همان طور که می دانید پوست بدن انسان از سه لایه اپیدرم یا لایه بالایی پوست، درم یا لایه میانی و هیپودرم یا لایه پایینی پوست است. ضخامت لایه بالایی یا اپیدرم در ناحیه‌ی لب‌ها بسیار کم می باشد، به همین جهت لب‌ها بیشتر در معرض آسیب می باشد. هم چنین لب‌ها به دلیل نداشتن غدد چربی، خیلی زود خشک می شود و ترک می‌‌خورند بنابراین نیازمند رسیدگی بیشتری خواهد داشت.

روش‌ های مراقبت از لب

شما می توانید با رعایت نکات کوچک ولی با اهمیت لب‌هایی نرم و زیبا داشته باشید. که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

آب فراوان بنوشید

یکی از مهم‌ترین دلایل خشکی و ترک خوردن لب‌ها، نخوردن آب کافی است. نوشیدن آب کافی فواید زیادی برای بدن و پوست و نقش موثری در شادابی لب‌ها خواهد داشت.

داشتن رژیم غذایی سالم

یک رژیم غذایی سالم و سرشار از ویتامین و پروتئین، نه‌تنها برای پوست، بلکه برای مراقبت از لب‌ ها اهمیت زیادی دارد. مراقبت لب‌ ها مثل مراقبت از دیگر بخش‌های صورت نیازمند تغذیه صحیح می باشد. می توان با خوردن ویتامین‌ها و مواد مغذی، لب‌هایی زیبا و سالم داشته باشید.

لب ها را خیس نکنید

همان طور که گفته شد لب‌ها لایه محافظتی نخواهد داشت، بنابراین هر بار که آن‌ها را با زبان‌ خیس می‌کنیم یا پوست آن‌ها را بر حسب عادت یا استرس می‌کنیم به طور مستقیم در معرض آسیب قرار خواهند گرفت.

استفاده از محافظ لب

پیش از استفاده از رژ لب، بهتر است برای جلوگیری از خشک شدن لب‌ها، آن‌ها را با یک ماده‌ی محافظ پوشش دهید. لب‌ها حساس می باشند، حتی وقتی از بهترین محصولات آرایشی استفاده خواهد کرد ، همچنین بهتر است از آن‌ها محافظت کنید. با استفاده از یک گوش پاک‌کن یا براش لب ، مقداری روغن نارگیل روی لب‌هایتان بمالید و اجازه دهید روغن به خوبی جذب پوست لب‌تان شود و در آخر از رژ لب استفاده کنید.

نمایش 1–12 از 38 نتیجه

کرم مرطوب کننده دور چشم و لب سری کیت ۴ در ۱ ۲۰ میلی لیتر

قیمت اصلی ۱۹۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۴۳.۶۵۰ تومان است.

بالم لب ضد آفتاب SPF25 مای حاوی شی باتر 4 میلی لیتر

قیمت اصلی ۴۸.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۰.۸۰۰ تومان است.

بالم لب SPF15 بیول

۵۸.۰۰۰ تومان۱۱۱.۰۰۰ تومان

کرم مرطوب کننده‌ لب لروونی 15 میلی لیتر

قیمت اصلی ۱۰۵.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۸۹.۲۵۰ تومان است.

بالم لب مغذی و نرم کننده سی بی پاریس 15 میلی لیتر

قیمت اصلی ۱۷۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۵۲.۱۵۰ تومان است.

کرم بالم نرم کننده لب کسترز 15 میل

قیمت اصلی ۲۳۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۰۳.۱۵۰ تومان است.