مکمل ورزشی

افرادی که در رشته های ورزشی بدنسازی، وزنه برداری، دوومیدانی و …فعالیت می کنند، معمولا نیازمند مکمل هایی تخصصی در این زمینه که مکمل های ورزشی یا مکمل بدنسازی نامیده می شوند می گردند. این مکمل ها در جهت ازدیاد توده بدنی بدون چربی برای این افراد مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی افراد با این اهداف این مکمل‌ها را خریداری می کنند: 1- عضله سازی 2- افزایش وزن 3- کاهش چربی 4- بهبود عملکرد ورزشی.

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی محصولات این دسته را از برندهای مطرح و کمیاب در این مجموعه برای راحتی شما عزیزان قرار داده است. تمامی محصولات اورجینال بوده و دارای تاييديه وزارت بهداشت است.

انواع مکمل های ورزشی:

این گونه مکمل ها تنوع بسیار بالایی دارند و امکان سردرگمی در خرید در ابتدای مسیر وجود دارد. سایت دکتر دانیالی انواع مختلفی از دسته بندی این محصولات را در اختیار شما عزیزان قرار داده تا بر حسب نیاز از آن دسته مکمل مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید. به طور کلی تمام مکمل های بدنسازی در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

آمینو اسیدها

مهمترین خواص مکمل های آمینو اسید ریکاوری و افزایش استقامت بدن است. به علاوه، این مکمل ها در افزایش سنتر پروتئین و عضله سازی نیز تاثیرگذارند. انواع مختلفی از آمینو اسیدها با شاخه های متنوع وجود دارد، اما عموما به ۲ دسته ضروری و غیر ضرروی تقسیم می شوند. آمینو اسیدهای غیر ضرروی در بدن تولید می‌شوند اما آمینو اسیدهای ضروری را بایستی از طریق رژیم غذایی و مصرف مکمل ها تامین نمود.

مکمل آمینو مکملی است که حاوی آمینواسیدهاست. بیشتر این مکمل ها آمینواسید های ضروری را در بر می گیرند زیرا همانطور که گفته شد، بدن قادر به ساختن این نوع اسیدهای آمینه نیست. به طور کلی یک مکمل آمینو اسید به موارد زیر می تواند کمک کند:

 • بهبود عملکرد ورزشی
 • ساخت عضلات
 • کاهش وزن
 • سلامت پوست و مو
 • حفظ سلامت سیستم ایمنی
 • کاهش قند خون
 • بهبود خلق و خو و کیفیت خواب

انواع مختلفی از مکمل های آمینواسید وجود دارد. برای مثال، به 3 اسید آمینه “لوسین، ایزولوسین و والین” آمینو‌اسیدهای شاخه دار یا بی سی ای ای گفته می شود. BCAAها یکی از معروف ترین مکمل‌های بدنسازی با طرفداران زیاد و مورد توجه بسیاری از بدنسازان جهت ایجاد و حفظ توده عضلانی است. برخی دیگر از انواع آمینو اسیدها از جمله گلوتامین و آرژنین خود به تنهایی به عنوان مکمل ورزشی و بدنسازی در بازار عرضه می گردند. “مکمل آمینو” با نام “قرص آمینو” نیز در بین ورزشکاران شناخته می شود. این مکملها به دو فرم قرص و پودر موجودند که اثربخشی و کیفیت آنها تفاوتی ندارند، فقط بعضی از ورزشکاران با بلعیدن قرص مشکل دارند و فرم پودر آمینو را ترجیح می دهند.

قرص یا پودر آمینو می تواند تا حدودی به چربی سوزی موثر کمک کند ولی استفاده از آن به تنهایی برای چربی سوزی پیشنهاد نمی شود. برای این منظور بهتر است از مکمل های چربی سوز، کافئین یا CLA استفاده گردد.

BCAA

آمینو اسیدهای شاخه‌دار (Branched-Chain Amino Acids, BCAAs)، از ۳ نوع آمینو به نام‌های لوسین، ایزولوسین و والین تشکیل می‌شود. مصرف این مواد با جذب آمینواسید تریپتوفان (پیش ساز سروتونین) در مغز رقابت کرده و مانع سنتز سروتونین در مغز می‌گردد. سروتونین که در ایجاد احساس خستگی نقش مهمی دارد. BCAA باعث رشد ماهیچه‌ها شده و می‌تواند 14 درصد آمینو ماهیچه را تامین کند.

