گزارش نادرستی مشخصات

شربت زوفا عسلی رازک ۱۲۰ میلی لیترRazak Honey Zoufa Syrup 120 ml

شناسه محصول: 108565 دسته: , , بارکد محصول : 6260154205315
تاریخ انقضا: 2025/07/09

ویژگی های شربت زوفا عسلی رازک :

 • ضد سرفه و خلط آور
 • حاوی عسل، عصاره های ختمی، آویشن، زوفا، باریک (حاشا)، بنفشه، عناب خراسانی، انجیر خشک، پنیرک، پرسیاوشان و شیرین بیان
 • موثر در درمان سرماخوردگی، گلودرد، سرفه حاد و مزمن، تنگی نفس، ربو، آسم، لارنژیت
۲۵.۰۰۰ تومان

موجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیRazak Honey Zoufa Syrup 120 ml

شربت زوفا عسلی رازک ۱۲۰ میلی لیتر

در این محصول از دسته بندی سلامت ریه از دسته مکمل های تخصصی از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

 

شربت گیاهی زوفا عسلی رازک، شربتی ضد سرفه و خلط آور با خواص ضد میکروب قوی و مفید در درمان سرفه های مزمن و کهنه می باشد. این شربت با وجود ترکیبات گیاهی موثر در درمان سرماخوردگی، سرفه و التهاب گلو، آسم و تنگی نفس و لارنژیت مفید است.

شربت زوفا عسلی رازک
شربت زوفا عسلی رازک

آویشن

عصاره گیاه آویشن موجود در شربت زوفا عسلی رازک خواص ضد سرفه، خلط آور و ضد اسپاسم برونش ها را دارد. این گیاه با تولید موکوس نرم، رقیق کننده و خارج کننده خلط هاست و بنابراین اثر خلط آور دارد. همچنین این گیاه به دلیل داشتن ترکیبات فلاونوییدی، فنولی و اسانس اثر ضد اسپاسم یا گرفتگی عضلات دارد و خواص ضد باکتری و ضد قارچ آن به دلیل حضور ترکیبات تیمول و کارواکرول است.

شربت گیاهی زوفا عسلی، تاثیر فوق العاده ای در تسکین ریه ها و درمان سرفه دارد و از آن می توان برای درمان کمکی بیماری هایی مثل سرماخوردگی، برونشیت، آسم، لارنژیت و … به خوبی بهره برد. سیستم دفاعی بدن در برابر آلودگی و ویروس ها و یا برای دفع ترشحات در هنگام بیماری، به طور طبیعی با سرفه واکنش نشان می دهد.

اما در صورتیکه این سرفه مدام و به صورت پیوسته باشد ممکن است علامتی از یک بیماری مانند سرماخوردگی، سیاه سرفه، برونشیت و… باشد. سرفه یکی از انواع عفونت های دستگاه تنفسی است که در صورت معالجه نشدن، ممکن است عوارض بدی به همراه داشته باشد.

بعضی از داروهای ضد سرفه، با وجود اثربخشی بالا در درمان سرفه، از خارج شدن خلط های بدن جلوگیری می کنند، اما شربت زوفا عسلی همزمان با رفع و بهبود سرفه ها، اثر خلط آور فوق العاده ای نیز دارد. داروهای گیاهی خلط آور با رقیق کردن خلط ها، شرایط آسانی را برای خروج آن ها از گلو فراهم می کنند. زمانی که خلط به ریه ورود کند، می تواند منجر به عفونت شود و این، دلیل اهمیت بالای مصرف داروهای خلط آور است.

 

عسل

عسل موجود در شربت زوفا عسلی رازک که خود یک ماده ضد باکتری، ضد التهاب و حساسیت است، اثرات ضد میکروبی آویشن را تقویت می کند. عسل خاصیت ضد سرفه دارد و گلو را نرم می کند. بنابراین، یک تسکین دهنده خوب در سرفه و گلودرد می باشد.

