مکمل های فیبر به چربی سوزی کمک نمی کنند اما باعث ایجاد احساس سیری و جلوگیری از پرخوری شده و از این طریق باعث کاهش وزن می شوند. فیبر اگرچه در بسیاری از مواد غذایی از قبیل میوه‌جات، سبزیجات و حبوبات به مقدار زیاد یافت می شود اما در قالب مکمل نیز می‌توانید آن را در داروخانه‌ها تهیه نموده و مصرف کنید.

ورزشکاران مبتلا به اضافه وزن می‌توانند با گنجاندن مکمل فیبر در رژیم غذایی خود قدمی موفق در مسیر لاغری بردارند. مصرف این مکمل باعث می‌شود تا فرد به مدت طولانی‌تری احساس سیری داشته و در نتیجه کمتر به سمت مصرف مواد غذایی برود. این ماده همچنین به گوارش بهتر غذا در بدن کمک نموده و از طرف دیگر اشتها را نیز کاهش می‌دهد. همچنین پودرهای حاوی فیبر معمولا کالری اندکی دارند و از این طریق در لاغر شدن نقش موثری دارند. استفاده از این پودر همچنین در کاهش کلسترول، پایداری سطوح قند خون و افزایش سلامت دستگاه گوارش نیز مفید است.

مکمل فیبر به صورت پودر تولید می‌شوند؛ بنابراین روش مصرف آن به این صورت است که در آب بایستی حل شود. همچنین در صورت تمایل می‌توانید این مکمل را در دیگر مایعات یا غذاهایی مثل سوپ نیز حل کرده و مورد استفاده قرار دهید. هدف از مصرف مکمل fiber این است که این فراورده بتواند با سرکوب اشتها و افزایش احساس سیری در لاغر شدن تاثیر بگذارد. به همین دلیل اغلب توصیه می‌شود که مکمل فیبر را ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از وعده‌های غذایی مورد استفاده قرار دهید. به خانم‌ها توصیه می‌شود که روزانه حداقل ۲۱ تا ۲۵ گرم فیبر استفاده کنند در حالی‌که آقایان باید ۳۰ تا ۳۸ گرم در طول روز مورد مصرف قرار دهند. مقادیر ذکر شده هم از طریق مصرف مواد غذایی حاوی این ترکیب می‌تواند تامین شود و هم از طریق مکمل‌های حاوی فیبر. به ویژه اگر تمایلی به مصرف میوه و سبزیجات ندارید، بهتر است حتما از پودر آن استفاده کنید.

عوارض احتمالی مصرف مکمل فیبر

مکمل fiber کاملا ایمن بوده و اکثر افراد می‌توانند بدون کوچک‌ترین مشکلی آن را مورد استفاده قرار دهند. در موارد نادر عوارض جانبی احتمالی این مکمل عبارتند از: گاز معده، نفخ معده، کاهش قند خون، اسهال یا یبوست (در صورت مصرف بیش از حد)

دقت داشته باشید که اگر بیش از مقدار مجاز در رژیم غذایی خود از فیبر استفاده کنید، ممکن است در جذب داروها، ویتامین‌ها و مواد معدنی اختلال به وجود آید پس به دوز مصرفی خود دقت لازم را داشته باشید. همچنین بهتر است داروها را با دو ساعت فاصله از مکمل مورد استفاده قرار دهید. به منظور جلوگیری از عوارض جانبی گوارشی می‌توانید مقدار پودر را تقسیم کرده و در چند وعده مورد استفاده قرار دهید.

خرید مکمل های فیبر

انواع این مکمل ها از برندهای ایرانی و خارجی را همراه با قیمت مناسب می‌توانید از داروخانه آنلاین دکتر دانیالی تهیه فرمایید. داشتن برچسب اصالت کالا یکی از مهمترین ویژگی‌هاییست که مکمل‌های ورزشی باید داشته باشد. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا هستند و شما با اطمینان می‌توانید خرید نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید با مشاوران ما در مورد خرید محصولات مشاوره بگیرید.

در حال نمایش 3 نتیجه