تقویتی و رشد کودکان

دلیل مصرف مکمل در کودکان

اگر رژیم های غذایی کودک نتوانند همه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کنند، کودک نیازمند مصرف مکمل می شود. کودکان زیر پنج سال امکان دارد به مشکلاتی مثل کمبود ید، فقر آهن و کمبود ویتامین های A و D مبتلا شوند، بنابراین برای رشد بهتر کودک لازم است مکمل هایی را به او بدهید که این مواد را در بدن او تامین کند.

ضرورت استفاده از مکمل های رشد و تقویت کودکان

بسیاری از والدین برای اینکه کودکشان رشد بهتری داشته باشد و قوی تر و باهوش تر شود، به او مکمل های مختلفی می دهند. کودکان هم مثل بزرگسالان نیازمند ویتامین ها و مواد معدنی هستند، در صورتی که تغذیه کودک مناسب و کافی باشد و به موقع و اصولی، غذای کودک را شروع کنید و غذاهای متنوع و تازه تهیه شده را به کودک بدهید نیازی به استفاده از مکمل های غذایی نیست اما در غیر این صورت شما باید برای رشد بهتر کودک به او مکمل های لازم را بدهید.

رشد قد کودک یکی از دغدغه‌های اصلی والدین است، عوامل متعددی مانند ژنتیک، آب و هوا و ابتلا به بیماری می‌تواند بر روی رشد قد کودک اثر بگذارد. تغذیه یکی از فاکتورهای اصلی و تاثیرگذار بر روی رشد جسمی و ذهنی کودکان است. کلسیم یکی از مهمترین مواد معدنی است که برای رشد قد کودکان ضروری است. کلسیم به رشد استخوان‌ها و استحکام دندان‌ها نیز کمک می‌کند. ویتامین‌های گروه B نیز در رشد قد کودک تاثیر بسزایی دارد. از دیگر مواد معدنی مورد نیاز کودکان می‌توان به فسفر، منیزیم و روی اشاره نمود.

با توجه به ویژگی های بدنی مادر و نوزاد، بسیاری از پزشکان استفاده از مکمل های تقویتی و انواع مکمل رشد کودکان را از 15 روزگی برای نوزادان تجویز می کنند. همچنین رژیم غذایی کودک باید از گروه میوه جات، سبزیجات، آجیل، حبوبات و مقدار مناسبی از پروتئین تشکیل شود.

خرید مکمل های تقویتی و رشد کودکان

داروخانه آنلاین دکتر دانیالی بستری را فراهم نموده تا بتوانید به راحتی تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش داده و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید. مشاوران ما به صورت تخصصی می‌توانند در زمینه خرید مکمل تقویتی و رشد کودکان، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. تمامی مکمل‌های موجود در داروخانه دکتر دانیالی با برچسب اصالت کالا، کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشند.

نمایش 1–12 از 76 نتیجه