قرار داده است. تمامی محصولات اورجینال بوده و دارای تاييديه وزارت بهداشت است.

نمایش 1–12 از 42 نتیجه