قرص جوشان (Effervescent tablet‎) قرصی است که سریع در آب حل می شود. این گونه قرص‌ها جهت حل شدن در آب و آزادسازی دی اکسید کربن حاصل از واکنش یک اسید آلی با باز ضعیف در حضور آب فرموله شده اند. واکنش شیمیایی که باعث می‌شود قرص به آسانی در آب حل گردد را «effervescent» می‌گویند، خارج شدن سریع حباب‌های گاز دی اکسید کربن گذشته از حل کردن سریع قرص در آب،منظره‌ا ی شبیه جوشیدن نیز ایجاد می کند. ممکن است تصور شود که قرص‌های جوشان قدمت زیادی ندارند، این در حالی است که اولین قرص جوشان ۲۵۰ سال پیش تولید شد. امروزه خرید قرص جوشان از استقبال خوبی در بین مصرف کنندگان برخوردار است. دلایل این استقبال عبارتند از:

  1. بلع و هضم آسان
  2. جذب سریع تر و اثر بیشتر
  3. کاهش مشکلات گوارشی
  4. دوز بالای دارو
  5. جلوگیری از تخریب اثر دارو توسط اسید معده

طعم مطلوب قرص جوشان

یکی از مشکلات بلعیدن قرص ها و یا نوشیدن سوسپانسیون‌ها و شربت‌ها طعم نامطلوب آنهاست. اما قرص‌های جوشان با طعم دهنده‌هایی مثل: پرتقال، انبه، سیب، آلبالو و … مزه بد دارو را از بین برده و مثل یک نوشیدنی و آبمیوه قابل استفاده است. جهت استفاده این قرص‌ها زمان خاصی وجود ندارد و در طی روز می توان آنها را مصرف نمود (ترجیحا با معده پر).

نکات مربوط به مصرف قرص جوشان

بهتر است در هر نوبت فقط یک نوع قرص جوشان را در آب حل کنید و از مخلوط کردن دو یا چند نوع قرص جوشان در یک لیوان آب خودداری کنید.

بروز واکنش‌های شیمیایی بین مواد دارویی موجود در ترکیب هر فرآورده و رسوب کردن آنها می‌تواند منجر به بی اثر شدن داروها یا مکمل‌های غذایی مصرف شده بشود.

هر چند مصرف قرص جوشان نیازی به تجویز پزشک ندارد ولی افرادی که دچار بیماری‌های قلبی و یا فشار خون بالا هستند و یا کسانی که در شرایط جسمی خاص می باشند و یا کلیه سنگ ساز دارند، لازم است حتما قبل از مصرف با داروساز یا پزشک مشورت کنند.

خرید مکمل قرص جوشان

خرید اینترنتی مکمل‌ قرص جوشان با کیفیت بالا و قیمت مناسب از برندهای معتبر هم اکنون در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 77 نتیجه