دستگاه های تشخیصی پزشکی

دستگاه فشارخون (9)

دماسنج و تب سنج (8)

نمایش 1–12 از 18 نتیجه

دستگاه های تشخیصی پزشکی یکی از عوامل کمک کننده در مراقبت از بیماران به شمار می رود. به گونه‌ای که داشتن این دستگاه ها نیازهای بیماران را برطرف می‌سازد و رسیدگی به آنان را آسان تر می کند.

به طور کلی به تمام ابزارها، وسایل و تجهیزاتی که در حوزه ی پزشکی از آن ها استفاده می شود، تجهیزات پزشکی می گویند. تجهیرات پزشکی شامل دو دسته دستگاه های تشخیصی و دستگاه های بادوام می شود که در ادامه به این دسته ها خواهیم پرداخت.

تجهیزات تشخیصی

تجهیزات پزشکی تشخیصی، شامل تمام دستگاه‌ها یا ابزارهایی می‌شود که در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و سایر مراکز پزشکی، تنها برای تشخیص وضعیت بیمار از آن ها استفاده خواهد شد. به طور مثال بر اساس توضیحاتی که بیمار درباره ی وضعیت خودش به پزشک می گوید، پزشک آزمایش های خاصی را برای او تجویز می کند. این آزمایشات، با استفاده از تجهیزات مناسب، برای ارزیابی داخلی بدن بیمار انجام می گیرد. پزشکان یا اعضای دیگر کادر درمان برای یافتن هرگونه پدیده ی غیرطبیعی در مورد اعضای آسیب دیده ی بدن افراد، نتیجه ی آزمایش را بررسی خواهند کردو همچنین برخی از ابزارهای تشخیصی مثل دما سنج یا تب سنج یا دستگاه های کنترل فشار خون اگر درخانه باشد به شما کمک می کند تا برخی از علائم سلامت خود را در خانه کنترل کنید.

تجهیزات بادوام

تجهیزات بادوام در بیشتر مواقع برای تأمین مزایای درمانی برای بیماران با شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

این تجهیزات معمولا برای تامین اهداف پزشکی در جهت بهبود بیماران طراحی شده است. می توان گفت استفاده از این دستگاه ها، حتما باید توسط پزشک تجویز شود. این دسته از تجهیزات، در طولانی مدت و تا چندین بار قابل استفاده می باشد. همچنین بسیاری از بیماران می تواند در بیمارستان و یا خانه نیز از آنها استفاده کند. انواع بسیار مختلفی از تجهیزات پزشکی بادوام با کارکردهای متفاوت در کالاهای پزشکی و داروخانه ها وجود دارد.