 

زوفا

گیاه زوفا در شربت زوفا عسلی رازک نیز ماده ای خلط آور و موثر در درمان برونشیت، رفع سرفه های شدید و آسم می باشد. ترکیبات مؤثر این گیاه شامل فلاونوئیدها، تانن، ترکیبات موسیلاژی، آلکالوئیدهای دیوزمین و هیسوپین و مواد فرار شامل پینوکامفن، آلفا و بتاپینن، کامفن و الکل های سزکوئی ترپن است.

 

گل ختمی

شربت زوفا عسلی رازک حاوی گیاه گل ختمی است. عصاره ختمی در ناراحتی های تنفسی و سرفه های خشک و درمان تحریکات مخاط دهان و حلق همراه با سرفه های خشک، کاربرد دارد. یکی از اصلی‌ترین خواص این گیاه درمان مشکلات تنفسی مانند آسم و گرفتگی بینی است که مانند یک مسکن طبیعی عمل می کند. گیاه ختمی در درمان گلو درد، علائم مربوط به سرماخوردگی و تب بسیار موثر است.

شربت زوفا عسلی رازک
شربت زوفا عسلی رازک

گل پنیرک

گیاه گل پنیرک به کار رفته در شربت زوفا عسلی نیز دارای خواص دارویی موثری است. این گیاه نیز در درمان سرماخوردگی می تواند مفید باشد و باعث افزایش توان سیستم دفاعی بدن می شود. برگ و گل پنیرک حاوی ترکیبات موسیلاژی و ضد باکتریایی است که در درمان التهاب حلق و گلو موثر می باشد.

پنیرک یک ضد سرفه قوی و تسکین دهنده سینه، خلط آور، و تقویت کننده ریه و مفید در درمان سرفه های گرم و خشک بوده و به طور کلی معالج بیماری های ریه است.

 

گل بنفشه

شربت زوفا عسلی رازک حاوی گل بنفشه است که گیاهی بهاری با گل های بسیار معطر می باشد و معمولا در آب و هوای معتدل رشد می کند، و از دیرباز دارای خواص دارویی بسیاری بوده است. ریشه و گل این گیاه همواره مورد استفاده قرار گرفته و در مواردی از برگ ها و تخم این گیاه نیز استفاده می شود.

یکی از اثرات مفید گیاه بنفشه خاصیت ضد التهابی آن است که در درمان التهاب گلو، سرفه و بهبود سردرد موثر عمل می کند. این گیاه در درمان سرفه های مزمن بسیار سودمند است و سینه را نرم می کند و در رفع ناراحتی های تنفسی، برونشیت های مزمن، سیاه سرفه و زکام موثر می باشد.

 

شیرین بیان

از دیگر ترکیبات گیاهی به کار رفته در شربت زوفا عسلی رازک، ریشه گیاه شیرین بیان است که این گیاه در تسکین درد، سرفه و رفع التهاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیرین بیان به دلیل مقادیر بالای گلیسیرریزین، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و خطر ابتلا به سرماخوردگی را کاهش می دهد. این گیاه همچنین خواص ضد التهابی دارد و سیستم تنفسی را پاکسازی کرده و در درمان گلودرد و سرفه موثر است.

 

پرسیاوشان، عناب و انجیر خشک

گیاه پرسیاوشان موجود در شربت زوفا عسلی رازک، در بهبود سرماخوردگی و سرفه، تنگی نفس، گلودرد و برونشیت موثر است و مجاری تنفسی را ضد عفونی و پاکسازی کرده و خلط آورر می باشد.

گیاه عناب نیز ضد حساسیت است، لعاب زیادی دارد و سینه را نرم کرده و در درمان سرفه و آسم مفید می باشد و انجیر خشک به کار رفته در شربت زوفا عسلی رازک نیز، در درمان التهاب مجاری تنفسی، ذات الریه و رفع سرماخوردگی بسیار سودمند است.

