سی ال ای (CLA)

لینولئیک اسید رایج ترین اسید چرب امگا۶ است که بیشتر در گوشت و فرآورده‌های لبنی یافت می‌شود. این ترکیب می تواند در کاهش وزن از طریق کاهش سطوح چربی بدن موثر باشد و باعث کاهش احساس گرسنگی نیز می شود. سی ال ای انواع مختلفی دارد که دو نوع از آن به نام‌های c۹, t۱۱ و t۱۰, c۱۲ معروف‌ترین آنها هستند. این ترکیب در واقع نوعی اسید چرب است که از نظر فنی یک چربی ترانس به شمار می آید. اما باید بدانید که چربی‌های ترانس موجود در گوشت و لبنیات بسیار متفاوت از چربی‌های ترانس مصنوعی است که در فست فودها وجود دارد. CLA یک اسید چرب ضروری نیست یعنی برای حفظ سلامتی بدن خود حتما نیازمند آن نیستید اما از آنجایی که این مکمل در قالب مکمل اثرات چربی‌سوزی فوق‎‌العاده‌ای دارد، بسیاری از ورزشکاران مصرف آن را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهند.

سی ال ای یا ال کارنیتین ؟

هم CLA و هم L-carnitine هر دو در چربی‌سوزی موثر هستند و در نتیجه به کاهش وزن نیز کمک می‌کنند. چون نمی‌توان دقیق مشخص نمود که کدام یک در بدن افراد تاثیرگذاری بیشتری می تواند داشته باشد، اکثر افراد ترجیح می‌دهند این دو مکمل را در کنار هم و همزمان مورد استفاده قرار دهند.

در واقع، اگر مایل هستید که چربی‌سوزی با سرعت بالاتری انجام شود، احتمالا بهتر است از ال کارنیتین و سی ال ای همزمان با یکدیگر استفاده کنید. CLA باعث کاهش چربی‌های بدن شده و از افزایش چربی‌ها نیز جلوگیری می‌کند. از طرف دیگر ال-کارنیتین نیز علاوه بر اینکه سطح انرژی را در بدن افزایش می‌دهد و احساس خستگی را به تعویق می‌اندازد، با تجزیه و سوزاندن چربی‌ها به هنگام ورزش در کاهش وزن نیز موثر است. متخصصان توصیه می‌کنند که مصرف CLA و ال کارنیتین را از دوزهای پایین شروع کرده و آنها را به فاصله نیم ساعت از یکدیگر پیش از شروع تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار دهید تا نتیجه‌گیری بهتری به همراه داشته باشد.

ارتباط قرص سی ال ای و کم کاری تیروئید

بیماری کم‌کاری تیروئید می‌تواند موجب چاقی شده و کاهش وزن را برای افراد مبتلا دشوار سازد. برخی از شواهد نشان می‌دهند که مصرف قرص CLA جهت کاهش وزن مبتلایان به کم‌کاری تیروئید می‌تواند موثر باشد. در واقع سی ال ای سوختن ذخایر چربی را ممکن کرده و از این طریق در لاغری موثر است.

خرید مکمل های CLA

انواع این مکمل ها از برندهای ایرانی و خارجی را همراه با قیمت مناسب می‌توانید از داروخانه آنلاین دکتر دانیالی تهیه فرمایید. داشتن برچسب اصالت کالا یکی از مهمترین ویژگی‌هاییست که مکمل‌های ورزشی باید داشته باشد. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا هستند و شما با اطمینان می‌توانید خرید نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید با مشاوران ما در مورد خرید محصولات مشاوره بگیرید.

در حال نمایش 12 نتیجه