اشتها آور کودکان

ضرورت استفاده از مکمل های اشتها آور برای کودکان

در بین کودکان در حال رشد، کودکانی هستند که با مشکل بی اشتهایی آنها، سلامت عمومی بدنشان در معرض خطر است. چرا که انواع ویتامین و مواد معدنی لازم به بدن آنها نرسیده و دچار کمبود ریزمغذی‌ها می شوند. کودک در سن رشد نیازمند یک تغذیه صحیح و اصولی جهت رفع نیازهای بدنش است. در صورت عدم مصرف انواع غذاهای حاوی مواد مورد نیاز بدن، دچار مشکلات جدی سلامتی هم در آن سنین و هم در بزرگسالی می گردد. از این رو، بسیار ضروری است که کودک اشتهای مطلوب را برای خوردن انواع غذاها داشته باشد و چنانچه این اشتها کم شود و یا از بین برود، لازم است با روش هایی چون استفاده از یک مکمل اشتهاآور که حاوی ترکیبات تحریک کننده اشتهاست، کودک را برای خوردن غذاها به وجد آورد و این تمایل را در آنها ایجاد نمود.

به چه دلایلی کودک بی اشتها می شود ؟

بی اشتهایی و یا کم اشتهایی کودکان دلایل متعددی دارد. گاهی این مسئله به دلیل وجود یک بیماری خاص در کودکان است که موجب بی اشتهایی آنها می شود. بی اشتهایی می تواند به دلیل ورود ویروس‌ها به بدن، یبوست، آلرژی‌های غذایی و ابتلا به بیماری‌های کلیوی و گوارشی و کبدی باشد. به جز مشکلات و بیماریهای جسمی، بی اشتهایی می تواند دلایل روحی روانی نیز داشته باشد و شاید کودک شما از یک مشکل روحی رنج برده یا دچار استرس است. یکی دیگر از دلایل بی اشتهایی در کودکان به خصوص در کودکان زیر ۷ سال، کمبود ماده معدنی روی (زینک) است. بنابراین شناخت اصلی ریشه بی اشتهایی کودکان مسئله بسیار مهمی در جهت درمان آن است.

مصرف خودسرانه داروهای اشتها آور

مادران باید دقت کنند که اگر منحنی رشد کودکشان خوب پیش می‌رود نباید کودک را مجبور به خوردن غذا کنند. لاغر بودن کودک دلیل بر داشتن بیماری نیست. استفاده سرخود از مکمل اشتها آور کودکان عوارض جانبی زیادی را به همراه دارد از جمله : گیجی، خواب آلودگی، عدم تمرکز، اسهال و استفراغ. جهت نتیجه گیری بهتر مکمل های اشتها آور کودکان، بهتر است آنها را به صورت دوره‌ای و کوتاه مدت استفاده کنید و استفاده طولانی مدت آن بسیار خطرناک است. استفاده از این نوع مکمل ها برای کودکان زیر 2 سال خطر و منع مصرف دارد.

شربت اشتها آور بزرگسالان

مکمل‌های اشتها آور تنها برای مصرف کودکان نیستند و بزرگسالان نیز می‌توانند از آنها استفاده کنند. مکمل اشتها آور به اشکال پودر، شربت و قرص به بازار عرضه شده، که در بین آنها شربت‌ها با استقبال بهتری رو به رو شده اند.

خرید شربت اشتها آور

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی بستری را فراهم نموده تا بتوانید به راحتی تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش داده و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوران ما به صورت تخصصی می‌توانند در زمینه خرید شربت اشتها آور برای کودکان و بزرگسالان، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. تمامی مکمل‌های موجود در داروخانه دکتر دانیالی با برچسب اصالت کالا، کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشند.

نمایش 1–12 از 13 نتیجه