یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مو اتفاق بیفتد و بسیاری از افراد، به خصوص خانم‌ها که موهای بلندتری دارند در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شوند موخوره می باشد. این مشکل در افرادی که موهای خشک دارند بیشتر مشاهده می شود و زمانی اتفاق می‌افتد که لایه محافظ مو یا کوتیکول دچار آسیب می‌شود. تریکوپتیلوز نیز نام علمی این مشکل می باشد که در هر سن و جنسیتی امکان وقوع آن وجود خواهد داشت، ولی معمولا افرادی که موهای بلندی دارند و یا به طور مداوم از ابزارها و محصولات حالت دهنده مو استفاده می‌کنند، بیشتر با آن مواجه می شوند.

از نشانه های موخوره این است که قسمت انتهایی ساقه مو به دو قسمت تقسیم می شود و یا لبه انتهایی مو آسیب دیده و ضعیف و شکننده خواهد شد. بسیاری از افراد و متخصصان مو کوتاه کردن مو و به خصوص قسمت‌های آسیب دیده را تنها و بهترین راه درمان موخوره می‌دانند. اما روش‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کند شدت موخوره را کاهش دهید و یا از درگیر شدن با این مشکل در آینده چلوگیری کنید.

باید بدانید که راه حل نهایی برای درمان موخوره شدید ، کوتاه کردن قسمت انتهایی مو یا نوک مو می باشد. این قسمت اکنون به دو قسمت تقسیم شده و ساختاری بسیار ضعیف و شکننده دارد، بنابراین راهی برای بازیابی سلامت آن وجود ندارد.

اگر شما دارای موهای بلندی هستید، برای مراقیت از مو و جلوگیری از موخوره باید بدانید که حداقل هر 6 ماه باید موهای خود را کوتاه و نوک گیری کنید. اما اگر مدتی پیش این کار را انجام داده‌اید ولی اکنون گرفتار موخوره هستید، محصولاتی مانند ماسک ، سرم و شامپو ضد موخوره قادرند موهای خشک، شکننده و آسیب دیده شما را تا زمانی که مجددا به آرایشگاه مراجعه می‌کنید، تا حدی ترمیم کنند.

محصولات ضد موخوره مانند ماسک ، سرم و شامپو نیز به درمان و پیشگیری از موخره کمک خواهد کرد.

در حال نمایش 8 نتیجه