یک مکمل بی سی ای ای BCAA عموما حاوی 3 آمینو اسید شاخه دار لوسین، ایزولوسین و والین با نسبت های مختلف است. برای مثال، بر روی بسته بندی یا قوطی یک مکمل نوشته شده است، BCAA 2:1:1. این عبارت به این معنی است که این مکمل BCAA در هر سروینگ مصرفی حاوی 2 سهم لوسین، 1 سهم والین و یک سهم ایزولوسین است.

رایج ترین نسبت 2:1:1 است:

قرص بی سی ای ای فارما پلاس 2:1:1 90 عددی

پودر بی سی ای ای 2.1.1 اس ان ان 250 گرمی

اما مکمل های BCAA با نسبت های 8:1:1 و 4:1:1 و 5:1:1 نیز در داروخانه موجود داریم:

قرص بی سی ای ای 8:1:1 نوتریشن پلاس ۲۴۰ عددی

بی سی ای ای بلید 8:1:1 240 عددی

کپسول بی سی ای ای و ویتامین b6 دوبیس 200 عدد

قرص مگا بی سی ای ای ویوا پاور 120 عددی

برخی از مکمل‌های بی سی دبل ای ممکن است دارای ترکیبات اضافه‌تری مثل ویتامین‌های گروه B (به خصوص ب6)، آمینو اسید بتا آلانین، آمینو اسید گلوتامین، کافئین، سیترولین و اچ ام بی باشند.

مکمل BCAA به 2 صورت پودر یا قرص در دسترس هستند که معمولا مصرف پودر نسبت به قرص برای بدنسازان راحت‌تر است اما اثربخشی و کیفیت آنها تفاوتی ندارند.

مهمترین فواید مکمل BCAA:

– افزایش استقامت و سطح انرژی و کاهش خستگی

– افزایش توده عضلانی با تحریک ساخت پروتئین

– تسریع ریکاوری بعد از آسیب و صدمات ورزشی

– درمان بیماری های کبدی

مکمل بی سی ای ای را می توان قبل، حین و بعد از تمرین مصرف نمود. اما بهترین زمان مصرف آن قبل و بعد از تمرین است. مصرف این مکمل قبل از تمرین باعث کمک به افزایش سطح انرژی و کاهش خستگی حین تمرین خواهد شد و مصرف آن بعد از تمرین در ریکاوری سریع تر و عضله سازی موثر است.

ال آرژنین

ماده ال آرژنین موجب افزایش جریان خون، افزایش استقامت و کارایی ورزشکار و کمک به تولید پروتئین و عضله سازی می گردد. ال-آرژنین یکی از مهمترین آمینو اسیدهای مورد استفاده در بدن است که کاربرد درمانی-ورزشی نیز دارد. ال آرژینین فرم فعال آمینو اسید آرژینین است.

آرژنین در منابع غذایی مانند شکلات، مغزها، بادام و… به مقدار زیادی وجود دارد. اگرچه در صورت نیاز به دوز بالای آرژنین بایستی از مکمل آرژنین استفاده نمود.

مکمل های ال آرژنین l-arginine در فرم های مختلف پودر، قرص، کپسول و یا در فرم مایع در دسترسند. این مکمل ها اشکال مختلفی از ال ارژنین را دارا هستند. ال آرژنین هیدروکلراید و آرژنین آلفا کتوگلوتارات (AAKG) از رایجترین اشکال آرژینین به کار رفته در مکمل آرژنین هستند.

چند مورد از خواص قرص ال آرژنین:

 • افزایش قد
 • لاغری و چربی سوزی
 • کمک به رفع اختلالات نعوظ

سایر خواص:

 • ریکاوری بعد از جراحی
 • پره اکلامپسی
 • فشار خون بالا و آنژین صدری

ال کارنیتین

ال-کارنیتین اسیدهای چرب و بعضی مواد سمی درون سلولی را به درون میتوکندری‌ها می‌برد تا بسوزند و انرژی آزاد نمایند. در ورزشکارانی که تمرینات سنگین ورزشی و بدنسازی انجام می‌دهند آسیب های وارده به عضلات را محدود می‌سازد در نتیجه به تقویت عضلات کمک می کند.

آیا ال کارنیتین چربی سوز است؟

بله، ال کارنتین با انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری می تواند در چربی سوزی ناشی از فعالیت ورزشی کمک کننده باشد.

