قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو 30 عدد

Goldaru Licophar 30 Lozenges

ویژگی‌های قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو:

  • برطرف کننده التهاب مخاط دهان و گلو
  • ضد خشونت‌ و گرفتگی صدا پس از کرونا
  • تسکین نشانه های سرماخوردگی
  • ضد سرفه و خلط آور
  • دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی
  • حاوی شیرین بیان، اوکالیپتوس، تنتور فلفل قرمز


۵۵.۰۰۰ تومان

ناموجود

ناموجود

برند گل دارو شناسه محصول: 100358 دسته: , , برچسب: ,
با خرید ۶۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

در این محصول از دسته بندی سلامت ریه از دسته مکمل های تخصصی از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به:

گلودرد یا فارنژیت حاد یکی از شایع‌ ترین مشکل های دیده شده در بیماران مراجعه کننده به کلینیک های درمانی است. ویروس های تنفسی (آدنو ویروس، رینو ویروس، کرونا ویروس) و باکتری هابی مثل استرپتوکوک گروه آ A از عوامل عفونی و چرکی شایع در بروز فارنژیت حاد به شمار می روند. از دیگر علت های غیر عفونی شایع آن نیز می توان به آلرژی، رفلاکس و سیگار کشیدن اشاره نمود.

به جز روش های درمانی رایج، بکاربردن از داروهای گیاهی مثل؛ قرص لیکوفار نیز به عنوان گزینه درمانی اثربخش، مفید و کم عارضه قابل معرفی می باشد.

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو Licophar Goldaru 30 Tablets, حاوی شیرین بیان، اوکالیپتوس، تنتور فلفل قرمز و دارای خاصیت آنتی اکسیدان و ضد باکتریایی است. این فرآورده برطرف کننده التهاب مخاط دهان و گلو و ضد خشونت‌ و گرفتگی صدا پس از کرونا ویروس است. و همچنین در تسکین نشانه های سرماخوردگی سودمند خواهد بود و ضد سرفه و خلط آور است.

هر قرص‌ مکیدنی لیکوفار گل دارو حاوی ماده‌ی گلیسیریزین بر حسب ۱۲/۳ میلی گرم است که بوسیله ی باکتری‌ های روده به اسید کلیسریتینک بدل می‌‌شود و موجب مهار گسترش و تکثیر انواع گوناگونی از ویروس ها خواهد شد و ترشح مخاط از نایژک ها را بر می‌انگیزاند.

پژوهش های انجام شده، اثربخشی مفید شیرین بیان در عصاره ی Liquorice را می توان در موردهای زیر به طور کوتاه شده آورد:

۱. فعالیت های آنتی باکتریال علیه برخی باکتری های گرم مثبت (استافیلوکوک اورئوس، استرپتوکوک پیوژن), گرم منفی (coli, سالمونلا، پسودوموناس). و همچنین اثرات ضد قارچی در برابر بعضی گونه ها مانند کاندیدا و آسپرژیلوس. کاهش بیان ژنی باکتری ها و مهار رشد آنها. کاهش فرآوری توکسین. از هم گسیختگی بیوفیلم های ایجاد شده توسط برخی باکتری ها (استرپتوکوک پیوژن) با ایجاد تخریب و نفوذپذیری در غشای باکتریایی از جمله؛ مکانیسم های شناخته شده مواد موثره شیرین بیان در فعالیت آنتی باکتریال می باشند.

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

۲. اثرات ضد ویروسی در برار بعضی از ویروس ها مانند؛ هرپس سیمپلکس، آنفلوآنزا، انترو ویروس، روتا ویروس، روتا ویروس از راه ساز و کارهایی چون مهار آنزیم نورو آمینیداز (موثر در عملکرد ویروس آنفلوآنزا). و مهار جذب و نفوذ پذیری ویروس ها به سلول میزبان. مهار بیان ژن های ویروسی. تحریک سیستم ایمنی. و افزایش تکثیر سلول های T. (2,4)

۳. فعالیت های ضد التهابی با سرکوب‌ مسیر متابولیسم فسفولیپاز A2/ آراشیدونیک اسید و کاهش فرآوری پروستاک ها و لکوترین ها (PG E2, LT B4). کاهش فرآوری و تراوش برخی سایتوکین ها (TNF, IL-6, IL-2). و کاهش فرآوری متالوپروتئیناز ها (MMP-2, MMP-9 (4.

۴. عملکرد آنتی اکسیدانی با مهار یا کاهش فرآوری رادیکال‌های آزاد اکسیژن و نیتروژن. جذب رادیکال‌ های آزاد و تقویت فعالیت سیستم آنتی اکسیدانی (سوپر اکسید دیسموتاز، کاتالاز، گلوتاتیون پراکسیداز).

۵. اثرهای ضد آلرژی از راه مهار فرآوری Ig E. مهار GATA-3 (فاکتور نسخه برداری کلیدی برای تمایز T helper 2). مهار پاسخ های T helper 2 و کاهش فرآوری سایتوکین های موثر در واکنش های آلرژیک (IL-4, IL-5). مهار فرآوری ائوتاکسین و پیشگیری از افزایش ایوزینوفیل ها. افزایش فعالیت سلول های T تنظیمی (T reg). انسباط عضلات صاف مجاری هوایی و اثر سینرژیسم با سالبوتامول در بهبود آسم آلرژیک. (2,4,6)

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

آثار فارماکولوژی مفید مواد اثربخش اکالیپتوس عبارتند از:

۱. توکسیسیته در برابر طیفی از میکروب ها شامل؛ باکتری های گرم مثبت (استافیلوکوک اورئوس، استرپتوکوک پیوژن). گرم منفی (coli,  کلبسیلا). باکتری‌ های پریودونتوپاتیک. قارچ ها (کاندیدا، آسپرژیلوس) و برخی ویروس ها (HSV, EBV، روتا ویروس، …). در کل می توان گفت در این رابطه باکتری های گرم مثبت حساس تر از گرم منفی هستند. و اثرات آنتی باکتریال به علت ناهماهنگی در غشای سلولی و افزایش نفوذ پذیری نسبت به یون ها، نشت مواد حیاتی داخل سلولی به بیرون و ناهماهنگی در کارکرد آنزیم های باکتریال می باشد. (7,8)

۲. اثرهای ضد التهابی (کاهش فرآوری سایتوکین ها) و آنتی اکسیدانی (7)

۳. ریلاکس نمودن عضله های صاف مجاری هوایی و کمک به بیرون راندن موکوس و بهبود سرفه در بیماری های تنفسی  (7)

از جمله کارکردهای بیولوژیکی مهم کاپسیکوم نیز می‌ توان، کاهش احساس درد از راه غیر کارکردی نمودن فیبرهای عصبی انتقال درد، آثار ضد التهابی با کاهش فرآوری متابولیت های اسید آراشیدونیک (برخی پروستاگلاندین ها و لکوترین ها). و همچنین فعالیت آنتی اکسیدانی را برشمرد. (9) مجموعه اثرات ذکر شده بیانگر خاصیت‌ ضد التهاب قرص لیکوفار بوده و دلیل بر اثربخشی آن بر گلودرد، التهاب گلو و گرفتگی صدا می باشد.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و میدهد.

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو

موارد مصرف قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو:

ضد التهاب مخاط دهان و گلو

ضد خشونت‌ و گرفتگی صدا

روش مصرف‌ قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو:

هر ۶ ساعت یک قرص به مدت ۳ روز مکیده شود.

هشدار مصرف قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو:

افراد دچار زخم یا التهاب معده و سندروم روده ی تحریک پذیر در مصرف فرآورده های حاوی فلفل احتیاط کنند.

موارد منع مصرف

۱. مصرف بیش از حد شیرین بیان باعث نمایان شدن نشانه های هیپرالدوسترونیسم یا احتباس سدیم و آب می شود که فشار خون را افزایش می دهد و کنترل قند خون در بیماران دیابتیک مشکل می شود. زیرا هیپوکالمی ناشی از هیپرالدوسترونیسم به تشدید عدم تحمل گلوکز می انجامد.

۲. در موارد حساسیت به فلفل قرمز منع مصرف دارد.

۳. این فرآورده در بیماری های هپاتیت مزمن، انسداد مجاری صفراوی، بیماری های کبدی، سیروز کبد، نارسایی‌ های کلیوی، دیابت ملیتوس، آریتمی ، فشار خون بالا، هایپرتونی و هیپوکالمی منع مصرف دارد.

۴. از مصرف برای کودکان باید خودداری شود.

عوارض جانبی مصرف

در موارد کمیاب ممکن است مشکل های گوارشی مانند؛ تهوع، استفراغ و اسهال ایجاد شود.

بهره‌مندی طولانی‌ مدت این فراورده ممکن است به فشار خون، ادم، مشکلات قلبی، مشکلات عدم تعادل الکترولیت ها و همچنین ضعف عضلانی شود.

مصرف در بارداری و شیردهی

مصرف این فرآورده در زنان باردار و یا شیرده توصیه نمی شود.

شرایط نگهداری قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو:

فرآورده را در دمای کمتر از ۳۰ درجه ی سانتی‌ گراد و دور از نور، رطوبت و دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو:

عصاره ی خشک شیرین بیان، اسانس اوکالیپتوس، تنتور فلفل قرمز.

گلیسیریزین بر حسب ۱۲/۳ میلی گرم در هر قرص.

میزان مصرف روزانه:
ترکیباتمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
عصاره خشک ریشه ی شیرین بیان۲/۳۵ میلی گرم_
اسانس اوکالیپتوس۱۱/۱ میلی گرم_
تنتور فلفل قرمز۵۴۱/۰ میلی گرم_

 

شرکت داروسازی گیاهی گل دارو (Goldaru) در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشور در سال 1362 در شهر اصفهان تاسیس شد. این شرکت در ابتدا تولیدات خود را با فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی خشک استاندارد شروع کرد و از سال 1376 تولید داروهای گیاهی را به فرم‌های دارویی قطره، شربت، قرص، کپسول، ژل، کرم، پماد و اسپری آغاز نمود. اکنون محصولات گل دارو (Goldaru) با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری داروسازی دنیا و استفاده از با کیفیت‌ترین مواد اولیه، تولید و به بازار دارویی ایران و چندین کشور آسیایی و اروپایی عرضه می‌شود.

ویژگیهای محصول

وزن 34 گرم
نوع محصول

قرص مکیدنی

گروه

سرماخوردگی و سرفه

تعداد

30 عدد

نوع محفظه

جعبه مقوایی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

گل دارو

برند

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قرص مکیدنی لیکوفار گل دارو 30 عدد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *