بهبود خواب کودک

اختلالات خواب تنها مختص بزرگسالان نبوده و کودکان نیز ممکن است دچار آن شوند. بی خوابی کودکان یکی از اختلالات خواب است که در آن کودک در به خواب رفتن یا در خواب ماندن در شب مشکل دارد که این می تواند منجر به خواب آلودگی او در طول روز، احساس خستگی، کمبود انرژی و اختلال در عملکرد روزانه اش شود.

بی خوابی انواع مختلفی می تواند داشته باشد، بی خوابی کوتاه مدت برای چند روز تا چند هفته اتفاق می افتد و به واسطه عواملی مثل بیماری یا مصرف دارویی خاص به وجود می آید که معمولا زود از بین می رود. بی خوابی بلند مدت سه بار در هفته اتفاق می افتد و برای یک ماه یا بیشتر به طول می انجامد، و به دلیل عوامل جدی تری به وجود می آید. از جمله این عوامل عبارتند از:

  • افسردگی
  • اضطراب
  • درد
  • بیماری

در مواردی هم دلیل بی خوابی اصلا تشخیص داده نمی شود. یکی دیگر از دلایل بی خوابی در بعضی از کودکان وابستگی به والدین برای خواب می باشد. یکی از دلایل شایع دیگر نیز که باعث بی خوابی در کودک می شود، خوابیدن در دیروقت و در زمان نامناسب است که به خاطر این است که والدین انتظارات غیر واقعی از میزان خواب کودکان خود دارند، و یا اینکه بچه هایشان تحت فشار برنامه های بیش از حد قرار گرفته اند.

در هر صورت، نداشتن خواب خوب شبانه می تواند بر روحیه و رفتار فرزند شما در طول روز تأثیر زیادی بگذارد. علائم بی خوابی در کودکان علاوه بر خواب آلوده بودن در طول روز، می تواند شامل مواردی چون: تحریک پذیری، نوسانات خلقی، بیش فعالی، افسردگی، پرخاشگری، حواس پرتی و مشکلات حافظه باشد.

خواب کافی برای کودکان یکی از اصلی‌ترین منابع رشد سالم آن‌هاست. اکثر هورمون‌های رشد در خواب شبانه ترشح می‌شوند و حتی تا 5 ساعت خواب شبانه باعث می‌شود کودک انرژی کافی را در روز بعد برای بازی کردن و تحرک به دست بیاورد. خواب شب کودک به والدین نیز این اجازه را می‌دهد که استراحت مناسب و کافی داشته باشند و سبک زندگی سالم را پیش بگیرند. به علاوه، خواب کافی به کودک اجازه داشتن تمرکز و استفاده مفید از توانایی‌های ذهنی خود را می‌دهد و باعث پیشرفت تحصیلی و علمی او می‌شود. خوابیدن کودک سر کلاس درس باعث عقب ماندن او از کلاس و اختلال در ارتباط با معلم شده و آسیب‌های زیادی در پی دارد.

خرید مکمل های بهبود خواب کودک

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی بستری را فراهم نموده تا بتوانید به راحتی تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش داده و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوران ما به صورت تخصصی می‌توانند در زمینه خرید مکمل بهبود خواب در کودکان، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. تمامی مکمل‌های موجود در داروخانه دکتر دانیالی با برچسب اصالت کالا، کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشند.

در حال نمایش 9 نتیجه