استایلینگ و رنگ مو

 استایلینگ مو شامل مواردی مثل رنگ مو ، استفاده از ژل ها و کرم های مخصوص مو و … می شود. مو به طور عمده از پروتئیتی به نام کراتین یعنی همان که در پوست و ناخن­ ها می باشد، ساخته شده است.

رنگ طبیعی مو به نسبت و مقدار دو پروتئین دیگر به نام یوملانین و فئوملانین تایین می شود. یوملانین مسئول ایجاد سایه ­ی قهوه­ ای تا مشکی برای موهاست و فئوملانین مسئول ایجاد سایه­ ی بلوند طلایی، زنجبیلی یا قرمز در موی افراد می باشد. عدم وجود هر یک از این دو ملانین باعث سفید یا خاکستری شدن موها خواهد شد.

رنگ مو یک ماده ­ی شیمیایی می باشد. در ابتدا افرادی که موهایشان سفید می شد از رنگ مو استفاده می کردنند ولی امروزه رنگ کردن مو یک کار بسیار محبوب در بین افراد بخ خصوص بانوان است.  بیش از 75 درصد از زنان موهای خود را رنگ می کنند و درصد رو به رشدی از مردان نیز به دنبال رنگ کردن مو هستند.

ژل مو

می توان گفت داشتن موهایی حالت دار در نشان دادن زيبايي کلی افرد نقش بسزایی دارد پس باید نگهداری و مراقبت از آن را در اولویت قرار دهید، اکثر اشخاص براي نشان دادن این زيبايي، که در موهایشان مخفی است از مواد و وسایلی استفاده ميکنند که آن را به اطرافیان نشان دهند که زیباییشان را تشدید خواهد کر. یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی مربوط به مو ژل است که حالت موهایتان را تثبيت ميکند.

امروزه ژل های مو در اقسام گوناگون و با قدرت های حالت دهندگی متفاوت در بازار برای فرم دهی به موها موجود می باشد . اقسام ملایم و معمولی ژل براي قابل انعطاف کردن یا خواباندن موها روی سر بکار بره می شود ، در حالی که اقسام قویتر به خصوص براي ایجاد فرمهای هندسی جدید و در ابعاد گوناگون روی موها قابل استفاده است .

نمایش 1–12 از 51 نتیجه