نمایش 1–12 از 37 نتیجه

پودر کراتین 3000 یوروویتال

937.000 تومان
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

پودر کراتین مونوهیدرات کارن پی ان سی

300.000 تومان
انتخاب گزینه‌ها این محصول دارای انواع مختلفی می باشد. گزینه ها ممکن است در صفحه محصول انتخاب شوند

کراتین و کراتینین

کراتین (Creatine) ترکیبی نیتروژنه است که فسفات را در سلول‌های ماهیچه ذخیره می کند. پس از دهیدراته شدن کراتین و بدون کاتالیزور، کراتین به کراتینین تبدیل شده که بعداً از راه کلیه‌ها پالایش می‌شود. می توان گفت کراتینین محصول کاتابولیک کراتین است که در سفت شدن ماهیچه اسکلتی استفاده می شود و سپس با جریان خون به کلیه‌ها می‌رود. در روز، بدن انسان حدودا یک گرم کراتین تولید می کند و تقریباً ۲ درصد کراتین بدن به کراتینین تبدیل می‌شود. کراتین توسط کلیه ها، کبد و لوزالمعده ساخته شده و عضلات در سراسر بدن آن را ذخیره می کنند.  کراتین منشاء عمده تولید انرژی در ماهیچه است و در عملکرد فیزیکی و رشد عضله ها نقشی موثر دارد.

ساختار کراتین

کراتین متشکل از ۳ اسید آمینه به نام‌های ال-آرژنین، گلیسین و ال-متیونین می باشد و حدود یک درصد از خون انسان را این ماده تشکیل می دهد. بدن انسان توانایی تولید این ترکیب را دارد، همچنین کراتین می تواند از طریق برخی غذاها مانند گوشت و ماهی به بدن وارد گردد.

نقش مکمل های کراتین

طبق مطالعات صورت گرفته، مکمل کراتین می تواند موجب بهبود عملکرد ورزشی در طول زمان، از جمله در تمرینات مقاومتی گردد. همچنین می تواند افزایش قابل توجهی در توده عضلانی را سبب شود. ورزشکاران از مکمل کراتین استفاده می کنند تا به کمک آن بتوانند عملکرد ورزشی خود را بهبود بخشیده و در رشد توده عضلانی نیز موفق‌تر عمل کنند.

انواع مکمل کراتین

چند نمونه از بهترین انواع این مکمل را به شما معرفی خواهیم کرد :

کراتین مونوهیدرات

رایج‌ترین فرم کراتین بدنسازی، کراتین مونوهیدرات است و بیشترین میزان را در بازار به خود اختصاص داده است. کراتین مونوهیدرات بیشتر از سایر انواع کراتین می تواند در بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران مفید واقع گردد. کراتین مونوهیدرات متشکل از یک مولکول کراتین و یک مولکول آب است اما به روش های مختلفی می‌توان آن را پردازش نموده و حتی آب را از آن حذف نمود. این نوع کراتین، باعث افزایش قدرت عضلات شده و محتوای آب را نیز در سلول‌های عضلانی بیشتر می‌کند. درواقع، افزایش مقاومت عضلانی و افزایش قدرت و حجم عضلات از مزایای استفاده از آن به حساب می‌آید. استفاده از این نوع کراتین در مقادیر مناسب کاملا ایمن و بی‌خطر می باشد.

کراتین مونو هیدرات همچنین بهترین نوع کراتین جهت افزایش حجم عضلات است. همچنین کراتین ترکیبی (که جلوتر در مورد آن صحبت خواهد شد) نیز، می‌تواند انتخاب مناسبی برای حجم‌دهی به ماهیچه‌ها باشد چرا که در آن از شکل های مختلف کراتین استفاده شده که در کنار هم می‌توانند اثرگذاری بهتری داشته باشند.

از دیگر انواع کراتین، می‌توان به اتیل استر، هیدروکلراید، بافر شده، مایع و کلات منیزیم نیز اشاره نمود. اما هیچ یک از آنها به اندازه کراتین مونوهیدرات موثر نبوده و آنچنان مطالعات کافی نیز در ارتباط با تاثیرات این نوع کراتین ها انجام نگرفته است.

کراتین ترکیبی

کراتین ترکیبی از انواع مختلفی از این ترکیب مثل کراتین مونوهیدرات، HCL (هیدروکلراید) و… استفاده شده است. همچنین می‌توان اسیدهای آمینه و کربوهیدرات‌های دیگری را نیز به آن افزود تا کارایی بهتری را به همراه آورد. قرار گرفتن کراتین و دیگر ترکیبات مغذی در کنار یکدیگر باعث جذب بهتر مکمل‌ها شده و مزایای استفاده از آنها نیز بیشتر می شود. در این نوع مکمل اگر از آمینو اسیدهای شاخه‌دار، بتا آلانین و کربوهیدرات‌ها استفاده گردد، موجب بهبود قابل توجهی در عضله‌سازی خواهد شد.

بیشترین تحقیقات تا امروز بر روی کراتین مونوهیدرات صورت گرفته و بر اساس نتایج حاصله می‌توان گفت که این نوع نسبت به فرم‌های دیگر ایمن‌تر و موثرتر بوده و اثر بخشی بهتری نیز در عملکردهای ورزشی دارد.

مزایای استفاده از کراتین

کراتین از محبوب‌ترین مکمل‌های ورزشی است که مصرف مکمل های آن مزایای زیر را برایتان به همراه دارد:

  • بهبود عملکرد ورزشی
  • افزایش توده عضلانی بدون چربی
  • بهبود عملکرد استقامتی در فعالیت‌های هوازی
  • تسریع روند بهبود پس از آسیب‌های ورزشی
  • کمک به تولید انرژی در بدن
  • بهبود ریکاوری در ورزشکاران

طبق برخی مطالعات انجام شده، مصرف مکمل کراتین می تواند قدرت عضلانی را در تمرین با وزنه تا ۱۰ درصد افزایش دهد. این مکمل با افزایش نیروی بدن در روند انجام تمامی تمرینات ورزشی موثر عمل می کند.

بیشترین مکملی که به همراه کراتین در بدنسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گینر است.

خرید مکمل کراتین

انواع این مکمل از برندهای ایرانی و خارجی را با قیمت مناسبی می‌توانید از داروخانه آنلاین دکتر دانیالی تهیه کنید. داشتن برچسب اصالت کالا یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که مکمل‌های ورزشی لازم است داشته باشند. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما با اطمینان می‌توانید آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید با مشاوران ما در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.