جوش یا آکنه یکی از رایج ترین مشکلات پوستی هستند. دلایل مختلفی در به وجود آمدن جوش و آکنه در پوست وجود دارد، که یکی از آنها افزایش میزان چربی در پوست می باشد. برای درمان جوش های این چنینی باید ابتدا چربی روی پوست را کنترل شود و سپس با وسیله استفاده از بهترین کرم یا ژل های ضد آکنه از به وجود آمدن جوش و آکنه جلوگیری کنید.

استفاده از کرم و ژل ضد جوش یکی از روشهای بسیار مفید و موثر در درمان و پیشگیری از تشکیل جوش می باشد. اما امروزه انتخاب یک محصول خوب و استاندارد مطابق با نیازهای پوستی کار ساده ای نیست چون در اغلب داروخانه ها و فروشگاه ها لوازم آرایشی بهداشتی مجموعه ای از برندهای گوناگون ممکن است موجب سردگمی شما شوند و در نتیجه نمی توانید محصول مناسب را انتخاب کنید.

جوش چگونه به وجود می آید ؟

زمانی که فولیکول های مو با چربی و سلول های مرده پوست بسته شوند، شرایطی برای پوست به وجود می آید که به آن جوش یا آکنه گفته می شود. در این شرایط، جوش های سرسیاه التهابی، جوش های سر سفید، جوش قرمز التهابی روی صورت، پیشانی، سینه و بالای کمر و شانه ها ظاهر خواهند شد. اگرچه آکنه بیشتر در نوجوانان ظاهر می شود، اما ممکن است افراد را در همه سنین تحت تأثیر قرار دهد.

می توان گفت جوش روی صورت، پیشانی، سینه، قسمت فوقانی پشت و شانه ها معمولا ایجاد می شود. چرا که این قسمت ها بیشترین تعداد غدد تولید کننده چربی را در خود دارند و فولیکول های مو به این غدد تولید کننده چربی متصل می باشند.

کرم ضد جوش منجر به از بین رفتن باکتری های ایجاد کننده آکنه خواهد شد، همچنین باعث از بین رفتن چربی اضافی زیر پوست و سلول های مرده پوست که منافذ پوست را مسدود کرده است، نیز خواهد شد.

مقدار مصرف بنزوئیل پراکسید در کرم ها و ژل های ضد جوش از 2.5 تا 10٪ می تواند باشد. البته این ماده علاوه بر تأثیر خارق العاده، عوارض جانبی نیز ممکن است داشته باشد بنابراین از مصرف افراطی این محصولات پرهیز کنید.

جمع کننده منافذ باز پوست (16)

ضد جوش (115)

کنترل چربی پوست (24)

نمایش 1–12 از 167 نتیجه