سلامتی, مقالات

فواید گلوتاتیون برای بدن

فواید گلوتاتیون برای بدن

فواید گلوتاتیون برای بدن

در این مقاله از سری مقالات آموزشی سلامتی سایت دکتر دانیالی می پردازیم به:

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان است که در سلول های بدن تولید می‌شود و عمدتاً از سه آمینو اسید تشکیل شده است : گلوتامین ، گلیسین و سیستئین. سطوح گلوتاتیون در بدن ممکن است توسط عواملی مانند تغذیه نامناسب، سموم محیطی و استرس کاهش یابد. همچنین سطح آن با افزایش سن نیز کاهش می‌یابد. گلوتاتیون علاوه بر اینکه به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود، می‌تواند به صورت تزریق داخل وریدی، موضعی یا استنشاقی نیز تجویز شود. همچنین به عنوان یک مکمل خوراکی به صورت کپسول و مایع نیز موجود است.

فواید مصرف گلوتاتیون

فواید گلوتاتیون برای بدن: 1. کاهش آسیب های اکسیداتیو :

استرس اکسیداتیو زمانی اتفاق می‌افتد که بین تولید رادیکال‌های آزاد و توانایی بدن برای مبارزه با آن‌ها عدم تعادل وجود داشته باشد. سطوح بیش از حد استرس اکسیداتیو ممکن است پیش ساز بیماری های متعددی باشد که شامل دیابت ، بدخیمی و آرتریت روماتوئید است. مصرف گلوتاتیون به جلوگیری از تأثیر استرس اکسیداتیو کمک می‌کند، که به نوبه خود ممکن است باعث کاهش ابتلا به بیماری‌ها شود.

بر اساس مقاله‌ای منتشر شده در Journal of Cancer Science and Therapy، کمبود گلوتاتیون منجر به افزایش سطح استرس اکسیداتیو می شود که ممکن است منجر به انواع سرطان گردد. این مقاله همچنین بیان کرد که افزایش سطح گلوتاتیون در خون باعث افزایش سطح آنتی اکسیدان‌ها در بدن و مقاومت در برابر استرس اکسیداتیو در سلول‌های سرطانی می‌شود.

فواید گلوتاتیون برای بدن
فواید گلوتاتیون برای بدن

فواید گلوتاتیون برای بدن: 2. بهبود پسوریازیس (Psoriasis) :

بر اساس مطالعه ای انجام شده، پروتئین-وی زمانی که به صورت خوراکی داده می‌شود، علائم پسوریازیس را بهبود می بخشد. همچنین به نظر می رسد پروتئین-وی سطوح گلوتاتیون را افزایش می دهد : به شرکت کنندگان در مطالعه ای انجام شده، روزانه 20 گرم مکمل خوراکی حاوی این پروتئین به مدت سه ماه داده شد.

فواید گلوتاتیون برای بدن: 3. بهبود آسیب های سلولی مربوط به کبد چرب الکلی و غیر الکلی :

آسیب های سلولی در کبد ممکن است با کمبود آنتی اکسیدان‌ها از جمله گلوتاتیون تشدید شود. این امر می تواند منجر به بیماری کبد چرب، مخصوصا در افرادی که الکل مصرف می کنند، شود. تحقیقات نشان داده است که گلوتاتیون باعث بهبود سطح پروتئین، آنزیم‎‌‌ها و بیلی روبین در خون افراد مبتلا به بیماری کبد چرب مزمن الکلی و غیرالکلی می شود.

بر اساس مطالعه ای انجام شده، مصرف منظم روزانه ی گلوتاتیون، در افرادی که مبتلا به بیماری کبد چرب هستند،  به صورت داخل وریدی و در دوزهای بالا، بیشترین تاثیر را نشان داده است. شرکت کنندگان در این مطالعه همچنین کاهش مالون دی آلدئید (MDA، نشانگر آسیب سلولی در کبد، را نشان دادند.) در این مطالعه گلوتاتیون به صورت مکمل با دوز 300 میلی گرم در روز به مدت چهار ماه ارائه شد).

فواید گلوتاتیون برای بدن: 4. بهبود مقاومت به انسولین در افراد مسن :

با افزایش سن ، بدن گلوتاتیون کمتری تولید می کند. محققان دانشکده پزشکی Baylor از ترکیبی از مطالعات حیوانی و انسانی برای بررسی نقش گلوتاتیون در مدیریت وزن و مقاومت به انسولین در افراد مسن استفاده کردند. یافته های این مطالعه نشان داد که سطوح پایین گلوتاتیون با چربی سوزی کمتر و میزان بالاتر ذخیره چربی در بدن مرتبط است. افراد مسن‌تر برای افزایش سطح گلوتاتیون، به رژیم غذایی خود سیستئین و گلیسین اضافه کردند. مشاهده شد که در طول دو هفته، مقدار گلوتاتیون افزایش یافت و به دنبال آن، مقاومت به انسولین و چربی سوزی بسیار کاهش یافت.

فواید گلوتاتیون برای بدن: 5. بهبود تحرک در بیماران مبتلا به گرفتگی شریان های محیطی :

 بیماری‌های مربوط به شریان های محیطی زمانی رخ می‌دهد که آنها توسط پلاک مسدود می‌شوند و معمولاً این گرفتگی در پاها اتفاق می‌افتد. بر اساس مطالعات انجام شده، گلوتاتیون گردش خون را بهبود می بخشد و توانایی شرکت کنندگان در مطالعه را برای راه رفتن بدون درد، برای مسافت‌های طولانی تر از قبل افزایش می‌دهد.

فواید گلوتاتیون برای بدن: 6. کاهش علائم بیماران مبتلا به پارکینسون :

بیماری پارکینسون بر سیستم اعصاب مرکزی (CNS) تأثیر می‌گذارد و با علائمی مانند لرزش تعریف می‌شود. در حال حاضر متاسفانه هیچ درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد. در مطالعه‌ای انجام شده، اثرات مثبت گلوتاتیون داخل وریدی برای کاهش علائمی مانند لرزش مورد مطالعه قرار گرفت. این گزارش نشان داد که گلوتاتیون ممکن است به کاهش علائم بیماری و بهبود کیفیت زندگی در افراد مبتلا به پارکینسون کمک کند.

فواید گلوتاتیون برای بدن: 7. مبارزه با بیماری های خود-ایمنی :

التهاب مزمن ناشی از ابتلا به بیماری های خود ایمنی می تواند استرس اکسیداتیو را افزایش دهد. این بیماری ها شامل آرتریت روماتوئید، بیماری سلیاک (Coeliac disease) و لوپوس است. بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف گلوتاتیون با کاهش پاسخ ایمنی بدن (در بیماران مبتلا به خود-ایمنی) به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می‌کند. بیماری‌های خود ایمنی به میتوکندری در سلول‌های خاصی از بدن حمله می‌کنند. گلوتاتیون با از بین بردن رادیکال‌های آزاد از میتوکندری سلولی محافظت می‌کند.

فواید گلوتاتیون برای بدن: 8. کمک به بهبود وضعیت کودکان مبتلا به اوتیسم :

کودکان مبتلا به اوتیسم سطوح بالاتری از آسیب اکسیداتیو و سطوح پایین تری از گلوتاتیون در مغز خود دارند. این امر باعث افزایش حساسیت به آسیب‌های عصبی در کودکان مبتلا به اوتیسم می شود. کارآزمایی بالینی هشت هفته ای  بر روی کودکان 3 تا 13 ساله، مصرف منظم روزانه گلوتاتیون را مورد بررسی قرار داد. نتایج این مطالعه در این زمینه بسیار امیدبخش بود.

فواید گلوتاتیون برای بدن
فواید گلوتاتیون برای بدن

فواید گلوتاتیون برای بدن: 9. کاهش تأثیرات مربوط به دیابت کنترل نشده :

قند خون بالا در طولانی مدت با کاهش مقادیر گلوتاتیون در بدن همراه است. این امر می تواند منجر به استرس اکسیداتیو و آسیب به بافت ها شود. یک مطالعه نشان داد که مصرف مکمل های حاوی سیستئین و گلیسین باعث افزایش سطح گلوتاتیون می شود. همچنین با وجود سطوح بالای قند خون در بیماران، استرس اکسیداتیو و آسیب به بافت در افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده کاهش پیدا کرد . شرکت کنندگان در این مطالعه روزانه 0.81 میلی مول بر کیلوگرم (mmol/kg) سیستئین و 1.33 میلی مول بر کیلوگرم گلیسین به مدت دو هفته دریافت کردند.

فواید گلوتاتیون برای بدن: 10. کاهش علائم مربوط به بیماری های تنفسی :

ان-استیل-سیستئین (NAC) دارویی است که برای درمان بیماری هایی مانند آسم و فیبروز کیستیک استفاده می‌شود. به عنوان یک ماده استنشاقی، به رقیق شدن مخاط کمک و دفع آن را تسهیل می‌کند. همچنین مصرف این ماده التهاب را نیز کاهش می‌دهد. NAC محصول جانبی (by product) گلوتاتیون است. گلوتاتیون در برخی غذاها یافت می‌شود، اگرچه پختن غذا و یا فرایند پاستوریزه کردن سطح آن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. بیشترین غلظت آن در:

گوشت خام

شیر غیر پاستوریزه و سایر محصولات لبنی غیر پاستوریزه

میوه ها و سبزیجات تازه چیده شده مانند آووکادو و مارچوبه.

عوارض جانبی:

رژیم غذایی سرشار از غذاهای حاوی گلوتاتیون هیچ خطری ندارد. با این حال، مصرف مکمل های حاوی آن ممکن است برای همه توصیه نشود.

در مورد استفاده کردن از آنها با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

عوارض جانبی احتمالی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

گرفتگی و درد شکم، نفخ، مشکلات تنفسی، واکنش‌های آلرژیک مانند خارش یا التهاب و قرمزی پوست

حرف آخر:

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان قوی است که در سلول های بدن ساخته می‌شود. سطح گلوتاتیون در نتیجه افزایش سن، استرس و قرار گرفتن در معرض سم و مواد آلاینده کاهش می‌یابد. افزایش گلوتاتیون ممکن است فواید بسیاری برای سلامتی از جمله کاهش استرس اکسیداتیو داشته باشد.


منبع : www.healthline.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *