لایه برداری پوست به عملیاتی گفته می شود ، که در آن سلول‌های مرده از سطح پوست از بیت می رود و کاما برداشته می شود . می توان گفت این فرایند به صورت فیزیکی یا شیمیایی انجام می‌شود. در روش‌های فیزیکی و خانگی (مانند اسکراب‌ها) یا کلینیکی (مانند میکرودرم ابریژن) با شیوه‌های خاصی سطح پوست را ماساژ می‌دهند تا سلول‌های مرده به شکل سایشی از روی پوست جدا شوند. در روش شیمیایی، به کمک لایه بردارهای شیمیایی اتصال سلول‌های مرده به پوست را شل می‌کنند تا از سطح پوست جدا شوند.

پوست ما انسان ها به طور طبیعی هر ۳۰ روز یکبار سلول‌های مرده را از خود جدا می‌کند تا فضا برای رشد و تقسیم سلول‌های جدید باز شود. گاهی سلول‌های مرده به طور کامل از بین نمی رود . باید به این نکته توجه داشت که اگر سلول‌های مرده روی پوست جمع شوند، نتیجه‌اش خشکی، پوسته پوسته شدن و انسداد منافذ پوستی خواهد بود. لایه برداری پوست به شما کمک خواهند کرد که انسداد منافذ پوستی اتفاق نیفتد.

اگر در مورد خاصیت‌های لایه برداری اطلاعات کافی ندارید در ادامه درباره خواص لایه برداری به شما توضیحاتی خواهیم داد.

خواص لایه برداری

  • تحقیقات نشان می دهد که ، لایه برداری پوست به شکل موثری باعث درخشندگی و بهبود تاثیرات محصولات مراقبت از پوست خواهد شد. چرا که با از بین رفتن سلول‌های مرده، کرم‌ها و سایر محصولات موضعی مراقبتی بهتر جذب پوست می‌شوند و تاثیر زیادتری نشان خواهند داد.
  • لایه برداری به طور منظم با توجه به نوع پوست می‌تواند باعث پیشگیری از انسداد منافذ پوستی و کاهش آکنه‌ها و جوش‌ها تا حد زیادی شود.
  •  در بلند مدت لایه برداری می‌تواند تولیدات کلاژن پوست را افزایش دهد. همان طور که می دانید کلاژن عامل اصلی زیبایی، درخشش و جوانی پوست شما می باشد. افزایش این پروتئین باعث بهبود انعطاف‌پذیری پوست و کاهش خطوط ظریف پوستی و افتادگی پوست خواهد شد.

نمایش 1–12 از 65 نتیجه