با افزایش سن، پوست ما به تدریج خشک تر شده و نیاز به مواد مغذی بیشتری برای سالم ماندن و تقویت دارد. استفاده از محصولات مراقبتی پوست از همان سنین پایین‌تر توصیه می گردد. و در سنین بالاتر نیز نیاز پوست به استفاده از کرم ها و تقویت کننده های پوستی بیشتر می شود.

اما لازم به ذکر است که حتی بهترین کرم های ضد چروک نیز چین و چروک ها را از بین نمی برند. این محصولات تنها با پاکسازی سلول‌های مرده و بهبود ظاهر کلی پوست کمک می کنند تا پوست صاف تر و شفاف تر به نظر برسد. اما بهرحال این محصولات امروزه به یکی از پرطرفدارترین محصولات مراقبتی پوست تبدیل شده اند که عملکردهای متفاوت و متنوعی بر روی پوست دارند.

برخی از ضد چروک‌ها با پررنگ کردن پوست عمل می‌کنند، یعنی با تحریک پوست برای ساختن کلاژن، باعث پرکردن چین و چروک‌ها خواهد شد و بسیاری از آنها نیز به روند بازسازی طبیعی پوست سرعت می‌دهند. می‌توان گفت به طور کلی محصولات ضد چروک اثربخشی آنتی اکسیدان‌ها را درون پوست افزایش داده و یا غدد پوستی را برای تولید سبوم یا همان چربی پوستی تحریک خواهند کرد.

برای خرید یک ضد چروک مناسب، اولین قدم، شناخت دقیق نوع پوست و شرایط آن است. تأثیر محصولات ضد چروک به میزان مصرف آن بستگی ندارد بلکه انتخاب درست محصول و استمرار در استفاده از آن مهمتر است.

وقتی سن بالا می رود، كلاژن و الاستین پوست کاهش می یابد، بنابراین بیشتر داروها و روش‌های درمانی مختلف برای از بین بردن چروك‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند كه كلاژن و الاستین زیرپوست را تحریك كرده و درنتیجه این تحریك، پوست سفت تر می شود و چروك ها كمتر خواهد بود.

با افزایش سن همچنین، چین و چروک ها و لک های پوستی بیشتر می شوند و بنابراین بیشتر می‌توان به اهمیت خرید کرم ضد چروک و محصولات جوان کننده پوست پی برد. همانطور که اشاره شد، ظاهر شدن خطوط صورت بخشی از چرخه طبیعی عمر و در نتیجه ی کاهش توان پوست در تولید کلاژن و الاستین است. کرم لیفتینگ صورت جای خالی این توانایی طبیعی پوست را پر می‌کند.

گاهی نیز این تغییرات ظاهری پوست در سنین پایین تر اتفاق می افتد که این نمی تواند چندان طبیعی باشد، به این عارضه پیری زودرس پوست می گویند.

برخی دلایل ایجاد پیری زودرس پوست:

تغذیه نامناسب؛ کاهش و افزایش وزن منجر به تسریع روند پیر شدن پوست می شود. از مصرف بی رویه مواد فرآوری شده، چربی اشباع و شکر خودداری کنید.

آلودگی هوا؛ آلاینده‌ها روی سطح پوست جمع می‌شوند و به بافت‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کنند. منافذ پوستی را بسته و مانع از رسیدن اکسیژن به پوست می‌شوند و آسیب‌های پوستی، چین و چروک و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست را سبب می شوند.

اشعه آفتاب؛ از کرم ضد آفتاب استفاده مداوم کنید. اشعه uv بر پوست تاثیر گذاشته و عامل پیری زودرس است.

استرس؛ اضطراب و فشارهای روانی آثار مخرب بر روی پوست دارند از جمله ایجاد خطوط و چروکها بر روی صورت و دور چشم و عاملی برای بروز پیری زودرس پوست است.

خواب؛ خواب کافی، عمیق و آرام بهترین درمانگر پوست است. خواب کافی در بهبود بازسازی سلول‌های پوستی موثر است. نخوابیدن روی صورت و عدم فشار روی صورت هنگام خواب نیز در کاهش ایجاد چروک‌های پوستی موثر است.

ژنتیک؛ سن شروع پیری پوست، میزان عمق چروک‌ها و ناحیه‌ای که شکل می‌گیرد تا حد زیادی به ژنتیک شما بستگی دارد.

و …

یکی از آسان ترین روش‌ها برای به تعویق انداختن پیری زودرس پوست و درمان چروک های سطحی، استفاده از کرم ضد چروک و لیفتینگ از سنین پایین است.

راهکارهایی برای کمک به جوان ماندن پوست:

پاکسازی پوست:

پوست را باید با پاک کننده صورت غیر قلیایی به صورت روزانه شست. در صورتی که باقیمانده آلودگی ها و محصولات آرایشی بر روی پوست پاک نشود، منافذ پوست بسته شده و عدم اکسیژن رسانی درست به پوست ایجاد چین و چروک و پیری زودرس پوست می شود.

