محصولات ضد شوره از جمله محصولات دسته مراقبت مو در سایت داروخانه دکتر دانیالی هستند که مجموعه ای از تمامی محصولاتی (شامپو، سرم، لوسیون و …) را دربرمی‌گیرد که جهت درمان انواع شوره سر فرموله و عرضه می گردند.

شوره سر یک بیماری شایع در سراسر جهان است که باع ث پوسته پوسته شدن پوست سر می شود. (مجله : شوره سر چیست؟) واگیردار و آنچنان جدی نیست ولی می تواند کمی شرم آور و درمان آن نیز دشوار باشد. این شوره‌ ها در موهای تیره بیشتر و بهتر دیده می شوند که گاهی باعث التهاب و خارش پوست سر می شوند. بسیاری از مردم معتقدند که شوره سر ناشی از رعایت نکردن بهداشت است، ولی با اینکه دلیل یا دلایل اصلی آن به طور دقیق، روشن نشده است، باید گفت، این درست نیست که تنها ناشی از عدم بهداشت فردی باشد.

شوره سر از مشکلاتی برخی افراد است تحت شرایطی که در آن توده های سلول های پوستی تجمع می کند و پوسته هایی ایجاد می شود که روی موها دیده می شوند. می توان گفت شوره سر ریخته شدن سلول های مرده پوست است و نباید با خشکی پوست سر آن را اشتباه بگیرید. اگر دارای شوره کم تا متوسط هستید، می توانید آن را با شامپوهای ضد شوره موجود در داروخانه ها درمان کنید. این نوع شامپوها می توانند خارش، حساسیت و پوسته ریزی پوست سر را تا حد زیادی متوقف سازند.

این موضوع بسیار مهم است که بدانید شوره سر ممکن است به یکی از دلایل زیر ایجاد شود:

 • وجود مخمر مالاسزیا روی پوست سر
 • عملکرد سباسیوس و تولید چربی بیش از اندازه
 • پاسخ سیستم ایمنی بدن شما به حضور مخمر

بنابراین بیشتر شامپوهای ضد شوره دارای موادی هستند که باعث کاهش مخمر روی پوست سر می شود و یا مانع از تولید چربی اضافه توسط غدد چربی خواهد شد. برخی از ترکیبات ضد شوره به دلیل شرایط مناسبی که برای پوست سر ایجاد می کنند، عملکردی شبیه یک شامپو ضد ریزش مو نیز دارند.

دلایل ایجاد شوره سر

خشک و یا چرب بودن پوست سر، بیماری های زمینه ای، وجود قارچ سر یا مالاسزیا، به کاربردن شامپوها و شوینده‌های بی‌کیفیت و یا نامناسب بودن با نوع پوست سر، افزایش مخمرهای پوست سر، شانه نزدن روزانه موها، آلودگی آب و هوا، سن و عامل‌های هورمونی و….  همه می‌توانند دلیلی بر شوره سر باشد که دو نوع خشک و چرب دارد. به هر روی با اینکه این پوست‌های مرده سر خیلی جدی نیستند، ولی نمی‌ شود از کنارشان بسادگی گذشت، زیرا هم در آراسته به نظر آمدن فرد اثر ناجور دارند و هم اینکه گاهی خارش و التهاب آن، آرامش را از آدم می‌گیرد.

باید گفت که در بیشتر موردها، شوره سر یکراست باعث ریزش مو نمی‌ شود ولی با این حال، خارش ناشی از آن می تواند به خراش و پوسته شدن پوست سر بیانجامد. این می تواند به فولیکول های مو آسیب برساند و باعث ریزش مو (مجله : 8 روش جلوگیری از ریزش مو ، علل و راهکار های درمان) شود. شوره‌های خفیف را می توان با یک شامپوی ملایم روزانه درمان کرد. اگر این کار اثربخش نبود، یک شامپوی دارویی می‌ تواند یاری رسان باشد.

شامپوی ضد شوره مناسب …

یک شامپو ضد شوره مناسب، حاوی بهترین و ایمن ترین ترکیبات ضد شوره برای درمان شوره و خارش پوست سر است که قدرت پاک کنندگی بالایی نیز داشته باشد و عموما حاوی ماده ی اثربخش زینک پریتیون، مهم‌ترین ترکیب ضد شوره شناخته شده، است. (مجله : 5 فایده شامپوهای ضد شوره)

انواع شوره سر

شوره خشک

شوره خشک با خارش و التهاب همراه است و سفید رنگ می باشد. کسانی که پوست و موی خشک دارند، ممکن است دچار شوره سر خشک شوند که معمولا این افراد خارش آزار دهنده ای را تحمل می کنند و خاراندن آن روند افزایش و تکثیر شوره را تندتر می کند. همچنین خارش آن سبب ملتهب شدن پوست سر و تلاش بیشتر پوست برای نوسازی و در نتیجه افزایش شوره می شود.

شوره چرب

هنگامی‌که پوست سر چرب می ‌شود کثیفی و آلودگی را به خود جذب می‌کند و پوست سر شروع به خارش می‌کند که نتیجه آن شوره است. شوره چرب به تارهای مو یا کف سر می چسبد و زرد رنگ است. افرادی که پوست و موی سر چرب دارند، دچار شوره چرب می شوند. شوره چرب معمولا ذراتی کوچکتر و گردتری هستند که به صورت ذرات چربی به پوست سر چسبیده و جدا کردن آنها سخت تر و باعث زخم شدن کف سر می شود. این افراد نیز خارش و سوزش زیادی را احساس می کنند و معمولا این افراد به ریزش مو نیز دچار خواهند شد.

فعالیت غدد سباسه و ترشح چربی یکی دیگر از عواملیست که باعث ایجاد شوره در پوست سر شما خواهد شد. شامپو ضد شوره چرب، فعالیت غدد سباسه را کنترل خواهد کرد و چرب شدن پوست سر را نیز کاهش می دهد.

ترکیبات شامپو ضد شوره:

 • سیکلوپیروکس
 • قطران زغال سنگ
 • کتوکونازول
 • اسید سالیسیلیک
 • سولفور و اسید سالیسیلیک
 • سلنیوم سولفید
 • زینک پریتیون

ترکیبات موثر در شامپوهای ضد شوره:

زینک پریتیون:

ماده ای ضد شوره، ضد خارش، ضد قارچ، ضد باکتری و ضد التهاب است. زینک پریتیون آنتی سپتیک و آنتی باکتریال دارای خاصیت‌ کراتولیتیک است. کراتولیتیک ها ترکیب‌ هایی هستند که لایه بیرونی پوست را تجزیه کرده و به آن در پیوند با رطوبت کمک می کنند.

پیروکتون اولامین:

پیروکتون اولامین یا همان اکتو پیروکس، یک ترکیب ضد قارچ قوی و تنها ماده ضد شوره غیر سمی با طیف اثرگذاری وسیع است که دارای اثرات ضد باکتریایی و ضد قارچی بوده و قدرت آن به مراتب بالاتر از پیریتون زینک است. این ترکیب یک ماده ضد قارچ، مهار کننده تولید و تکثیر قارچ‌های مولد شوره سر، ضد خارش و تنظیم کننده PH پوست سر است که برای کاهش ریزش مو و تقویت رشد مو نیز شناخته شده می باشد.

پیروکتون اولامین می تواند موجب از بین رفتن عامل اصلی بروز شوره یعنی قارچ P.O گردد. پیروکتون اولامین تنها ماده ضدشوره‌ای است که برای خانم‌های باردار و کودکان منع مصرف ندارد و مصرف طولانی مدت آن نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند. به علاوه، پیروکتون اولامین ضد خارش قوی است و همراه با آلانتوئین در تسکین التهاب و خارش اسکالپ نقش بسیار موثری دارد. حداکثر مقدار مجاز پیروکتون اولامین یا همان اکتو پیروکس به میزان ۱% می باشد.

اسید سالیسیلیک:

یکی از ترکیبات موجود در این شامپوها است. اسید سالیسیک در درمان انواع مشکلات پوستی مانند آکنه، شوره سر و زگیل موثر می باشد. می توان گفت اسید سالیسیک لایه های بیرونی پوست را به آرامی برداشته، بنابراین لایه برداری را تسریع خواهد کرد و مانع از مسدود شدن منافذ پوستی خواهد شد و به ریختن لایه های اضافی پوست از پسوریازیس نیز کمک خواهد کرد. این اسید ضد التهاب و ضد باکتری بسیار خوبی برای پوست نیز می‌باشد. خواص این ماده عبارتند از:

 • بهبود مدیریت شوره سر
 • به حداقل رساندن سوزش و خارش
 • بهبود درماتیت سبورئیک
 • از بین بردن چربی و چسبندگی مو به دلیل کثیفی

کلیمبازول:

کلیمبازول یک ترکیب موضعی ضد قارچی است و تاثیر بسیاری در درمان شوره سر دارد. می توان گفت ساختار شیمیایی و خواص کلیمبازول شبیه به قارچ کش های دیگر مثل کتوکونازول و میکونازول است.

دلیل بی اثر بودن بعضی از شامپو‌های ضد شوره

بسیاری از ترکیبات شامپوهای ضد شوره در همه شامپوها مشترک نیستند. بسته به شرایط پوست سر و موهای افراد ممکن است برخی از آن‌ها بر روی موهای شما اثرگذار باشند و برخی دیگر نباشد. به همین دلیل نمی توان با قطعیت گفت که یک شامپو ضد شوره بی اثر می باشد، بنابراین ممکن است ترکیب مناسب نوع شوره سر شما درون آن وجود نداشته باشد.

همچنین ممکن است یک شامپو برای شرایط پوست سر شما عالی باشد اما مناسب نوع موهای شما نباشد. بنابراین برای انتخاب بهترین شامپو برای شوره سر خود شرایط مختلفی را باید در نظر داشته باشید.

نمایش 1–12 از 106 نتیجه

شامپو ضد شوره روزانه پیروکتون اولامین فولیکا مدل Octopirox 0.5 حجم 400 میل

قیمت اصلی ۱۲۷.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۰۵.۴۱۰ تومان است.

شامپو ضد شوره موی چرب اوری فاب حاوی کلیمبازول 250 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۱۵۸.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۳۱.۱۴۰ تومان است.

شامپو ضد شوره درمالوکس 300 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۱۴۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۲۳.۶۷۰ تومان است.

شامپو ضد شوره دیپ سنس مناسب انواع شوره چرب و خشک 200 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۷۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶۵.۵۷۰ تومان است.

شامپو ضد شوره موی خشک اوری فاب حاوی کلیمبازول 250 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۱۵۸.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۳۱.۱۴۰ تومان است.

محلول ضد شوره لاناتورا 45 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۳۱۰.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۵۷.۳۰۰ تومان است.

شامپو مناسب شوره مقاوم لاناتورا 250 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۱۸۱.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۵۰.۲۳۰ تومان است.