می توان گفت نرم کننده ها موادی هستند که برای تامین رطوبت موها و نرم کردن آن‌ها در حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرم کننده از ترکیباتی مثل : سیلیکون‌ها، روغن‌ها و نرم کننده‌ها و همچنین سورفاکتانت‌های کاتیونی تشکیل شده اند. این ترکیبات هنگام ترکیب، رطوبت مو را بعد از اینکه مقداری از آن توسط شامپو از بین رفت را تا حدود زیادی جبران می‌کنند.

روش استفاده از نرم کننده

ابتدا موها را با شامپو بشویید. پیش از استفاده از نرم کننده ابتدا کمی با فشار دادن مو، آب اضافی را از انتهای موها خارج کنید تا نرم کننده تاثیر مورد انتظار را روی موها بگذارد. آب اضافی، ترکیب نرم کننده را رقیق می کند و از جذب مواد مرطوب کننده توسط موها تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. مدت زمان لازم برای نگهداری نرم کننده روی موها، بسته به نوع نرم کننده یک تا پنج دقیقه می باشد. مدت زمان هر نرم کننده روی جعبه و دستور العمل آن نوشته شده است.

فواید استفاده از نرم کننده

نرم کننده ها با استفاده از یک پوشش محافظ، کوتیکول مو ها را تقویت کرده و باعث می‌شود موها به رشد خود ادامه دهند و به راحتی دچار آسیب و شکستگی نشوند. وقتی مو در معرض هوا قرار می‌گیرد، کوتیکول یا پوشش بیرونی آسیب می‌بیند، تا جایی که شکسته شود. نرم کننده این آسیب‌ها را به مقدار زیادی برطرف می‌کند و برای محافظت از کوتیکول، مو را احاطه خواهد کرد. دلیل خشکی مو‌ها، عدم رسیدن رطوبت کافی به موها می باشد، بنابراین با استفاده از نرم کننده‌ها می‌توانید به رفع این مشکل کمک کرد.

هدف اصلی نرم کننده ها این است که باعث می‌شوند موها راحت‌تر شانه شوند. نرم کننده، موها را نرم و ابریشمی کرده و گره‌های مو را باز می‌کند و مانع از وز شدن موها خواهد شد و درخشندگی آن‌ها را افزایش خواهد داد. تنها کاری که باید انجام دهید شستشوی مو و سپس آغشته کردن نیمی از موها به نرم کننده می باشد. بعضی از شرکت ها شامپوهایی تولید می‌کند که حاوی نرم کننده نیز می باشن و دیگر نیاز نیست از نرم کننده جدا استفاده کنید.

نمایش 1–12 از 30 نتیجه