مکمل های انرژی زا

مکمل های انرژی زا همانطور که از نامشان پیداست موجب افزایش انرژی بدن، کاهش خستگی و افزایش قدرت تمرکز می شوند. برای ورزشکارانی که ساعت های طولانی ورزش می‌کنند یا ورزش های سنگین انجام می‌دهند تین مکمل های ضروری می باشد. انواع مکمل های انرژی زای ورزشی شامل موارد زیر می شود:

 • کافئین: بهبود عملکرد در تمرینات مقاومتی، رشد عضلات
 • hmb: متابولیت آمینو اسید لوسین که از تحقیقات روی لوسین بدست آمده است؛ افزایش رشد عضلانی، استقامت، سرعت ریکاوری، افزایش قدرت و کاهش عضله‌سوزی
 • پمپ: ترکیبی از چند ماده انرژی زا؛ کافئین، hmb، ال آرژنین، بتا آلانین یا هر ترکیب انرژی زای دیگر

پروتئین

مکمل های پروتئین در بین ورزشکاران محبوبیت بسیار بالایی دارند. مکمل های پروتئین بسیار به عضله سازی کمک می‌کنند. از طرفی برای سوخت و ساز بدن نیز موثرند. علاوه بر این موارد زمانی که فرد دچار تنش و صدمات جسمانی می شود پروتئین بدن کاهش می‌یابد، بنابراین ورزشکاران برای جلوگیری و بهبود آسیب‌دیدگی نیز به پروتئین نیاز دارند. همین موارد اهمیت مصرف پروتئین را نشان می هد.

پروتئین وی

یکی از شناخته شده ترین مکمل های پروتئین، پروتئین وی است. مکمل پروتئین وی از شیر گاو به دست می‌آید. 80 درصد پروتئین شیر گاو، پروتئین کازئین و 20 درصد آن، پروتئین وی است. پودر پروتین وی به دلیل قابلیت جذب سریع‌تر نسبت به پروتئین کازئین، به پروتئین وی زود جذب نیز معروف شده است. از کاربردهای بسیار مهم مکمل وی می توان به ساخت عضلات، کاهش وزن، افزایش سطح bcaa در بدن اشاره نمود.

پروتئین وی یکی از با کیفیت‌ترین پروتئین های موجود در طبیعت در کنار پروتئین تخم مرغ (آلبومین) است که انواع مختلفی دارد: پروتئین وی کنسانتره؛ که پروتئین وی کنسانتره خالص بین 70 تا 80 درصد پروتئین دارد. پروتئین وی ایزوله؛ که تقریبا حاوی 90% پروتئین است و مکمل‌های حاوی آن نسبت به وی کنسانتره گرانتر هستند. اما هر دو نوع پروتئین وی به ساخت عضله، کاهش وزن، کاهش التهاب و تنظیم قند خون کمک می‌کنند. (فواید پروتئین وی : راهنمایی برای همه)

پروتئین کازئین

یکی از مهم ترین مکمل‌های بدنسازی و ورزشی، کازئین است که از با کیفیت‌ترین و در دسترس ترین انواع مکمل‌های پروتئینی محسوب می‌شود. پروتئین کازئین، پروتئینی است که رنگ سفید شیر را ایجاد می‌کند. کازئین 80 درصد پروتئین شیر گاو را تشکیل می‌دهد. علاوه بر شیر، پروتئین کازئین را در بیشتر محصولات لبنی از جمله ماست، پنیر، شیرخشک نوزادان و بسیاری از مکمل‌های پروتئینی می‌توان یافت. از کاربرد کازئین در ورزشکاران می‌توان به تامین تمامی آمینو اسیدهای ضروری برای حفظ و افزایش حجم عضلات اشاره کرد. پروتئین کازئین از بهترین مکمل‌های ورزشی و بدنسازی برای استفاده در دوره کات و چربی سوزی (Cut) بوده با این حال استفاده آن در دوره حجم (Bulk) نیز مشکلی نخواهد داشت.

از مهمترین فواید کازئین در بدنسازی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کمک به تامین بخشی از پروتئین مورد نیاز روزانه
 • جلوگیری از تحلیل عضلات در هنگام خواب
 • بهبود عضله سازی
 • کمک به افزایش حجم توده عضلانی
 • بهبود ریکاوری عضلات

مکمل چربی سوز و کاهش وزن ورزشی

اگر دچار اضافه وزن هستید و قصد دارید به وزن و هیکل ایده‌آل خود از طریق ورزش و بدنسازی برسید، ابتدا باید چربی های اضافه بدن را بسوزانید. ترموژنیک ها همان چربی سوز ها هستند که می توانند از طریق چندین روش به چربی سوزی کمک کنند. مکمل های ترموژنیک برای تقویت متابولیسم بدن و افزایش چربی سوزی طراحی شدند. کافئین، چای سبز، کپسایسین (ماده مؤثره فلفل تند)، گارسینیا کامبوجیا و یوهمبین مثال هایی از این چربی سوزها هستند.