موارد مصرف شربت زوفا عسلی رازک :

ضد سرفه و خلط آور، موثر در درمان سرماخوردگی، گلودرد، سرفه کهنه، حاد و مزمن، تنگی نفس، ربو (تنگی نفس ناشی از حساسیت)، آسم، لارنژیت

 

روش مصرف شربت زوفا عسلی رازک :

مقدارمصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر می باشد:

برای کودکان 6-4 سال: 2 و نیم میلی لیتر، 4-3 بار در روز

برای کودکان 13-7 سال: 5 میلی لیتر، 4-3 بار در روز

برای افراد بالای 13 سال: 10 میلی لیتر، 4-3 بار در روز

شربت زوفا عسلی رازک
شربت زوفا عسلی رازک

هشدار مصرف شربت زوفا عسلی رازک :

 • به دلیل وجود ترکیبات گیاهی، ایجاد رسوب در شربت عادی می باشد.
 • قبل از مصرف شیشه را به خوبی تکان دهید.
 • از آنجا که در مواردی اثر درمانی داروهای گیاهی به کندی ظاهر می گردد، حتما برای حصول نتیجه کامل و اثرات بهتر درمان، دوره مصرف دارو را کامل کنید.
 • عوارض ناخواسته ای از مصرف هم زمان شربت با سایر داروها گزارش نشده است. البته یادآور می شود به علت وجود آهن در گیاه آویشن از مصرف همزمان این دارو با آنتی اسیدها خودداری شود.
 • درصورت فراموش کردن مصرف یک نوبت دارو به محض یادآوری نوبت فراموش شده را مصرف نمایید. اما چنانچه نوبت بعدی مصرف دارو فرا رسیده است از نوبت فراموش شده چشم پوشی نموده و مقدار مصرف نوبت بعدی را نیز دو برابر نکنید.
 • مصرف این دارو در کودکان کمتر از چهار سال، همچنین به علت وجود عسل در فرآورده در افراد مبتلا به عدم توانایی هضم فروکتوز ممنوع می باشد.
 • در صورت مشاهده یا بروز حساسیت به ترکیبات دارو از مصرف آن خودداری کنی.
 • در بیماران مبتلا به نارسایی کبد و صرع و در بیماران مبتلا به ضایعات مغزی، منحصرا پس از مشورت با پزشک
 • مورد مصرف قرار گیرد.
 • مصرف در بارداری و شیردهی از نظر بررسی ایمنی به اثبات نرسیده ولی باید منافع آن در برابر مضرات آن توسط پزشک بررسی شود.
 • تیمول موجود در فرآورده ممکن است باعث تحریک غشاء مخاطی گردد.
 • دارو در دمای کمتر از 30 درجه و دور از نور مستقیم آفتاب و دسترس کودکان نگهداری کنید.
 • پس از هر بار مصرف درب شیشه را محکم ببندید.

* قبل از مصرف این دارو در این موارد با پزشک مشورت کنید:

 • در مورد ناراحتی هایی که بیش از یک هفته به طول بکشد، در صورت تنگی نفس، تب، خلط چرکی و یا خونی
 • سابقه بیماری هایی نظیر ناراحتی های کبدی، صرع و ضایعات مغزی

 

ترکیبات شربت زوفا عسلی رازک  :

عسل، عصاره های ختمی، گیاه آویشن، گیاه زوفا، آویشن شیرازی (حاشا)، گل بنفشه، عناب خراسانی، انجیر خشک، شیرین بیان، پرسیاوشان و پنیرک

نمایش ادامه مطلب
برچسب:
مشخصات کلیRazak Honey Zoufa Syrup 120 ml
سایر مشخصات
نوع محصول

شربت

کاربرد

ضد سرفه، خلط آور

جنسیت مصرف

عمومی

حجم

120 میلی لیتر

گروه

سرماخوردگی و سرفه

نوع محفظه

بطری شیشه ای

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

لابراتوارهای رازک

وزن200 گرم
نظرات کاربرانRazak Honey Zoufa Syrup 120 ml

لطفا دیدگاه خود را فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی ارسال کنید.بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید.پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شربت زوفا عسلی رازک ۱۲۰ میلی لیتر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها0

 • جدیدترین
 • مفیدترین
 • دیدگاه خریداران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

پرسش و پاسخRazak Honey Zoufa Syrup 120 ml

هیچ پرسشی یافت نشد

  برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

  نقد و بررسیRazak Honey Zoufa Syrup 120 ml