مولتی ویتامین ورزشی

در حال نمایش 4 نتیجه

مولتی ویتامین‌های ورزشی، مکمل‌های دارای انواع ویتامین‌های مورد نیاز بدن ورزشکاران می باشند که برای رفع کمبودهای تغذیه‌ای آنان به کار می‌روند. اگر بدن ورزشکاران و بدنسازان دچار کمبود ویتامین شود می تواند با اثرات نامطلوب و یا بی نتیجه تمرین ها و برنامه های آنها همراه باشد. پس تاثیرات مثبت این نوع مکمل های ورزشی را به هیچ وجه نباید نادیده گرفت. افراد ورزشکار یا بدنساز در صورتی که مصرف این مکمل ها را در برنامه تمرینی خود در نظر نگیرند، می تواند منجر به از بین رفتن عضلات آنها و کاهش تراکم استخوانی در بدنشان و نهایتا ضعف سیستم ایمنی بدنشان گردد. در واقع هرگونه فرایند تولید انرژی و یا مرحله رشد عضلات، به شکلی وابسته به ویتامین‌ها می باشد. یکی از دلایلی که باعث می شود بدنسازان به ویتامین‌ها بیش از اندازه اهمیت دهند این است که کلیه مواد غذایی از قبیل چربی‌ها، هیدروکربن‌ها و پروتئین‌ها بدون حضور ویتامین، قادر به تولید انرژی نیستند.

مکمل مولتی ویتامین برای ورزشکاران

حتی در صورت داشتن رژیم غذایی مناسب، همچنان لازم است که نیاز تغذیه‌ای بدن از طریق مصرف مولتی ویتامین‌ها برطرف گردد. برای ورزشکارانی که رژیم غذایی خاصی دارند، مصرف مولتی ویتامین‌ها ضرورت بیشتری دارد. نقش ویتامین‌ها در بدنسازی به اندازه ای پر رنگ است که در صورت عدم مصرف ویتامین‌های مناسب، فرایند تولید انرژی یا رشد ماهیچه‌های بدنسازان کاملا دچار اختلال می‌شود. توده عضلانی شروع به تحلیل رفتن می‌کند و تراکم استخوان‌ها نیز کاهش می‌یابد. به طور کلی سیستم بدنی ضعیف شده و پیشرفت در بدنسازی را متوقف می سازد. بهترین مولتی ویتامین بدنسازی مکملی است که علاوه بر تامین ویتامین‌های مورد نیاز بدن ورزشکاران موجب افزایش انرژی بدن نیز گردد. مولتی ویتامین باید در بهبود فعالیت‌های ورزشی کمک کننده باشد.

مولتی ویتامین‌ها با ترکیبات متفاوت و دوزهای متفاوت زمان مصرف متفاوتی دارند. به عنوان مثال مکمل آهن لازم است با فاصله از کلسیم و لبنیات مصرف شود و در صورتی که باعث نفخ و درد معده نشود، بهترین زمان مصرف آن زمانی است که معده فرد خالی باشد. اما به طور کلی وعده صبحانه یا نهار را می‌توان به عنوان بهترین زمان مصرف قرص مولتی ویتامین در نظر داشت.

خرید مکمل مولتی ویتامین ورزشی

انواع این مکمل از برندهای مختلف را می توان با قیمت مناسبی از داروخانه آنلاین دکتر دانیالی تهیه نمود. داشتن برچسب اصالت کالا یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که مکمل‌های ورزشی لازم است داشته باشند. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید با مشاوران ما در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.