کافئین

قرص کافئین یکی از پر مصرف ترین مکمل ها در بین مردم است که به دلیل خاصیت انرژی زایی خود در ورزشکاران استفاده زیادی دارد. کافئین از نظر ساختار شیمیایی شبیه به آدنوزین عمل می کند اما با مسدود کردن گیرنده‌های آدنوزین در سیستم عصبی مرکزی، موجب افزایش سطح انتقال دهنده های عصبی و در نتیجه افزایش سطح انرژی بدن خواهد شد. این ماده همچنین با افزایش اندورفین درد را تسکین می‌دهد. کافئین موجب تجمع بیشتر کلسیم در عضلات و قدرت عضلانی بیشتر شده و از طریق افزایش مصرف چربی بدن، در کاهش وزن و کاهش نیاز به گلیکوژن در عضلات موثر است.

سی ال ای (CLA)

لینولئیک اسید رایج ترین اسید چرب امگا۶ است. این ترکیب می تواند در کاهش وزن از طریق کاهش سطوح چربی بدن موثر باشد و باعث کاهش احساس گرسنگی نیز می شود. (مکمل های CLA موجود در سایت داروخانه دکتر دانیالی)

برخی از مزایای CLA عبارتند از:

 • کاهش چربی بدن و افزایش سرعت متابولیسم
 • افزایش رشد عضله
 • کاهش سطح کلسترول و گلوکز خون
 • تقویت سیستم ایمنی بدن

فیبر

به چربی سوزی کمک نمی کنند اما باعث ایجاد احساس سیری و جلوگیری از پرخوری می شوند. مکمل های فیبر مکمل های غذایی هستند و جایگزین فیبرهای طبیعی نمی باشند، اما اگر دریافت فیبر در شما به اندازه کافی نیست، استفاده از یک مکمل فیبر غذایی جهت حفظ حرکت نرمال روده ها و سلامت سیستم گوارش توصیه می شود. مصرف مقادیر زیاد فیبر مشکلی ایجاد نمی کند و به نظر ایمن می آید.

از جمله خواص مکمل فیبر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

حرکت نرمال روده ها، بهبود و پیشگیری از یبوست، تسکین علائم IBS در بسیاری از موارد، کمک به کاهش کلسترول خون، کمک به کاهش قند خون، کمک به کاهش وزن از طریق کم کردن اشتها، کاهش ریسک ابتلا به پولیپ و سرطان کولون، کاهش ریسک بیماری های قلبی عروقی و کاهش ریسک ابتلا به دیابت نوع 2.

مکمل فیبر برای لاغری:

مكمل فيبر کم کالری دارد و سیر کننده است. فیبر می تواند به واسطه کاهش اشتها در کاهش وزن، حفظ و تثبیت آن نقش موثری ایفا کند. مخصوصا اگر با یک رژیم غذایی متنوع و متعادل و فعالیت ورزشی مداوم همراه باشد. استفاده از مکمل‌های کاهش وزن نیز در کنار مکمل فیبر به روند کاهش وزن کمک زیادی خواهد کرد.

کراتین

کراتین توسط کلیه ها، کبد و لوزالمعده تولید می شود و عضلات در سراسر بدن آن را ذخیره می کنند. کراتین از اجزاء مختلف بدن از جمله ماهیچه ها پشتیبانی می کند و به نظر می رسد که در عملکرد بدنی و رشد عضلات نقش دارد. مطالعات مختلف نشان داده است که مکمل کراتین می تواند باعث بهبود عملکرد ورزش در طول زمان ، از جمله در تمرینات مقاومتی شود. با بهبود عملکرد ورزش در طول زمان، مکمل کراتین می تواند منجر به افزایش قابل توجهی در توده عضلانی شود.

گلوتامین

جهت بالا بردن سطح لوسین در فیبرهای ماهیچه‌ها که باعث رشد عضلات می شود و کاهش تجزیه و تخریب ماهیچه‌ها پس از تمرین و بهبود سیستم ایمنی را موجب می‌شود. مکمل گلوتامین می‌تواند متابولیسم و سنتز پروتئین را بهبود بخشد و تجزیه بافت عضلانی را به حداقل برساند. مصرف تنها 2 گرم از شکل آزاد مکمل L-glutamine موجب افزایش معنی دار سطح هورمون های رشد و عضله سازیشده که این موضوع بسیار مورد توجه بدنسازان است.

این اسید آمینه همچنن در تقویت سیستم ایمنی نیز نقش موثر دارد و چون سطح گلوتامین بدن در حین تمرین کاهش می‌یابد (بعد از تمرینات شدید حتی تا 50 درصد!)، احتمال دارد در بدن شرایطی برای تضعیف سیستم ایمنی فراهم گردد که در چنین مواقعی ممکن است بدن این اسید آمینه را برای حفظ سیستم ایمنی و تامین انرژی از عضلات بگیرد و کاتابولیسم یا تجزیه عضلانی که بدترین اتفاق برای یک بدنساز است، رخ دهد.

مکمل های افزایش حجم و وزن

اگر بسیار لاغر هستید و به دنبال افزایش وزن و حجم خود هستید باید در کنار ورزش از مکمل های افزایش وزن و حجم استفاده کنید تا بدنتان به شرایط ایده‌آل برسد.

گینر

مخلوطی از کربوهیدرات، پروتئین و چربی بوده و به افزایش وزن و حجم عضلات کمک می‌کند. استفاده از این مکمل انرژی ورزشکاران را افزایش داده و در نتیجه عملکرد ورزشی آنها را به هنگام تمرینات و مسابقات بهبود می‌بخشد. کربوهیدرات‌ها منبع اصلی انرژی بدن شناخته می‌شوند و چون در سطح شیمیایی از کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌اند به آنها کربوهیدرات می‌گویند.

نقش مکمل های گلوکوزآمین در بدنسازی

گلوکوزآمین (Glucosamine) یک آمینو مونوساکاریدی است که به صورت طبیعی توسط کندروسیت‌ها (Chondrocytes) برای ساختن بافت بین مفصلی در غضروفها تولید می‌شود. هدف اصلی از وجود این ماده، ساخت زنجیره‌های بلند به نام گلیکوز آمینوگلیکان (GAGs) است که مفصل و همچنین غضروف برای ترمیم به آن نیاز دارند. اگر بنا به هر دلیل کندروسیت ها نتوانند گلوکوزآمین تولید کنند، مصرف مکمل های حاوی این ماده توصیه می گردد.

مکمل های گلوکوزآمینی در نرم کردن مفاصل، افزایش تحرک مفاصل و نیز جلوگیری از تخریب بافت بین مفصلی نقش موثر دارند.  مصرف این مکمل‌ها در افراد مبتلا به استئوآرتریت موجب کاهش درد در ناحیه مفصل و کاهش پیشرفت در علایم بیماری خواهد شد. گلوکوزآمین همچنین موجب کاهش التهاب و تحریک ساخت غضروف و جلوگیری از تخریب آن می‌شود.

ورزشکارانی که به دنبال ساخت عضله هستند، از گلوکوزآمین برای جلوگیری از آسیب مفصلی استفاده می‌کنند. به خصوص بدنسازان و وزنه بردارها گلوکوزآمین را جهت کاهش دردهای مفصلی ناشی از بلند کردن وزنه های سنگین، مصرف می نمایند.

مکمل‌های HMB چه فوایدی دارند؟

یک مکمل HMB با کاهش میزان تجزیه بافت ماهیچه ای پس از انجام تمرینات ورزشی، در بازسازی و بهبودی آن کمک کننده است. به طور کلی از مزایای این نوع مکمل ها می توان موارد زیر را نام برد:

 • افزایش بهبودی عضله ضعیف
 • جلوگیری از سوخت وساز مواد غذایی در بافت ماهیچه ای
 • تسریع زمان ترمیم و بازسازی ماهیچه
 • کاهش چربی موجود در بدن
 • کاهش کلسترول خون

چرا ورزشکاران و بدنسازان از مکمل اچ ام بی hmb استفاده می‌کنند؟

علت اصلی‌، افزایش رشد عضلانی، استقامت، سرعت ریکاوری، افزایش قدرت و کاهش عضله‌سوزی می تواند باشد.

اشکال مختلف مکمل اچ ام بی:

مکمل اچ ام بی به فرم‌های پودر، قرص و کپسول در بازار مکمل‌های تغذیه‌ای عرضه شده است.

انتخاب بین اچ ام بی یا بی سی ای ای؟

ورزشکاران زیادی در انتخاب بین مکمل‌های اچ ام بی و بی سی ای ای دچار تردید می‌شوند. اگر هدفتان به حداکثر رساندن رشد عضله ها و بهبود ریکاوری است، مصرف همزمان بی سی ای ای و اچ ام بی طی دوره تمرینی می‌تواند در دستیابی به اهداف ورزشی‌تان کمک‌کننده باشد.

به طور کلی، مکمل‌های بی سی ای ای بیشتر در جهت افزایش ساخت پروتئین عضلانی عمل می‌کنند، در حالی که اچ ام بی بیشتر در جهت جلوگیری از تجزیه بافت عضلانی تاثیرگذار هستند.

مکمل های پری هورمون

پری هورمون در واقع استروئیدهایی هستند که بسیار ضعیف بوده و به عنوان مکمل‌های قانونی به فروش می‌رسند. به عنوان یک استروئید، پروهورمون با افزایش تولید طبیعی تستوسترون که یکی از هورمون‌های آنابولیک تولیدی در بدن است عمل می‌کند. پری هورمون‌ها منجر به افزایش چشمگیر حجم ماهیچه و قدرت می‌شوند و عوارض جانبی کمی دارد در نتیجه جایگزین بهتری برای استروئیدها هستند.

مولتی ویتامین های ورزشی

یکی از مکمل های لازم برای بدنسازان مولتی ویتامین ها هستند. بدن ما در طول روز به انواع ویتامین ها و املاح معدنی نیازمند است. نیاز بدن ورزشکاران به دلیل انجام تمرین های سنگین و طولانی چندین برابر افراد معمولی است بنابراین لازم است که از طریق رژیم غذایی این نیاز برطرف شود. ترکیبات مولتی ویتامینهای ورزشی به طور ویژه برای نیاز بدن ورزشکاران انتخاب شده است.

مکمل بدنسازی اصل را از کجا خریداری کنیم؟

به دلیل محبوبیت و فروش بالای مکمل های بدنسازی موارد تقلبی آن به وفور در بازار یافت می‌شود که متاسفانه مصرف آنهاعوارض خطرناکی را می‌تواند به همراه داشته باشد. در صورتی که تصمیم به مصرف مکمل های بدنسازی دارید به شما توصیه می کنیم از مراکز معتبر از جمله داروخانه ‌ها اقدام به خرید نمایید. مکمل های اصل و داروخانه ای، مکمل هایی هستند که کد IRC وزارت بهداشت دارند. این محصولات عموما وارداتی هستند و به صورت قانونی وارد کشور میشوند و تحت نظارت سازمان غذا و دارو میباشند بدین صورت که بر روی همه ی این محصولات بدنسازی برچسب این سازمان درج شده. این مکمل ها از آنجا که فقط در داروخانه ها توزیع میشوند به مکمل های داروخانه ای یا لیبل دار معروف شده اند.

خرید انواع مکمل ورزشی از داروخانه دکتر دانیالی

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی مفتخر است به عنوان معتبرترین فروشگاه اینترنتی مکمل ورزشی، مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین محصولات را همراه با برچسب اصالت کالا در دسترس و خرید شما عزیزان قرار می‌دهد. برچسب اصالت کالا و یا کد IRC که بر روی محصولات وجود دارد نشان دهنده اصل بودن کالا است. بر روی همه مکمل‌هایی که به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند و تحت نظارت سازمان غذا و دارو باشند برچسب این سازمان درج شده است. تمامی مکمل‌های موجود در فروشگاه اینترنتی اعم از پودر بدنسازی و قرص بدنسازی دارای برچسب اصالت کالا هستند. انواع مکمل های ورزشی به دلیل اینکه از داروخانه تامین می‌شود کاملا قابل اطمینان و دارای مجوز هستند.

آمینو و بی سی ای ای (69)

ال آرژنین (42)

ال کارنیتین (51)

چربی سوز (81)

سی ال ای (12)

کراتین (37)

گلوتامین (29)

گینر و کربوهیدرات (66)

مکمل انرژی زا (21)

مکمل پروتئین (76)

مکمل فیبر (3)

مکمل قبل از تمرین (29)

مولتی ویتامین ورزشی (4)

نمایش 1–12 از 461 نتیجه

پودر گینر دوبیس

۵۱۵.۰۰۰ تومان۱.۴۷۰.۰۰۰ تومان