در حال نمایش یک نتیجه

امگا 3 چیست ؟

امگا 3 یک اسید چرب ضروری است که جهت تنظیم فعالیت های بدن انسان ضروری می باشد اما در بدن انسان ساخته نمی شود. این بدین معناست که برای دریافت این ترکیب مغذی ضروری بدن، نیاز داریم که آن را از طریق رژیم غذایی و یا مکمل های حاوی امگا ۳ تامین نماییم. امگا ۳ از سه اسید چرب تشکیل شده که عبارت‌اند از: آلفا-لینولنیک اسید (ALA)، ایکوزا پنتانوئیک اسید (EPA) و دوکوزاهگزائنوئیک اسید (DHA). (لیست مکمل های امگا 3 موجود در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی)

منابع غذایی EPA ،ALA و DHA

آلفا-لینولنیک اسید در گردو، دانه‌های چیا، برخی از انواع لوبیا، سبزیجات و در روغن سویا، روغن کانولا، بذر کتان/ بزرک و روغن زیتون یافت می‌شود. دو اسید چرب دیگر، یعنی ایکوزا پنتانوئیک اسید (EPA) و دوکوزاهگزائنوئیک اسید (DHA) در ماهی‌هایی همچون سالمون، روغن ماهی و مکمل‌های ماهی وجود دارد. در میان مواد غذایی گیاهی، روغن و کنجاله کاملینا، مغز گردو، بذر کتان و روغن دانه‌های چیا دارای بیشترین میزان امگا ۳ هستند.

به طور کلی، بهترین منابع اسید چرب امگا ۳ انواع ماهی و آبزیان، تخم کدو، تخم کتان و گردو است. در گیاهان نیز روغن‌های سویا، آفتابگردان، دانه کتان و گردو، فندق و کنجد حاوی امگا ۳ هستند. علاوه بر آن برخی از مواد غذایی غنی شده با omega ۳ مانند نان‌ها، آبمیوه‌ها، روغن‌ها و تخم مرغ‌ها مورد توصیه متخصصان تغذیه است. در صورتی که از رژیم غذایی به مقدار کافی امگا ۳ دریافت نشد باید از مکمل‌های امگا ۳ استفاده کرد.

ضرورت استفاده از مکمل های امگا 3 برای کودکان

به طور کلی، از یک سالگی به بعد برای کمک به رشد مغزی و پیشگیری از سایر بیماری‌ها مصرف مکمل امگا ۳ یا شربت روغن ماهی ضروری است. وجود امگا ۳ در برنامه غذایی کودکان بسیار ضروری می باشد، چون نقش کلیدی در رشد و نمو کودکان دارد و در بسیاری از فاکتورهای سلامتی آنها نقش اساسی دارد. روغن ماهی موجب کاهش علائم ADHD شده و به تقویت عملکرد مغز و شبکیه چشم کمک می کند.

فواید مصرف امگا 3 برای کودکان

1. علائم ADHD را بهبود می بخشد

اختلال کمبود توجه و بیش فعالی (ADHD) یک بیماری شایع است که با علائمی مثل بیش فعالی، تکانشگری و مشکل در تمرکز ارتباط دارد. نتایج حاصل از تحقیقات نشان داده اند که مکمل های امگا 3 می تواند در کاهش علائم ADHD در کودکان موثر باشد. اسیدهای چرب امگا 3، حافظه، توجه، یادگیری، تحریک پذیری و بیش فعالی را بهبود می بخشد، که همه این موارد اغلب تحت تأثیر ADHD قرار دارند. طبق یک بررسی، تغییرات و بهبود رژیم غذایی و همچنین مکمل های روغن ماهی دو روش بسیار امیدوار کننده برای کاهش علائم ADHD در کودکان بودند.

2. علائم آسم را کاهش می دهد

آسم بیماری مزمنیست که کودکان و بزرگسالان را درگیر می کند و با علائمی مثل درد قفسه سینه، مشکلات تنفسی، سرفه و خس خس همراه است. مطالعات نشان داده اند که مکمل های اسید چرب امگا 3، به تسکین این علائم کمک می کند.

3. خوابی بهتر برای کودکان

سطح پایین اسیدهای چرب امگا 3 با مشکلات خواب گره خورده است. طبق نتایج حاصل از یک تحقیق مشخص شد كه مصرف 600 ميلیگرم DHA در طول 16 هفته باعث كاهش وقفه در خواب و منجر به حدود 1 ساعت خواب بیشتر در هر شب شد. تحقیقات دیگر نشان داد که مصرف بیشتر امگا 3 در بارداری، الگوهای خواب در نوزادان را بهبود می بخشد.

4. بهبود کارایی و سلامت مغز

تحقیقات جدید نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا 3 می توانند عملکرد مغز و خلق و خوی کودکان را بهبود بخشند به خصوص، یادگیری، حافظه و رشد مغز. این ماده در بهبود یادگیری کلامی و حافظه در کودکان بسیار موثر است. چربی های امگا 3 همچنین به جلوگیری از افسردگی و اختلالات خلقی در کودکان کمک می کنند.

خرید مکمل امگا 3 کودکان

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی بستری را فراهم نموده تا بتوانید به راحتی تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش داده و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوران ما به صورت تخصصی می‌توانند در زمینه خرید مکمل های امگا 3 برای کودکان و بزرگسالان، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. تمامی مکمل‌های موجود در داروخانه دکتر دانیالی با برچسب اصالت کالا، کیفیت بالا و قیمتی مناسب قابل ارائه هستند.