بهداشت بانوان

یکی از مسائل مهم در مورد زنان ، بهداشت بانوان و سلامت حسمی، جنسی و مراقبت های لازم برای سلامتی است که افراد باید اطلاعات لازم در این زمینه را به خوبی داشته باشند.

گاهی برخی بانوان اطلاعات کافی ندارند و به علت شرم و خجالت از پزشک خود در این باره نیز سوالی نمی کنند که باعث می شود این موارد در افراد رعایت نشود که خود می تواند باعث مشکلاتی مثل بیماریهای گوناگون و در افراد شود.

نکاتی بهداشتی برای بانوان

  1. پس از ادرار کردن سعی کنید همیشه از سمت جلو به شمت عقب خود را بشویید. این کار از رانده شدن باکتریهای نواحی مقعد به مهبل جلوگیری خواهد کرد.
  2.  در طی روز لباسهای زیر با جنس الیاف نخی بپوشید و از پوشیدن لباس های بدون تهویه مثل لباسهای نایلونی و ساخته شده ازسایر الیاف مصنوعی خودداری کنید. همچنین سعی کنید شبها بدون لباس زیر بخوابید تا مهبل با جریان هوا در تماس باشد.
  3. از پوشیدن لباسهای تنگ مثل شلوار جین، جوراب شلواری و مایو به مدت طولانی جلوگیری کنید. لباسهای گشاد و راحت بپوشید.
  4. برای شستشوی لباسهای زیر خود از شوینده های غیر معطر و ملایم استفاده کنید.
  5. تا آن جا که می توانید از وان آب داغ و جکوزی استفاده نکنید.
  6. کاندومها و دیافراگم های از جنس لاتکس و ژلهای اسپرم کش در برخی از زنان ایجاد تحریک و حساسیت میکنند که باید از سایر روشهای جلوگیری از باردار استفاده شود.
  7.  حین مقاربت جنسی از لغزنده کننده های پایه آب و غیر معطر استفاده کنید. از وازلین و لوبریکیشنهای حاوی سیلیکون استفاده نکنید.
  8. لباسهای زیر خود را حداقل هر 2 روز در میان عوض کنید.
  9. حتما قبل و پس از رابطه جنسی ادرار کنید.
  10. از پودر تالک در اطراف مهبل استفاده نکنید چرا که پودر تالک رطوبت را در خود نگه میدارد.

اصلاح و اپیلاسیون بانوان (31)

تست بارداری (9)

شوینده واژینال (34)

نوار و پد بهداشتی (32)

نمایش 1–12 از 133 نتیجه