کپسول فروفورت انرژی عبیدی 30 عددی

ferro fort energy abidi 30caps

ویژگی‌های کپسول فروفورت انرژی عبیدی:

  • کمک به تامین آهن و روی مورد نیاز بدن و جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن
  • حاوی فروس بیس گلایسینات + ویتامین سی + اسید فولیک + ویتامین ب ۱۲ + سولفات روی منوهیدرات
  • تامین ویتامین‌های ب ۹ و ب ۱۲ مورد نیاز بدن
  • ساخت گلبول‌های قرمز خون
  • افزایش انرژی و کاهش ضعف و خستگی
  • بدون طعم فلز

تاریخ انقضا: 2025/06/30

۱۱۵.۰۰۰ تومان

موجود

موجود

برند عبیدی شناسه محصول: 115214 دسته: , , برچسب: , , , بارکد محصول : 6260154601032
با خرید ۶۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

کپسول فروفورت انرژی عبیدی

در این محصول از محصولات دسته آهن و کم خونی از سایت دکتر دانیالی می‌پردازیم به:

کپسول فروفورت انرژی عبیدی، حاوی نوعی آهن به نام فروس بیس گلایسینات و برخی ترکیبات دیگر است که در کمک به جذب و تامین روزانه‌ی آهن مورد نیاز بدن و در پیشگیری از فقر آهن کاربرد دارد و مناسب خانم‌های سنین باروری و دختران و نوجوان و همچنین مبتلایان به کم خونی فقر آهن می‌باشد.

کپسول فروفورت انرژی عبیدی، ضمن کمک به تامین آهن و روی مورد نیاز بدن به جلوگیری از کم‌خونی ناشی از فقر آهن نیز کمک می‌کند. این فرآورده همچنین به تامین ویتامین‌های ب9 و ب12 مورد نیاز برای بدن پرداخته و در ساخت گلبول قرمز موثر است. کپسول فروفورت انرژی، به دلیل دارا بودن آهن در ساخت طبیعی هموگلوبین و گلبول‌های قرمز خون کمک‌کننده است و در کنار فولیک اسید در رفع و کاهش احساس ضعف و خستگی موثر است.

وجود آهن در روند طبیعی رشد بدن، تولید انرژی، تکامل عصبی، عملکرد سلولی و ساخت برخی هورمون‌ها ضروری است. فولیک اسید نیز یکی از ویتامین های محلول در آب است که به عنوان فولات، فولاسین و ب9 نیز شناخته می‌شود. این ویتامین نقش مهمی در ساخت اسیدهای نوکلئیک (DNA/RNA) و متابولیسم اسید آمینه‌ها دارد. میزان نیاز روزانه این ویتامین در بزرگسالان 400 میکروگرم است.

کپسول فروفورت انرژی عبیدی

کپسول فروفورت انرژی عبیدی

کمبود آهن و کم خونی ناشی‌ از آن، یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که بسیاری از مردم جهان بدان دچار هستند و این می‌تواند در هر سنی رخ دهد و همچنین می‌تواند علت‌های گوناگونی داشته باشد. آهن در ساخت هموگلوبین و گلبول‌های قرمز خون که اکسیژن و مواد مغذی را به تمام سلول‌های بدن حمل می‌کنند، مفید است. و به همین علت، نخستین نشانه از کمبود آهن و کم خونی، همانا، خستگی و ضعف بدن خواهد بود.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که آهن و باروری با هم مرتبط هستند. یک پژوهش در سال ۲۰۰۶ نشان داد، زنانی که مکمل‌های آهن مصرف می‌کنند، به طور چشمگیری خطر ناباروری در زمینه‌ی تخمک‌گذاری را کاهش می‌دهند. ناتوانی در تولید تخمک سالم نیز ممکن است به کمبود آهن در بدن خانم‌ها مربوط شود.

شکنندگی و ریزش موها، رنگ پریدگی، کم‌اشتهایی، سردرد، سرگیجه، دست و پای سرد، میل به خوردن گِل و یخ، عدم تمرکز جسمی و ذهنی، افسردگی، پرخاشگری، تنگی نفس، ضربان قلب بالا، سیستم ایمنی ضعیف و عفونت‌های پی‌درپی و … همه می‌توانند نشانه‌هایی از کمبود آهن و کم‌خونی ناشی از آن باشد که افسوسمندانه برخی از افراد با بی‌دقتی از کنار آن و به سادگی می‌گذرند.

و این می‌تواند با گذر زمان شرایط و شدت نشان‌ها را افزایش دهد و حتی ممکن است خطرات جانی برای انسان داشته باشد. خونریزی بیش از اندازه در تصادفات و آسیب‌ها، بیماری‌های گوارشی مانند زخم معده، عادت‌های ماهانه در بانوان و یا هر عاملی که باعث خونریزی و کم‌خونی می‌شود، را همیشه جدی باید گرفت و به هر گروه سنی و یا جنسی مربوط می‌شود.

کپسول فروفورت انرژی عبیدی 30 عددی Abidi Ferro Fort Energy 30 Capsules، حاوی فروس بیس گلایسینات + ویتامین سی + اسید فولیک + ویتامین ب ۱۲  و سولفات روی منوهیدرات می‌باشد که در در ساخت گلبول‌های قرمز خون و کمک به تامین آهن و روی مورد نیاز بدن و جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن یاری‌رسان است و همچنین می‌تواند به افزایش انرژی و کاهش ضعف و خستگی در افراد کمک نماید و طعم ناخوشایند فلز نخواهد داد.

کپسول فروفورت انرژی عبیدی

کپسول فروفورت انرژی عبیدی

فروس بیس گلیسینات:

فروس بیس گلیسینات یک منبع آهن بسیار موثر با فراهمی زیستی بسیار بالا است که به تأمین ایده‌آل آهن مورد نیاز بدن کمک می‌کند.

ویتامین سی C:

به طور علمی ثابت شده است که ویتامین سی C برای جذب بهتر آهن موثر است. بر این اساس ۶۰ میلی‌گرم ویتامین C در هر کپسول با آهن ترکیب شده است.

ویتامین‌ها و مواد معدنی انرژی‌زا:

کمبود آهن یکی از دلایل اصلی خستگی است. Ferro Fort Energy با ویتامین ها غنی شده و به افزایش سطح انرژی کمک می کند.  علاوه بر این، ترکیبات آهن، ویتامین های سی C، ب۹ B9، ب۱۲ B12 و روی به ایجاد هم افزایی در مقابله با خستگی کمک می‌کند.

زینک روی یک ماده معدنی ضروری است. این ماده معدنی در متابولیسم سلولی، عملکرد سیستم ایمنی، ساخت پروتئین، ترمیم زخم، ساخت DNA، تقسیم سلولی، رشد و نمو طبیعی جنین در دوران بارداری، کودکی و نوجوانی و حفظ احساس چشایی و بویایی نقش مهمی دارد همچنین برای فعالیت صدها آنزیم لازم است. میزان نیاز روزانه به این ماده معدنی در مردان 11 میلی گرم و در زنان 8 میلی گرم می‌باشد.

ویتامین B12 نیز یک ماده مغذی مهم است که به بدن شما کمک می کند تا گلبول های قرمز خون و DNA، ماده ژنتیکی همه سلول های شما را بسازد. کمبود ویتامین B12 در صورت عدم درمان می تواند منجر به مشکلات جسمی، عصبی و روانی شود.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و می‌دهد.

موارد مصرف کپسول فروفورت انرژی عبیدی:

پیشگیری از فقر آهن در خانم‌های سنین باروری و دختران و نوجوان. درمان نگهدارنده در مبتلایان به کم خونی فقر آهن.

روش مصرف کپسول فروفورت انرژی عبیدی:

۱. بزرگسالان روزانه ۱ عدد کپسول با مقدار کافی آب میل گردد.

جهت جذب بهتر آهن، این فرآورده را با معده‌ی خالی همراه با یک لیوان پر از آب، یک ساعت قبل یا ۲ ساعت پس از غذا مصرف نمایید. اگرچه به منظور کاهش احتمالی تحریکات معده، ممکن است همراه با غذا مصرف شود.

(مواد موجود در غذاهای گیاهی که با آهن تشکیل کمپلکس می‌دهند مانند؛ فیتات‌ها، اگزالات‌ها و فسفات‌ها و همچنین مواد موجود در قهوه، چای، شیر و نوشیدنی‌های کولا از جذب آهن به درون خون جلوگیری می‌نمایند.)

۲. در صورت اشکال در بلع کپسول، محتویات درون آن را به طور کامل تخلیه و به درون یک قاشق سوپخوری منتقل نمایید. سپس آن را با مقادیر کافی آب میل کنید. ۵ دوره مصرف توسط پزشک تعیین می‌گردد.

۳. مصرف خوراکی آهن باید حتی پس از نرمال شدن نتایج هموگلوبین همراه با پایش میزان فریتین سرم ادامه یابد. دوره‌ی مصرف بر اساس شدت کم خونی و نیاز فردی معمولا ۳ تا ۶ ماه است که ممکن است در برخی موارد طولانی‌تر نیز گردد.

کپسول فروفورت انرژی عبیدی

کپسول فروفورت انرژی عبیدی

 هشدار مصرف کپسول فروفورت انرژی عبیدی:

این فرآورده یک مکمل است و جهت تشخیص پیشگیری و درمان بیماری‌ها نمی‌باشد.

در صورت فراموش نمودن مصرف یک نوبت از فرآورده آن نوبت را مصرف ننموده و برنامه‌ی عادی خود را ادامه دهید. از مصرف بیش از مقدار توصیه شده پرهیز نمایید.

قبل از مصرف اين فرآورده، در صورت مصرف مکمل کلسیم یا داروهایی مانند؛ آهن تزریقی، آنتی اسیدها، آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهای ضد صرع، داروهای تیروئید، پنی سیلامین، سولفاسالازین و ابتلا به بیماری‌هایی مانند؛ آنمی و نارسایی های خونی، اختلالات متابولیک، نارسایی کلیوی، کبدی، گوارشی، سابقه سوءمصرف الکل، تزریق خون، بارداری و شیردهی با پزشک خود مشورت نمایید.

در صورت بروز هر گونه عوارض جانبی با پزشک خود یا دکتر داروساز مشورت نمایید.

موارد منع مصرف کپسول فروفورت انرژی عبیدی:

در صورت حساسیت به هر یک از اجزای این فرآورده از مصرف آن پرهیز نمایید.

مقادیر زیاد آهن خون (هموکروماتوز همولیز مزمن).

در اختلالات مصرف آهن مانند؛ کم خونی سیدروبلاستیک کم خونی ناشی از مسمومیت با سرب (تالاسمی).

مصرف در کودکان کمتر از ۶ سال.

عوارض جانبی:

در دوزهای معمول، عارضه جانبی با این فرآورده دیده نمی‌شود. در موارد نادر ممکن است عوارض گوارشی مانند؛درد شدید و انقباض مداوم شکم یا معده و سیاهی مدفوع رخ دهد.

مصرف در بارداری و شیردهی:

مصرف این فرآورده طی دوران بارداری و شیردهی مطابق با دستور پزشک انجام می‌گیرد.

تداخل دارویی:

قبل از مصرف این فرآورده چنانچه از داروهای زیر استفاده می‌نمایید پزشک خود را مطلع سازید.‌

داروهای ضد درد یا ضد روماتیسم:

مانند؛ سالیسیلات‌ها. زیرا مصرف توام این داروها با این فرآورده می‌تواند باعث وخامت تحریکات مخاط گوارشی گردد.

داروهای ضد تشنج:

مصرف مقادیر بالای این فرآورده می‌تواند باعث افزایش حملات تشنجی در بیماران تحت درمان با داروهای ضد تشنج گردد.

تتراسیکلین‌ها داروهای بیس فسفونات جذب آهن،  تتراسیکلین‌ها و داروهای بیس فسفونات مهار می‌گردد. کلستیرامین؛ داروهای حاوی کلسیم، منیزیم و آلومینیم (مانند آنتی اسیدها، نمک‌های جانشین کلسیم و منیزیم – جذب آهن مهار می‌گردد.

