شامپو

فیلـتر

نمایش 1–24 از 262 نتیجه

به‌طور طبیعی پوست سر و موها با چربی ترشح‌شده از غدد موجود در سرتاسر بدن، نرم نگه داشته می‌شوند. این ترشحات چرب، مو و پوست سر را در برابر از دست دادن آب محافظت می‌کند و ظاهری درخشان به مو می‌دهد.

میتوان گفت دوده، ذرات کراتینی پوست و آلوده‌کننده‌های دیگر به این لایه چرب می‌چسبند. این فرایند علاوه بر اینکه ظاهر موها را نا مطلوب می‌کند، می‌تواند بر رشد موها نیز اثر منفی داشته باشد و حتی باعث ریزش مو شود. در اینجا  اهمیت شستشوی مناسب موها مشخص می‌شود. برای داشتن موهای سالم باید تمام تلاشتان را بکنید که آسیبی به موهایتان وارد نشود.

در گذشته قبل از درست شدن شامپو، افراد صابون را برای شستشوی مو انتخاب می کردند. اما صابون ها معایب مشخصی مثل تحریک کننده بودن برای چشم ها و همچنین ناسازگار بودن با آب سخت را خواهد داشت که حالت گرفته ای روی موها ایجاد خواهد کرد.

در طی سال‌ها، فرمولاسیون شامپوها پیشرفت زیادی کرده است. مواد شوینده با تکنولوژی جدید برای پوست و چشم ها کمتر تحریک کننده می باشد و کیفیت محیط و بهداشت را بهبود داده است. همچنین می توان گفت فناوری مواد پیشرفت کرده است و امکان ترکیب هزاران ماده مفید را در شامپوها را به وجود آورده است. همه اینها احساس حالت بهتر و پاک شدگی بیشتر را به افراد می دهد.

مواد خام مورد استفاده در شامپوها

شامپوهای جدید در ابتدا به وسیله شیمیدانانی که در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی کار می کردند درست شد. دانشمندان در ابتدا برای تعیین این که فرمول شامپو باید چه ویژگی هایی داشته باشد را برداشتند. شرکت های تولید کننده شامپو باید درباره ویژگی های مرتبط با زیبایی و ظرافت شامپو مثل سفتی، رنگ و بوی آن تحقیقات بنیادی انجام دهند.

همچنین ویژگی های عملکردی، مثل میزان پاک کنندگی شامپو، حباب های حاصل از آن و میزان تحریک کنندگی آن را نیز در نظر بگیرند.

تست هایی که معمولا بر روی مصرف کنندگان انجام می شود به تعیین این که شامپو چه ویژگی هایی باید داشته باشد کمک کنند. هنگامی که ویژگی هایی که شامپو باید داشته باشد شناسایی شدند، فرمولی در آزمایشگاه درست شد. دسته اولیه شامپوها با استفاده از مواد مختلف در لیوان های آزمایشگاهی کوچکی ساخته شده است.

مهم ترین مواد تشکیل دهنده فرمولاسیون شامپو، آب، مواد تمیز کننده، تقویت کننده کف، سفت کننده ها، مواد نرم کننده، مواد نگهدارنده، بهبود دهنده ها و مواد افزودنی خاص می باشد

اطلاعات بیشتر ...