محصولات حمایت سالمندان

با بالا رفتن سن افراد در برابر بیماری‌های مختلف آسیب‌پذیر و ضعیف تر می‌شود.  دوره سالمندی مانند دوران کودکی یا جوانی، یکی از مراحل زندگی می باشد، با این تفاوت که دوران کودکی و جوانی، سرشار از انرژی و تلاش می باشد. اما در دوران سالمندی، همراه با تحلیل قوا و کاهش میزان فعالیت های فیزیکی همراه است. تاثیر سبک زندگی بر مراقبت از سالمندان در این دوره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سبک زندگی سالم تر سلامت سالمندان را بیشتر تضمین خواهد کرد.

دوره سالمندی سالم

نخستین کار برای داشتن دوره سالمندی سالم، باور این موضوع است که سالمندی به هیچ وجه به معنای ناتوانی نمی باشد. تنها با پذیرش این واقعیت . حقیقت و کنار گذاشتن باورهای نادرست است که اقدامات بعدی برای بهبود وضعیت سالمندان تاثیر گذار می باشد.

سبک زندگی سالم بخش های مختلفی از سلامت فیزیک و جسم سالمند تا سلامت روان او را در بر خواهد گرفت.  همچنین علاوه بر خود سالمندان، خانواده و اطرافیان سالمندان نیز باید به هر دو نکته توجه کنند. در اینصورت افراد سالمندی سالمی را تجربه خواهد کرد.

مشکلات پزشکی دوران سلامندی

در دوره سامندی مشکلات چسمانی بیشتری سراغ افراد می آید. مشکلات بینایی، قلبی و عروقی، چریی خون بالا، مشکلات شنوایی و مشکلات عضلانی و اسکلتی بیشترین مشکلات جسمی افراد سالم است.

آلزایمر یا اختلال شناختی از دیگر بیماری های شایع در این دوران می باشد. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی اکنون در جهان در هر دو تا سه ثانیه یک نفر به آلزایمر مبتلا می شود. در ایران نیز ‌هر ۷ دقیقه یک نفر مبتلا به این بیماری می شود. گرچه در ایران بعضی خانواده ها باور ندارند که سالمندشان به این اختلال مبتلا می باشند، این امر کار مدیریت این بیماری را با مشکل مواجه خواهد کرد

پیشگیری از بیماری‌ها، تشخیص به‌موقع و مقابله صحیح و موثر با آنها در تمام سنین از جمله دوران میانسالی و کهنسالی امری ضروری می باشد.

با بالا رفتن سن، مسلما هر فردی در برابر مشکلات و بیماری‌های مختلف آسیب‌پذیرتر خواهند شد . بنابراین برای مراقبت از سالمندان باید به این گروه سنی اهمیت دهیم و تا جایی که می توانیم به آن ها کمک کنیم تا سبک زندگی سالمی را داشته باشند. در این زمینه باید نسبت به مشکلات پیش‌آمده برای سلامتی‌شان نیز آگاه شوند.

بی اختیاری بزرگسالان (5)

زیرانداز بیمار (3)

در حال نمایش 8 نتیجه