تست های خانگی

تست های تشخیص بارداری خانگی از روشهایی اسن که می توانید زمانی که مشکوک به بارداری هستید از آنها استفاده کنید . این روشها در دسترس ترین سریع  ترین و تا حدودی قابل اطمینان می باشد. اگر نمی توانید از خانه بیرون بروید یا اینکه نمی خواهید هزینه زیادی خرج کنید می توانید از این تست های خانگی کمک بگیرید. در ادامه راجع به این تست های خانگی نکاتی را آموزش خواهیم داد.

می توان گفت که تست های خانگی تا حدودی قابل اطمینان هستند ولی هیچ وقت نمیتوان گفت که کاملا دقیق هستند و احتمال خطا ندارند. و همیشه برای تائید و تشخیص بارداری باید حتما تست خون بدهید و یا از روشهای سونوگرافی استفاده کنید تا خیالتان راحت شود.  تست های تشخیص بارداری خانگی ممکن است توسط هر فرد بطور متفاوت تحلیل شود . شما همچنین می توانید در این تست ها مثبت و منفی کاذب نیز داشته باشید.

جواب منفی کاذب در تست بارداری خانگی

نتیجه منفی کاذب تست تشخیص بارداری خانگی زمانی بدست می آید که شما باردار هستید اما با تست های تشخیص بارداری خانگی نتیجه منفی بدست خواهد آمد . این مسئله زمانی اتفاق می افتد که شما تست را خیلی زود انجام دهید یا نتایج را خیلی زود بررسی کرده باشید . در صورت تفسیر نادرست نتایج یا اگر ادرار شما خیلی رقیق باشد نیز ممکن است که این اتفاق بیفتد.

نحوه استفاده از تست های بارداری خانگی :

برای استفاده از تست خانگی شما ابتدا باید دستورالعمل درون جعبه را بها دقت بخوانید چرا که برندهای مختلف، دستورالعمل­‌های مختلفی دارند. در بسیاری از تست­‌ها فقط لازم است که بر روی ابزار تست ادرار کنید. همچنین برخی تست­‌ ممکن است لازم باشد که ابتدا ادرار خود را در ظرفی بریزید و سپس کیت تست را در آن بگذارید. در برخی دیگر از تست ها ممکن است قطره­‌چکانی در جعبه موجود باشد تا با استفاده از آن مقدار کمی از ادرار  را روی کیت بریزید.

نحوه نشان دادن نتیجه معمولا در انواع تست ها ، متفاوت می باشد. گاهی خط هایی با رنگ صورتی یا آبی روی کیت تست ظاهر می‌­شود. بعضی از آن ها علامت جمع یا تفریق را نشان می­‌دهند یا رنگ ادرار شما را نیز تغییر خواهد داد. همچنین بعضی از تست‌­های دیجیتال، عبارات باردار یا عدم بارداری و گاهی زمان تقریبی به دنیا آمدن نوزاد را نیز نشان می­‌دهند.

در حال نمایش 6 نتیجه