ضد شپش

فیلـتر

نمایش دادن همه 10 نتیجه

شپش حشره ریزی می باشد که از طریق تماس با موهای فرد آلوده به راحتی منتقل می‌شود. این حشره بال و قدرت پرش ندارد، از راه‌های انتقال شپش می‌توان به تماس مستقیم با سر و موهای فرد آلوده را اشاره کرد. همچنین شپش از طریق خوابیدن در یک تخت مشترک، استفاده از برس موی مشترک و حوله می تواند انتقال پیدا کند. یکی از دغدغه‌های والدین نسبت به فرزندانشان که به مهد کودک و یا مدرسه می‌روند، گرفتن شپش سر از همکلاسی‌هایشان می باشد. معمولا کودکان از طریق مقنعه، لباس و وسایل آلوده شپش را منقل می کنند.

شپش از خون تغذیه کرده و با مکیدن خون پوست سر و انتقال بزاق دهانش به پوست باعث ایجاد خارش پوست سر و بدن خواهد شد.

درمان شپش با شامپو

اگر شپش هر چه سریع تر از بین نرود می‌تواند تمامی اطرافیان فرد آلوده را آلوده کند. یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌های درمان شپش موی سر استفاده از شامپوی ضد شپش می باشد. شامپوهای ضد شپش به طور کامل می تواند این حشرات و حتی تخم‌هایشان را از بین ببرند. این شامپوها و داروها حالت چسبندگی تخم‌ها را از بین می‌برند و آن‌ها را از رشته‌های مو جدا خواهد کرد. این محصولات شپش‌ها را به طور کامل از بین می برد و مانع انتقال آن به نزدیکان و اطرافیانش خواهد شد. شپش مشابه حشرات دیگر نیست که با استفاده از قرص‌های حشره کش و یا قرص ضد شپش بتوان آنرا درمان کرد. محصولات ضد شپش مثل لوسیون، شامپو، محلول و صابون می باشد.

همان طور که گفته شد برای درمان شپش راه‌های متفاوتی وجود دارد. ولی بهترین راه برای درمان و از بین بردن شپش و تخم شپش ، استفاده از شامپو و لوسیون‌های ضد شپش می باشد . می توان گفت بهترین و مرغوب ترین شامپو شپش قوی ، شامپویی است که بتواند شپش و تخم شپش را با ۳ بار مصرف کاملا از بین ببرد. چراکه مصرف بیش از حد شامپوهای ضد شپش به علت داشتن مواد حشره کش برای سلامتی ضرر دارد.

اطلاعات بیشتر ...