مکمل چربی سوز ورزشی چیست ؟

این مکمل‌ها جهت کاهش وزن در بدنسازی کاربرد دارند. مکمل های چربی سوز ورزشی می توانند به صورت ترکیبی باشند. یعنی در مواد تشکیل‌دهنده آنها چندین ماده چربی‌سوز مختلف به کار رفته است؛ به طور مثال شاید ترکیبی از مکمل CLA و ال کارنیتین را بتوانید در آنها بیابید. برخی از این مکمل‌ها اختصاصا با ترکیباتی ویژه کمک به کاهش وزن می‌کنند.

ترکیبات موجود در مکمل چربی سوز ورزشی

عمده‌ترین آنها شامل موارد زیر است:

  • عصاره‌های گیاهی مثل عصاره چای سبز و قهوه
  • مکمل CLA
  • مکمل ال کارنیتین
  • کافئین
  • مواد معدنی همچون کروم و کلسیم

این مکمل‌ها معمولا به شکل قرص و کپسول در داروخانه‌ها موجود می باشند و اغلب در زنان و مردان به صورت مشترک می‌تواند مورد استفاده قرار گیرند. اسید لینولئیک مزدوج (CLA) و L-carnitine از موثرترین مواد و مکمل ها با خاصیت چربی‌سوزی قوی هستند که بسیاری از ورزشکاران ترجیح می‌دهند از آنها در کنار یکدیگر استفاده کنند تا تاثیر بهتری را در کاهش وزن شاهد باشند. لازم نیست حتما برای خرید این مکمل‌ها به صورت جداگانه اقدام کنید. در برخی از مکمل‌های چربی سوز ترکیبی می‌توانید مقادیر مناسبی از هر دوی این ترکیبات را بیابید.

روش مصرف این نوع مکمل‌ها با توجه به برند مربوطه کمی متفاوت است. بنابراین بهتر است دستور روی بسته‌بندی محصول را به خوبی مطالعه کرده و طبق آن عمل نمایید. برخی از مکمل‌های چربی سوز ترکیبی باید همراه با غذا مصرف شوند در حالی که برخی دیگر بهتر است در چند نوبت مثلا یکی قبل از صبحانه و یکی قبل از تمرین مورد استفاده قرار گیرند. در این زمینه نظر مربی ورزشی خود را نیز می‌توانید جویا شوید.

بدون شک داروخانه بهترین و معتبرترین مکانی است که جهت خرید و آگاهی از قیمت مکمل های چربی سوز ترکیبی ورزشی می‌توانید به آنجا مراجعه کنید. داروخانه آنلاین دکتر دانیالی به صورت اینترنتی این امکان را برای مشتریان خود فراهم می‌کند تا به راحت‌ترین شکل ممکن بتوانند خرید خود را انجام داده و محصول مورد نظر را درب منزل دریافت کنند.

قرص کافئین (15)

نمایش 1–12 از 81 نتیجه