مراقبت پوست صورت

اسکراب، ماسک و لایه بردار (140)

بی بی کرم و سی سی کرم (32)

پاک کننده و تونر (412)

ترمیم کننده و التیام بخش (166)

ضد جوش و پوست چرب (175)

ضد چروک (251)

ضد قرمزی پوست (16)

ضدلک و روشن کننده (248)

لب (39)

محصولات لیفتینگ (59)

محصولات مرطوب کننده (408)

برند
  بر اساس قیمت

   نمایش 1–12 از 1904 نتیجه

   این موضوع برای همه ما روشن است که مراقبت از پوست صورت چقدر مهم است. استفاده مداوم از یک کرم ضد آفتاب معمولی می‌تواند پیری پوست را تا حد زیادی به تاخیر بیندازد، از سرطان پوست جلوگیری کند و هزینه‌های درمانی آینده را به مقدار زیادی کاهش دهد.

   شناخت انوع پوست و طراحی یک روتین مراقبت از پوست شامل روش های مراقبت از پوست می شود. معمولا باگثر افراد به ویژه بانوان  با انواع پوست آشنا هستند و روتین‌های مراقبت از پوست نیز به لطف شبکه‌های اجتماعی معروف می باشد.

   انواع پوست شامل معمولی، خشک، چرب و مختلط است. نوع پوست هر فرد به وسیله عوامل ژنتیکی تعیین می‌شود و قابل تغییر نمی باشد.

   مواردی مثل لکه‌ها، آکنه، حساس شدن و خطوط پوست را مشکلات یا شرایط پوستی نامیده می شود. این مشکلات را می‌توان تا حد زیادی مدیریت یا حتی درمان کنیم.

   در مورد روتین مهم نیست که چه نوع پوستی دارید، افراد باید یک برنامه‌ی روزانه یا روتین برای حفظ سلامت پوست و مدیریت برخی نگرانی‌های خاص مثل آکنه، زخم شدن‌ها و لکه‌های تیره‌ی پوست برای خود داشته باشید.

   روتین مراقبت از پوست

   یک روتین روزمره دارای 4 مرحله می باشد که می‌توانید در صبح و در شب آن را انجام دهید.

   پاکسازی صورت

   برای پاکسازی بهتر است از شوینده‌ای استفاده شود که بعد از شست‌وشو باعث سفت و خشک شدن پوست‌تان نشود. بهتر است بیشتر از دو بار در روز صورت‌تان را نشویید.

   استفاده از مرطوب کننده و آبرسان:

   تفاوت خیلی بارزی بین مرطوب کننده و آبرسان وجود ندارد ولی مرطوب کننده‌ها معمولاً چرب می باشند و باعث جلوگیری از تبخیر رطوبت پوست خواهند شد. آبرسان‌ها نیز چرب نیستند و موادی‌اند که می‌توانند رطوبت را جذب کنند ، مانند هیالورونیک اسید. نکته‌ی مهم این است که حتی پوست‌های چرب نیز به مرطوب کننده یا آبرسان نیاز دارند. ا

   استفاده از ضد آفتاب:

   استفاده از  کرم ضد آفتاب با SPF  ۳۰ را ۱۵ دقیقه قبل از خروج از منزل به پوست خود در روتین روزانه امری ضروری است. چرا که ۱۵ دقیقه زمان می‌برد که کرم ضد آفتاب فعال شود. افرادی که پوست‌های تیره‌تری دارند نیز باید بیشتر از خود در برابر آفتاب محافظت کنند، زیرا رفع لکه‌های تیره‌ی پوست دشواتر می باشد. بهترین انتخاب، ضد آفتاب‌های طیف وسیع  می باشد.

   استفاده از سرم‌ها:

   سرم‌های دارای ویتامین C یا افکتورهای رشد یا پپتیدها را بهتر است صبح‌ها و زیر کرم ضد آفتاب استفاده شود. برای استفاده از رتینول‌ها و رتینوئیدها بهترین زمان شب ها می باشد . استفاده از سرم‌ها در روتین پوستی روزانه الزامی نیست .