لیست محصولات شوینده صورت را در اینجا مشاهده نمایید.

استفاده از تونر:

تونر پاکسازی کننده عمیق پوست است که با متعادل نمودن PH پوست، سلامت آن را تامین می نماید.

محصولات تونر را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.

استفاده از ضد آفتاب:

ضد آفتاب‌ها دوستان جدانشدنی ضد چروک‌ها هستند! استفاده مداوم از این محصولات کمک زیادی در پیشگیری از ایجاد چین و چروک پوست در آینده می‌کند.

: لیست محصولات ضد آفتاب صورت موجود در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی

آبرسان‌ها و مرطوب کننده‌ها:

کرم آبرسان پوست را تغذیه و آبرسانی می کند. خشکی پوست یکی از عواملی است که روند پیری پوست را سرعت می‌بخشد. با رطوبت رسانی خوب، پوست می‌تواند حالت کشسانی خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ نماید:

محصولات مرطوب کننده صورت

محصولات آبرسان پوست

علاوه بر موارد فوق الذکر، عادات روزمره مفیدی چون ماساژ صورت و گردن، نوشیدن آب کافی، اخم نکردن، ورزش و … نیز به جوان ماندن پوست کمک خواهند کرد.

انواع ضد چروک صورت

محصولات ضد چروک در اشکال مختلفی موجودند؛ مانند کرم، ژل، سرم.

هر کدام از محصولات ضد چروک صورت، گردن، دور چشم و لب، متناسب با نوع پوست و نیاز افراد ، به یکی از این اشکال موجود است. کرم های ضد چروک، برای پوست های نرمال تا خشک مناسب ترند. زیرا نسبت به ژل ها، سرم ها و لوسیون بافت سنگین تر و چرب تری دارند.

در برخی از محصولات، کرم ضد چروک به صورت مجزا برای روز و شب موجود است.

کرم ضد چروک روز

پوست ما در طول روز با عوامل مخرب محیطی سر و کار دارد، ترکیبات تشکیل دهنده کرم روز با شب متفاوت است. در واقع عملکرد کرم روز، مقابله با عوامل آسیب رسان محیطی و رادیکال‌های آزاد است. از آنجایی که این عوامل از عوامل اصلی ایجاد چین و چروک هستند، کرم ضد چروک روز، موجب کند شدن این روند و مانع از اثر گذاری آنها بر روی پوست خواهند شد.

به چند نمونه از این محصولات اشاره می کنیم:

کرم ضد چروک روز لایسل

کرم ضد چروک روز بالای 50 سال ژنوبایوتیک

کرم ضد چروک روز بالای 25 سال ژنوبایوتیک

کرم ضد چروک شب

پوست ما در طول شب شروع به ترمیم و بازسازی خود می کند. شب فرصتی است تا پوست آسیب های ناشی از عوامل محیطی مانند آلودگی، مواد آرایشی، اشعه های آفتاب و … را خنثی و پوست را تقویت و تغذیه نماید.

کرم های ضد چروک شب، دارای مواد مغذی، رطوبت رسانی عمیق و خاصیت ترمیم کنندگی هستند. این کرم ها با کلاژن سازی بیشتر، روند پیری پوست را کاهش و آن را ترمیم و بازسازی می کنند. کرم های شب به دلیل مواد مغذی، بافت سنگین تر و چرب تری نسبت به کرم های روز دارند.

 به چند نمونه از این محصولات اشاره می کنیم:

کرم ضد چروک شب لایسل

کرم ضد چروک شب بالای 50 سال ژنوبایوتیک

کرم ضد چروک شب بالای 25 سال ژنوبایوتیک

سرم ضد چروک

سرم ها دارای همان خاصیت حذف و کاهش چروکها اما با بافتی سبک تر و رقیق تر نسبت به کرم ها هستند. این محصولات یا مایعند یا اندکی غلظت بیشتری نسبت به مایع دارند. در سرم ها نسبت به کرم ها و لوسیون ها، بسیاری از ترکیبات غیر ضروری حذف شده است.

سرم های ضد چروک به عمق پوست نفوذ کرده و ترکیبات فعال را با غلظت بالا به پوست انتقال می‌دهند. از این رو، اثر بخشی و جذب بالاتری نسبت به سایر اشکال دارند. اثربخشی بالا و احساس سبکی و شادابی سرم ها، آن ها را به یکی از محبوب ترین محصولات پوستی تبدیل کرده است.

از جمله ترکیبات سرم ضد چروک می توان به این موارد اشاره نمود:

هیالورونیک اسید، نیاسینامید، پپتیدها، رتینوئید و ترکیبات آنتی اکسیدان.

برای پوست های چرب جهت پیشگیری از ایجاد آکنه توصیه می شود از سرم های ضد چروک با پایه آب استفاده نمود. همچنین سرمهای ضد چروک حاوی ترکیبات رتینول، ویتامین C و اسیدها هستند به پوست های خشک و حساس توصیه نمی‌گردد.

چند نمونه از سرم های ضد چروک عبارتند از:

سرم ضد چروک اسکن اسکین

سرم ضد چروک‌ خاویار دکلره

سرم ضد چروک شبه بوتاکس اریکه

سرم ضد چروک درمالوگ

سرم ضد چروک اسمارت لایسل

سرم ضد چروک سیلکر

تفاوت کرم ضد چروک صورت و ضد چروک دور چشم

پوست اطراف ناحیه چشم بسیار حساس و نازک تر از پوست صورت است. در کرم های ضد چروک صورت و دور چشم تا حدودی ترکیبات موثر مشابهی به کار می روند. با این تفاوت که در کرم های دور چشم با توجه به نازک و حساس بودن پوست این ناحیه از دوز کمتری از این ترکیبات استفاده می شود تا واکنش های پوستی و حساسیت و آسیب را در این ناحیه به حداقل برسانند.

بنابراین استفاده از کرم‌های صورت برای دور چشم توصیه نمی‌شوند.

چند نمونه کرم ضد چروک دور چشم عبارتند از:

کرم ضد چروک دور چشم فریدن

کرم ضد چروک دور چشم ناندل

کرم ضد چروک دور چشم آیزولیا درمال فوکوس

کرم ضد چروک دور چشم ورونیک

کرم ضد چروک دور چشم لافارر مناسب افراد بالای 40 سال

تفاوت کرم ضد چروک و کرم لیفتینگ

کرم های ضد چروک، برای کاهش چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پوست و پیشگیری از ایجاد آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. لیفت اما به معنای بالا کشیدن، بالا بردن و کشیدگی است. بنابراین کرم های لیفتینگ جهت محکم نگه داشتن و بالا کشیدن و سفت کردن پوست به کار می روند. هر چند که در بسیاری از محصولات در ترکیبات ضد چروک، از ماده موثره لیفتینگ و برعکس، نیز استفاده می شود.

چند نمونه از محصولات لیفتینگ صورت عبارتند از:

سرم ضد چروک و لیفتینگ صورت لیفتلیا درمال فوکوس

سرم لیفتینگ قوی اسکین کد

کرم ژل سفت کننده لیفت سل آنژسل

کرم شب خاویار وینا

کرم فیلر لایسل

کرم لیفتینگ پوست پلزنت

کرم لیفتینگ دلانو

کرم لیفتینگ روز ورونیک

از چه سنی می توان از کرم ضد چروک استفاده کرد؟

به طور معمول و از دید پزشکی، روند پیری بیشتر افراد از سی سالگی شروع می‌شود اما با توجه به اینکه عوامل بسیاری بر سن شروع پیری پوست تاثیرگذار هستند، بهتر است از 25 سالگی از محصولات ضد پیری استفاده نمود. زیرا پیشگیری از پیری پوست از درمان آن راحت‌تر است.

معرفی بهترین محصولات برای خرید ضد چروک:

کرم بازسازی کننده و ضد چروک شب لایسل

کرم بازسازی کننده و ضد چروک روز لایسل

کرم ضد چروک با خاصیت لیفتینگ قوی الارو

کرم ضد چروک و روشن کننده ام کیو MQ

کرم ضد چروک سینره

سرم ضد چروک ژوونا

سرم قوی مناسب چروکهای پوست درمایونیک

کرم ضد چروک قوی کسترز مدل Multi Action Ultra

کرم ضد چروک ویلی کر

خرید اینترنتی محصولات ضد چروک

خرید آنلاین کرم ضد چروک از طریق سایت داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان‌پذیر است. برای خرید هر یک از انواع محصولات ضد چروک سایت بهتر است ابتدا مشخصات درج شده محصولات در سایت مطالعه گردد و بسته به نیازها و نوع پوست خود محصوا مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

کرم روز (26)

کرم شب (47)

نمایش 1–12 از 244 نتیجه

سرم ویتامین سی پوست نرمال اترنوسل 30 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۱.۲۸۴.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱.۰۹۱.۴۰۰ تومان است.

سرم ویتامین سی پوست چرب اترنوسل 30 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۱.۲۸۴.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱.۰۹۱.۴۰۰ تومان است.

سرم رتینول وکتور 30 میل

قیمت اصلی ۴۷۰.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۹۹.۵۰۰ تومان است.

کرم ضد چروک ژاک آندرل پاریس حاوی رتینول 30 میلی لیتر

قیمت اصلی ۵۲۷.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۴۷.۹۵۰ تومان است.