پنی سیلامین، ترکیبات خوراکی طلا، ال متیل دوپا، لوودوپا، إل – تيروكسين – جذب این داروها اگر همزمان با آهن مصرف شوند مختل می.گردد.

آنتی‌بیوتیک‌های فلوروکینولونی مانند؛ سیپروفلوکساسین لووفلوکساسین، نورفلوکساسین و آفلوکساسین، جذب این داروها در مصرف همزمان با آهن به طور چشمگیری کاهش می یابد.

داروهای سیتوتوکسیک، سولفونامیدها، داروهای ضد صرع باربیتورات.ها، این داروها جذب اسید فولیک را مختل می‌نمایند.

به طور کلی فاصله‌ی زمانی مصرف این فرآورده با سایر داروهای ذکر شده در بالا باید حداقل ۲ ساعت باشد.

شرایط نگهداری:

فرآورده را دور از دسترس و دید کودکان نگهداری نماييد.

از مصرف فرآورده‌های تاريخ گذشته خودداری كنيد.

فرآورده را در دمای کمتر از ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد، دور از نور و رطوبت نگهداری نمایید.

فرآورده را از راه فاضلاب یا زباله‌های خانگی دور نریزید. از داروساز خود در مورد چگونگی معدوم کردن آن سوال نمایید.

این اقدامات به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.

ترکیبات کپسول فروفورت انرژی عبیدی:

مواد جانبی شامل؛ سوکروز، نشاسته، تیتانیوم دی اکسـاید، هایپروملوز، پوویدون، رنگ پونسو ۴ آر، پلی اتیلن گلیکول ۶۰۰۰، رنگ زرد، کینولین.

                                                      جدول ترکیبات
ترکیباتمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
آهن (به صورت بیس گلایسینات)۲۸ میلی‌گرم۱۵۵
ویتامین سی۶۰ میلی‌گرم۶۶
اسید فولیک۴۰۰ میکروگرم۱۰۰
ویتامین ب۱۲۸ میکروگرم۴۴۴
روی (به صورت سولفات منوهیدرات)۱۲ میلی‌گرم۱۰۹
*: درصد نیاز مصرف روزانه مشخص نشده است

**: مقدار مصرف روزانه مشخص نشده است

 

صنعت داروسازی در ایران با نام دکتر غلامعلی عبیدی گره خورده است. دکتر عبیدی (Abidi) در سال ۱۳۲۵ نخستین لابراتوار داروسازی ایران را بنا نهاد. این شرکت داروسازی پیشرو در صنعت دارو همواره با ارائه راه کارهای به روز، در راه ارتقای تندرستی و بهبود کیفیت زندگی ایرانیان گام برمی دارد.شعار این شرکت عبارت است از ” همواره به کیفیت پایبند خواهیم ماند تا فردایی بهتر و جامعه ای سالم تر بسازیم”. داروسازی دکتر عبیدی (Abidi) عضوی از گروه کوبل است. گروه کوبل، به عنوان گروهی پیشرو در صنعت دارو و سلامت با ساختاری یکپارچه و با همکاری چندین شرکت بین المللی مانند سانوفی، آسترازنکا، نوارتیس و سینتون در حال فعالیت است. این گروه متشکل از داروسازی دکتر عبیدی و شرکت‌های کوبل دارو و آدورا طب است. گردهم آوردن افراد متخصص، با استعداد و با انگیزه برای رسیدن به هدفی بزرگ ضرورت دارد. در داروسازی دکتر عبیدی، مدیران ارشد مجموعه ای دانایی، صداقت و مهارت را برای سیاست گذاری و تعیین راهبردها به کار می‌بندند.

ویژگیهای محصول

وزن 54 گرم
نوع محصول

کپسول

گروه

فولیک اسید, کم خونی

نوع محفظه

پلاستیکی

تعداد

30 عدد

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

داروسازی دکتر عبیدی

برند

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کپسول فروفورت انرژی عبیدی 30 عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *