مکمل ورزشی

فیلـتر

نمایش 1–24 از 338 نتیجه

افرادی که در رشته های ورزشی بدنسازی، وزنه برداری، دوومیدانی و …فعالیت می کنند، معمولا نیازمند مکمل هایی تخصصی در این زمینه که مکمل های ورزشی یا مکمل بدنسازی نامیده می شوند می گردند. این مکمل ها در جهت ازدیاد توده بدنی بدون چربی برای این افراد مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی افراد با این اهداف این مکمل ها را خریداری می کنند : 1- عضله سازی 2- افزایش وزن 3- کاهش چربی 4- بهبود عملکرد ورزشی.

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی محصولات این دسته را از برندهای مطرح و کمیاب در این مجموعه برای راحتی شما عزیزان قرار داده است. تمامی محصولات اورجینال بوده و دارای تاييديه وزارت بهداشت است.

انواع مکمل های ورزشی :

این گونه مکمل ها تنوع بسیار بالایی دارند و امکان سردرگمی در خرید در ابتدای مسیر وجود دارد. سایت دکنر دانیالی انواع مختلفی از دسته بندی این محصولات را در اختیار شما قرار داده تا بر حسب نیاز از آن دسته مکمل مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید. به طور کلی تمام مکمل های بدنسازی در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

آمینو اسیدها

مهمترین خواص مکمل های آمینو اسید ریکاوری و افزایش استقامت بدن است. به علاوه، در افزایش سنتر پروتئین و عضله سازی نیز تاثیرگذار می باشند. انواع مختلفی از آمینو اسیدها با شاخه های متنوع وجود دارد، اما عموما به ۲ دسته ضروری و غیر ضرروی تقسیم می شوند. آمینو اسیدهای غیر ضرروی در بدن تولید می‌شوند اما آمینو اسیدهای ضروری را بایستی از طریق رژیم غذایی و مصرف مکمل ها تامین نمود.

BCAA

آمینو اسیدهای شاخه‌دار (Branched-Chain Amino Acids, BCAAs)، از ۳ نوع آمینو به نام‌های لوسین، ایزولوسین و والین تشکیل می‌شود. مصرف این مواد با جذب آمینواسید تریپتوفان (پیش ساز سروتونین) در مغز رقابت کرده و مانع سنتز سروتونین در مغز می‌گردد. سروتونین که در ایجاد احساس خستگی نقش مهمی دارد. BCAA باعث رشد ماهیچه‌ها  شده و می‌تواند 14 درصد آمینو ماهیچه را تامین کند.

ال آرژنین

این ماده باعث افزایش جریان خون، افزایش استقامت و کارایی ورزشکار و کمک به تولید پروتئین و عضله سازی می گردد.

ال کارنیتین

ال-کارنتین اسیدهای چرب و بعضی مواد سمی درون سلولی را به درون میتوکندری‌ها می‌برد تا بسوزند و انرژی آزاد نمایند. در ورزشکارانی که تمرینات سنگین ورزشی و بدنسازی انجام می‌دهند آسیب های وارده به عضلات را محدود می‌سازد در نتیجه به تقویت عضلات کمک می کند.

مکمل های انرژی زا

مکمل های انرژی زا همانطور که از نامشان پیداست موجب افزایش انرژی بدن، کاهش خستگی و افزایش قدرت تمرکز می شوند. برای ورزشکارانی که ساعت های طولانی ورزش می‌کنند یا ورزش های سنگین انجام می‌دهند تین مکمل های ضروری می باشد. انواع مکمل های انرژی زای ورزشی شامل موارد زیر می شود:

  • کافئین : بهبود عملکرد در تمرینات مقاومتی، رشد عضلات
  • hmb : متابولیت آمینو اسید لوسین که از تحقیقات روی لوسین بدست آمده است؛ افزایش رشد عضلانی، استقامت، سرعت ریکاوری، افزایش قدرت و کاهش عضله‌سوزی
  • پمپ : ترکیبی از چند ماده انرژی زا؛ کافئین، hmb، ال آرژنین، بتا آلانین یا هر ترکیب انرژی زای دیگر

پروتئین

مکمل های پروتئین در بین ورزشکاران محبوبیت بسیار بالایی دارند. مکمل های پروتئین بسیار به عضله سازی کمک می‌کنند. از طرفی برای سوخت و ساز بدن نیز موثرند. علاوه بر این موارد زمانی که فرد دچار تنش و صدمات جسمانی می شود پروتئین بدن کاهش می‌یابد، بنابراین ورزشکاران برای جلوگیری و بهبود آسیب‌دیدگی نیز به پروتئین نیاز دارند. همین موارد اهمیت مصرف پروتئین را نشان می هد.

مکمل چربی سوز و کاهش وزن ورزشی

اگر دچار اضافه وزن هستید و قصد دارید به وزن و هیکل ایده‌آل خود از طریق ورزش و بدنسازی برسید، ابتدا باید چربی های اضافه بدن را بسوزانید.

سی ال ای (CLA)

لینولئیک اسید رایج ترین اسید چرب امگا۶ است.  این ترکیب می تواند در کاهش وزن از طریق کاهش سطوح چربی بدن موثر باشد و باعث کاهش احساس گرسنگی نیز می شود

فیبر

به چربی سوزی کمک نمی کنند اما باعث ایجاد احساس سیری و جلوگیری از پرخوری می شوند.

کراتین

کراتین توسط کلیه ها، کبد و لوزالمعده تولید می شود و عضلات در سراسر بدن آن را ذخیره می کنند. کراتین از اجزاء مختلف بدن از جمله ماهیچه ها پشتیبانی می کند و به نظر می رسد که در عملکرد بدنی و رشد عضلات نقش دارد. مطالعات مختلف نشان داده است که مکمل کراتین می تواند باعث بهبود عملکرد ورزش در طول زمان ، از جمله در تمرینات مقاومتی شود. با بهبود عملکرد ورزش در طول زمان ، مکمل کراتین می تواند منجر به افزایش قابل توجهی در توده عضلانی شود.

گلوتامین

جهت بالا بردن سطح لوسین در فیبرهای ماهیچه‌ها که باعث رشد عضلات می شود و کاهش تجزیه و تخریب ماهیچه‌ها پس از تمرین و بهبود سیستم ایمنی را موجب می شود.

مکمل های افزایش حجم و وزن

اگر بسیار لاغر هستید و به دنبال افزایش وزن و حجم خود هستید باید در کنار ورزش از مکمل های افزایش وزن و حجم استفاده کنید تا بدنتان به شرایط ایده‌آل برسد.

گینر

مخلوطی از کربوهیدرات، پروتئین و چربی بوده و به افزایش وزن و حجم عضلات کمک می‌کند. استفاده از این مکمل انرژی ورزشکاران را افزایش داده و در نتیجه عملکرد ورزشی آنها را به هنگام تمرینات و مسابقات بهبود می‌بخشد.

کربوهیدرات

کربوهیدرات‌ها منبع اصلی انرژی بدن شناخته می‌شوند و چون در سطح شیمیایی از کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌اند به آنها کربوهیدرات می‌گویند.

مکمل های پری هورمون

پری هورمون در واقع استروئیدهایی هستند که بسیار ضعیف بوده و به عنوان مکمل‌های قانونی به فروش می‌رسند. به عنوان یک استروئید، پروهورمون با افزایش تولید طبیعی تستوسترون که یکی از هورمون‌های آنابولیک تولیدی در بدن است عمل می‌کند. پری هورمون‌ها منجر به افزایش چشمگیر حجم ماهیچه و قدرت می‌شوند و عوارض جانبی کمی دارد در نتیجه جایگزین بهتری برای استروئیدها هستند.

مولتی ویتامین های ورزشی

یکی از مکمل های لازم برای بدنسازان مولتی ویتامین ها هستند. بدن ما در طول روز به انواع ویتامین ها و املاح معدنی نیازمند است. نیاز بدن ورزشکاران به دلیل انجام تمرین های سنگین و طولانی چندین برابر افراد معمولی است بنابراین لازم است که از طریق رژیم غذایی این نیاز برطرف شود. ترکیبات مولتی ویتامینهای ورزشی به طور ویژه برای نیاز بدن ورزشکاران انتخاب شده است.

مکمل بدنسازی اصل را از کجا خریداری کنیم؟

به دلیل محبوبیت و فروش بالای مکمل های بدنسازی موارد تقلبی آن به وفور در بازار یافت می‌شود که متاسفانه مصرف آنهاعوارض خطرناکی را می‌تواند به همراه داشته باشد. در صورتی که تصمیم به مصرف مکمل های بدنسازی دارید به شما توصیه می کنیم از مراکز معتبر از جمله داروخانه ‌ها اقدام به خرید نمایید. مکمل های اصل و داروخانه ای، مکمل هایی هستند که کد IRC وزارت بهداشت دارند. این محصولات عموما وارداتی هستند و به صورت قانونی وارد کشور میشوند و تحت نظارت سازمان غذا و دارو میباشند بدین صورت که بر روی همه ی این محصولات بدنسازی برچسب این سازمان درج شده. این مکمل ها از آنجا که فقط در داروخانه ها توزیع میشوند به مکمل های داروخانه ای یا لیبل دار معروف شده اند.

خرید انواع مکمل ورزشی از داروخانه دکتر دانیالی

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی مفتخر است به عنوان معتبرترین فروشگاه اینترنتی مکمل ورزشی، مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین محصولات را همراه با برچسب اصالت کالا در دسترس و خرید شما عزیزان قرار می‌دهد. برچسب اصالت کالا و یا کد IRC که بر روی محصولات وجود دارد نشان دهنده اصل بودن کالا است. بر روی همه مکمل‌هایی که به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند و تحت نظارت سازمان غذا و دارو باشند برچسب این سازمان درج شده است. تمامی مکمل‌های موجود در فروشگاه اینترنتی اعم از پودر بدنسازی و قرص بدنسازی دارای برچسب اصالت کالا هستند. انواع مکمل های ورزشی به دلیل اینکه از داروخانه تامین می‌شود کاملا قابل اطمینان و دارای مجوز هستند.

اطلاعات بیشتر ...