محصولات کمک تنفسی

به طور کلی دستگاهای کمک تنفسی  برای مدیریت و درمان اختلال تنفسی روزمره و یا حین خواب در بیماران مورد استفاده قرار میگیرند. سیستمهای نوین دستگاههای کمک تنفسی دارای امکانات متوعی هستند تا بتوانند کنترل و مراقبت کامل تنفس به صورت کاملا اتوماتیک را امکان پذیر سازند. از مهمترین دستگاه های درمان اختلالات تنفسی در خواب CPAP و BiPAP هستند که بنابر نیاز بیمار توسط پزشکان تجویز می شوند. برخلاف دستگاه CPAP که تنها دارای یک درجه فشار هوا است در BiPAP نرخ تنفسی قابل تنظیم می باشد. دستگاه های CPAP نسبت به BiPAP دارای قیمت مناسب تری می باشد در حالی که دستگاه های BiPAP صدای بیشتری دارد.

دستگاه های اکسیژن ساز یکی از مهمترین و ضروری ترین وسایل پزشکی خانگی است که اکسیژن مورد نیاز بیماران را با تغلیظ کردن هوای محیط به اکسیژن خالص به صورت مداوم تامین می کند. توجه به این نکته بسیار مهم است که استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بسیار ساده می باشد و نیاز به تخصص ویژه نخواهد داشت.

امروزه با توجه به پیشرفت چشم گیر فن‌آوری، تکنولوژی های جدیدی در بازار عرضه شده اند که دارای ویژگی‌های خاصی مثل نداشتن اثرات تخریبی زیست محیطی و انواع آلودگی ها می باشند همچنین از نظر اقتصادی دارای ارزش افزوده بالاتر نیز  است. یکی از فن‌آوری های جدید در سیستم اکسیژن‌سازی روش (PSA) می باشد که نقش اصلی را در این سیستم ، ترکیبی به اسم زئولیت بازی می‌کند که دارای هزاران ویژگی منحصر به فرد نیز است.

می توان گفت که هوایی که ما تنفس می کنیم شامل 78% نیتروژن و 21% اکسیژن و ۱% گازهای دیگر است. دستگاه اکسیژن ساز با کمپرس کردن هوای داخل اتاق به مخازن زﺋولیت، نیتروژن موجود در آن را تحت شرایطی خاص جدا می کند و اکسیژن خالص  بالای 95% را در اختیار بیمار قرار می دهد.

معمولا پزشکان مقدار اکسیژن مورد نیاز بیماران را با واحد لیتر در دقیقه در نسخه بیماران تجویز خواهند کرد.

دستگاه بخور سرد و گرم (9)

کپسول اکسیژن (1)

نبولایزر (7)

نمایش 1–12 از 17 نتیجه