با ارتودنسی می توانید کجی دندان و وضعیت نامرتب بودن دندان ها بر طرف کنید. اگر شما تحت درمان ارتودنسی قرار هستید ، لازم است دستورات زیر را رعایت کنید در غیر این صورت از معالجات انجام شده نتیجه مطلوب نخواهید گرفت، و ممکن است در پایان با مشکلات همچون پوسیدگی دندان و بیماری لثه روبه رو شوید..

در زمان درمان، غذاهای بیشتری بین دندان ها و دستگاه های ثابت جمع می شود، پس از مصرف هر وعده غذا به مدت پنج دقیقه مسواک بزنید و نخ دندان مخصوص بکشید.

پس از زدن مسواک ، دندان ها و وسایل ارتودنسی را به دقت کنترل کنید. سهل انگاری در تمیز کردن دندان ها و ماساژ لثه باعث تورم و خونریزی لثه ها می شود و ادامه این کار به پوسیدگی دندان و بیماری لثه خواهد انجامید. برای تمیز کردن دستگاه ارتودنسی ترجیحا از مسواک ارتودنسی استفاده کنید.

غذاهای سخت، به سیم ها و سایر اجزای دستگاه ارتودنسی آسیب می رساند و باعث افزایش طول مدت و هزینه درمان می شود.

از خوردن غذاهای سخت مثل: ته دیگ، پیتزا، آجیل، نان خشک، میوه های سخت و هسته داراجتناب کنید.

از خوردن شکلات، آبنبات و آدامس به هر میزان خوداری کنید .

در صورت تمایل به خوردن ساندویچ، سیب، هویج و یا میوه هایی این چنینی، آنها را به قطعات کوچک تر تقسیم و سپس میل کنید.

ضمنا از خوردن غذا و مایعاتی که رنگدانه دارند مثل: چای، نوشابه، زعفران، رب گوجه و… در روزهای نخست درمان اجتناب کنید.

در صورتی که سیم اصلی بشکند، برای تعیین وقت معاینه با متخصص ارتودنسی خود تماس بگیرید. در صورت جدا شدن یکی از سیم های نازک، آن را به دقت خارج کنید و با متخصص ارتودنسی خود تماس بگیرید..

در موارد اورژانسی، نوک تیز نگهدارنده را به محل اولیه برگردانید و مقداری موم بر روی آن قرار داده تا به بافت های دهانتان آسیبی نرساند.

لطفا قبل از مراجعه جهت معاینه، از خوردن غذاهای بد بو خودداری کنید و حتما دندان های خود را مسواک کنید ..

در حال نمایش 5 نتیجه