شپش حشره ریزی می باشد که از طریق تماس با موهای فرد آلوده به راحتی منتقل می‌شود. این حشره بال و قدرت پرش ندارد، از راه‌های انتقال شپش می‌توان به تماس مستقیم با سر و موهای فرد آلوده را اشاره کرد. همچنین شپش از طریق خوابیدن در یک تخت مشترک، استفاده از برس موی مشترک و حوله می تواند انتقال پیدا کند. یکی از دغدغه‌های والدین نسبت به فرزندانشان که به مهد کودک و یا مدرسه می‌روند، گرفتن شپش سر از همکلاسی‌هایشان می باشد. معمولا کودکان از طریق مقنعه، لباس و وسایل آلوده شپش را منقل می کنند.

شپش از خون تغذیه کرده و با مکیدن خون پوست سر و انتقال بزاق دهانش به پوست باعث ایجاد خارش پوست سر و بدن خواهد شد.

درمان شپش با شامپو

اگر شپش هر چه سریع تر از بین نرود می‌تواند تمامی اطرافیان فرد آلوده را آلوده کند. یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌های درمان شپش موی سر استفاده از شامپوی ضد شپش می باشد. شامپوهای ضد شپش به طور کامل می تواند این حشرات و حتی تخم‌هایشان را از بین ببرند. این شامپوها و داروها حالت چسبندگی تخم‌ها را از بین می‌برند و آن‌ها را از رشته‌های مو جدا خواهد کرد. این محصولات شپش‌ها را به طور کامل از بین می برد و مانع انتقال آن به نزدیکان و اطرافیانش خواهد شد. شپش مشابه حشرات دیگر نیست که با استفاده از قرص‌های حشره کش و یا قرص ضد شپش بتوان آنرا درمان کرد. محصولات ضد شپش مثل لوسیون، شامپو، محلول و صابون می باشد.

همان طور که گفته شد برای درمان شپش راه‌های متفاوتی وجود دارد. ولی بهترین راه برای درمان و از بین بردن شپش و تخم شپش ، استفاده از شامپو و لوسیون‌های ضد شپش می باشد . می توان گفت بهترین و مرغوب ترین شامپو شپش قوی ، شامپویی است که بتواند شپش و تخم شپش را با ۳ بار مصرف کاملا از بین ببرد. چراکه مصرف بیش از حد شامپوهای ضد شپش به علت داشتن مواد حشره کش برای سلامتی ضرر دارد.

نمایش 1–12 از 18 نتیجه

شامپو و روغن مناسب دافع حشرات نلا 120 میلی لیتر

قیمت اصلی 99.000 تومان بود.قیمت فعلی 82.170 تومان است.

شانه ضد شپش جی ال سی همراه با ذره بین

قیمت اصلی 65.000 تومان بود.قیمت فعلی 53.950 تومان است.