تغذیه سالمندان و بیماران

بسیاری از سالمندان تمایلی به خوردن بیشتر غذاها ندارند و این به تدریج سبب ضعف جسمانی و به تحلیل رفتن عضلات بدن آنها می شود. از علل کاهش میل سالمندان به غذا خوردن می توان به کاهش اشتها و کاهش توانایی بدن آنها در تشخیص گرسنگی و تشنگی اشاره نمود. این معضل بزرگی است که مشکلات زیادی را برای این گروه از افراد ایجاد می کند از جمله: کمبود ویتامینها، مواد معدنی و ریزمغذی های لازم برای بدن در سنین پیری، ضعف عملکرد ایمنی بدن در برابر بیماریها، کاهش وزن، کم آبی، تحلیل عضلانی و …

در رابطه با بیماران نیز به همین صورت، بیمار می تواند دچار بی اشتهایی و بی میلی به خوردن غذاها شود. در نتیجه بدن او دچار کمبود انواع ویتامین و مواد مغذی شده و ضعف بدنی و اختلال در عملکرد ایمنی و سایر ارگان های بدن را در پی داشته و سلامت عمومی بیمار به خطر می افتد. مکمل های تخصصی غذای سالمندان و بیماران برای این منظور فرموله شده اند.

انواع ویتامین، مینرال و مواد مغذی سالمندان و بیماران

مواد مغذی که با افزایش سن بسیار مهم می شوند شامل پروتئین، ویتامین D، کلسیم و ویتامین B12 می باشد که باید از طریق غذای کمکی و مکمل ها دریافت شوند.

در سالمندان به دلیل تحرک کمتر و داروهایی که مصرف می کنند یبوست رواج دارد. رژیم غذایی با فیبر بالا مانع از یبوست و همچنین دیورتیکولیک (بیماری شایع در سالمندان که کیسه های کوچک در دیواره روده بزرگ ایجاد شده و التهاب ایجاد می کند) می شود. کنترل هیپرگلیسمی و کاهش کلسترول و LDL نیز از دیگر مزایای فیبرها می باشد.

ویتامین B12، پتاسیم، امگا 3، منیزیم، کلسیم، ویتامین D، روی، تیامین، اسیدهای چرب ضروری (لینولئیک اسید و لینولنیک اسید)، الیگو ساکاریدها، ترکیبات پروبیوتیک و ترکیبات اضافه تر همگی در بهبود سیستم ایمنی و رشد و ترمیم مخاط روده کمک کننده هستند.

در بعضی از بیماران به دلیل از دست دادن اشتها و مشکل در جویدن، بلع، هضم و جذب غذا، دریافت غذا به صورت عادی مشکل است و نیاز به غذای کمکی دارند. غذای کمکی در این افراد لازم است دارای کالری بالا، بلع آسان، طعم مناسب باشد و نیاز به پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد مغذی را در حد نیاز روزانه تامین کند.

خرید مکمل تخصصی تغذیه سالمندان و بیماران

خرید اینترنتی انواع مکمل های تخصصی تغذیه سالمندان و بیماران با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از برندهای معتبر در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. شما می توانید تنها با یک کلیک خرید خود را ثبت و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 13 نتیجه