با توجه به کارآیی مختلف ترکیبات حفظ و نگه‌داری پوست، نمی‌توان به راحتی یک محصول را کرم شب دانست. می توان گفت، هرگونه کرم یا سایر ترکیبات بهداشتی را که شب‌ها به پوست می‌زنند را به عنوان کرم شب می توان نام برد.  این روزها شاهد پیشرفت زیادی در علم پزشکی می باشیم و این امر باعث شده تا کرم‌های مختلفی برای پوست‌های چرب و سایر پوست‌ها در بازار باشد. در این بین، افراد جوان ممکن است از کرم‌های شب‌ برای کاهش عارضه‌های پوستی خود نیز استفاده کنند.

کرم‌ شب استاندارد را می‌توان به محصولی گفت که در ترکیبات آن از موادی برای مرطوب‌ نگه‌ داشتن سطح پوست استفاده کرد، به‌همین دلیل در این گونه کرم‌ها بیشتر شاهد ترکیبات روغنی می باشیم. همان طور که می دانید کرم‌های شب قرار است در سراسر شب، پوست فرد را مرطوب نگه‌ می دارند، کرم‌های شب برای استفاده در طول روز پیشنهاد نخواهد شد. در کل می توان گفت کرم شب،  با آرایش میانه خوبی ندارد.

همان طور که گفته شد کرم‌های شب در بیشتر موارد، چربی زیادی دارند و از طرف دیگر باید در طول شب بر روی پوست بمانند. این کار در گذشته به دلیل نبود ماشین‌های لباسشویی امروزی، کاری سخت و دشوار بوده ، زیرا پوست صورت آغشته به این کرم‌های شبانه، ملافه و بالشت را حسابی چرب می‌کرده است.

کرم‌های شب امروزی نیز نسبت به کرم‌هایی که در طول روز برای مرطوب کردن پوست می توان استفاده کرد، چربی بیشتری خواهند داشت، اما در کرم‌های شبی که این روزها در بازار موجود است ، از فرمول‌هایی استفاده شده است که بالشت و ملافه را چرب نخواهد کرد.

پوست بیشتر افراد در کناره‌های چشم و گونه‌ها نسبت به پیشانی و بینی خشک‌تر می باشد و در نتیجه در ساخت کرم‌های شب از ترکیباتی استفاده می شود که باعث بسته شدن منافذ پوستی نخواهد شد.

ترکیبات کرم شب

ترکیبات بسیار گوناگونی را در ساخت کرم‌های شب موجود است. کرم‌های شبِ گران‌قیمت حاوی روغن‌های مخصوص، رتینول، فرمول‌های رتین‌آ، اسید سیتریک و سایر ترکیبات خاص شیمیایی می باشد.

نمایش 1–12 از 47 نتیجه

کرم ضد لک روز و شب ژنوبایوتیک 2×15 میلی‌ لیتر

قیمت اصلی ۴۲۸.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۶۳.۸۰۰ تومان است.

سرم ضد چروک آرژیرلین ماتریکسیل فلورویساژ 20 میلی لیتر

قیمت اصلی ۶۹۴.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۸۹.۹۰۰ تومان است.

کرم ضد چروک شب درمالوگ 50 میلی لیتر

قیمت اصلی ۲۴۸.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۱۰.۸۰۰ تومان است.

کرم شب ضد چروک و سفت کننده بولرو 50 میلی لیتر

قیمت اصلی ۵۵۱.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۶۸.۳۵۰ تومان است.

کرم بازسازی کننده شب اسکین کد 50 میلی لیتر

قیمت اصلی ۱.۱۱۶.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۹۴۸.۶۰۰ تومان است.