پوست انسان ممکن است در اثر عوامل مختلف دچار آسیب شود که یکی از این آسیب ها لک های صورت می باشد که در اثر تماس با نور خورشید، پیری پوست، بارداری، لکه ناشی از جوش و … به وجود خواهد آمد. این لک های به وجود آمده را می توان به کمک کرم ضد لک تا حد زیادی کم رنگ و یا محو کرد اما باید توجه داشت که استفاده از این کرم ها حتما باید تحت نظر پزشک و بر طبق دستور او گیرد تا نتیجه دلخواهتان به دست آید.

کرم های ضد لک و روشن کننده که از نامشان مشخص است وظیفه آن جلوگیری از بروز لک بر روی پوست می باشد و یا در صورت بروز رفع و یا کم رنگ کردم لک های پوستی می باشد.

کرم های ضد لک دارای ویتامین C، ترکیبات هیدروکینون با غلظت های مختلف و ترکیبات دیگری می باشد که در نهایت باعث می شود که به هنگام استفاده از این کرم، پوست رنگ سازی را متوقف کرده و به رنگ طبیعی خود برگردد و در این راستا لک های موجود بر روی پوست را از بین خواهد برد و مانع از ایجاد لک بر روی پوست خواهد شد.

کرم های ضد لک و روشن کننده معمولا با یک تیر دو نشان را برای شما می زنند. شما علاوه بر اینکه شاهد محو شدن لکه های پوستی صورت خود هستید پوستتان یک درجه روشن تر نیز خواهد شد. خاصیت این کرم ها به گونه ای است که علاوه بر محو کردن لکه ها باعث می شود و پوست شما شاداب تر و روشن تر خواهد شد.

درباره میزان هیدروکینون موجود در کرم ضد لک باید توجه داشت که از غلظت زیر ۴ درصد استفاده شود چرا که درصد های بالاتر ممکن است باعث بیشتر شدن لک و یا حتی سوختگی پوست افراد شود.
بنابراین، کرم های ضد لک باید دارای هیدروکینون زیر ۴ درصد باشند و حتی برخی از انواع آن فاقد هیدروکینون هستند. کرم های ضد لک در انواع و اقسام مختلفی در بازار موجود می باشد که باید با توجه به نیاز پوست و تحت نظر پزشک بهترین نوع مناسب برای پوست انتخاب و سپس مورد استفاده قرار بگیرد.

روشن کننده (167)

ضد لک (102)

نمایش 1–12 از 233 نتیجه